• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

FUAT KÖKTAŞ'TAN AVUKATI FEVZİ CEM ŞENOCAK İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, basın mensupları ile yaptığı toplantıda FETÖ soruşturmasında tutuklanan şirketinin avukatı Fevzi Cem Şenocak ile ilgili açıklamada bulundu.

24 Ağustos 2016 Çarşamba 14:10
Fuat Köktaş'tan avukatı Fevzi Cem Şenocak ile ilgili flaş açıklama

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, tutuklu Fevzi Cem Şenocak'ın sahibi olduğu Şenocak Hukuk Bürosu'nun 1996 yılından beri şirketinin avukatlığını yaptığını belirterek, "Benim paralel yapıya karşı tavrım ve mücadelem bellidir. Avukat üzerinden şahsımla ilgili algı oluşturmaya çalışmak, çamur atmaya çalışmak ahlaksızlıktır" diye konuştu.

 

Fuat Köktaş Fevzi Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 milyon TL para olduğu iddiası ile ilgilide açıklamalarda bulundu.

 

AK Parti Samsun İl Balkanı Fuat Köktaş, "Darbe Girişimi mileltimimzin dik duruşuyla savuşturuldu. 17-25 Aralık aslında bir darbe girşimiydi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı itibarsızlaştırmak, bakanlarını yolsuzluğa bulaştı diye görevden almak ve arkasından da Türkiye'de bir operasyona girişmekti. Bugünden sonra Türkiye'de paralel yapıyla bir mücadele başladı. Cumhurbaşkanımız, zaman zaman yalnız kaldı, böyle bir sıkıntılı süreçten geçtik. O günden itibaren şahsımla ilgili duruşum belliydi. 21 Aralık'ta Sayın Başbakanımız Samsun çarşamba Havalimanı geçiş güzergahı olarak kullandığında ben o gece 20 bin kişiyi sosyal medya ve yazılı medyayı kullanmadan Çarşamba Havalimana organize ederek toplamış bir il başkanıydım. Bana organize edeceksinde oraya gidip ne olacak diyenler vardı. Ama Başbakanımız 17 Aralık ile ilgili ilk mesajı orada vermiş oldu. 2014 Yerel seçimlerinde de bizim verdiğimiz mücadelemizi verdiğimiz herkes bilir"dedi.

 

 

Köktaş, "Ben o dönemlerde meydanlardan FETÖ, paralel yapı, ihanet çeteleri derken birileri sesini bana duyurmaya çalışarak ya bunlardan bize oy verecekler var il başkanı Köktaş bu kadar vurmasa diyenler vardı. Bugün eğer o mesajları bana verenler en büyük FETÖ karşıtı diye görünüyorda Fuat Köktaş bir avuaktından dolayı farklı bir kulvara konuyorsa benim buna söyleyecek bir şeyim yok. Bu ülkede herkes herkesle birlikte siyaset tivaret yaptı, hiçbirşey yapmadıysa en azından aynı masada çay içti. Öyle bir 15 Temmuz yaşadık ki Cumhurbaşkanımızın birinci derecde ki yanında bulunan yaverler örgüt üyesi çıktı. Genelkurmay başkanıda bunlarla işbirliği yaptı mı yapmadı mı buraya bakmak lazım ki, eğer onlarla birlikte olsaydı şuan tablo böyle olmazdı" şeklinde konuştu.

 

 

Fuat Köktaş yaptığı konuşmada şunları söyledi, "Şimdi 800 Milyon Lirayı da haberlerden öğrendim. Aramam gereken ilgiliyi de aradım ya bu parayı söylemek bile çok büyük bir rakam. Dedim ya bununla ilgili en ufak bir şey var mı diye 800 Milyon Tl ile ilgili bir şey olsa en ufak bir fotoğraf olmaz mı açıklatmazmıyız dediler. Peki sorgularda geçiyormu dedim, bankalarda var mı böyle rakamlar dedim. Orada da öyle bir şey bulunmadı. Arkadaşlar bazı şeyleri ciddi yapmak lazım. Birilerinin üzerine şu bataklıktan ne kadar çamur sıçratsak mantığı doğru değil. 800 Milyon Lira yazıldı diye biz büyük resmi göz ardı edemeyiz, bunu yazanlar hesabını kendileri versinler ama 15 Temmuz'da basınımızın duruşunu takdire şayan buluyorum. Benim şahsi avukatlığın yanında, 1996 yılından beri şirketimin avukatlığını yapan bir avutlık bürosudur. Kendisiyle 3 yıldır ne bir araya gelmişizdir nede bu konuları görüşmüşüzdür. 15 Aralıktan son bu avukatlık bürosuyla ilişkimi bitirmedim, bitirmedim de paralel yapının yanında mı durdum, paralel yapıyla mücadele etmedim mi? Bir insanın paralelciliğinin avukatının o camiada olup olmamasıyla ilgisi yok. 17 - 25 Aralık'ta bu avukatla ilişkimiz kesilmemiştir. Daha sonradan kesilmiştir. Ama bu avukatın haberlerde Fuat Köktaş'ın avukatıdır diye yapılması çamur sıçratmaya yöneliktir. Başka kimsenin avukatı değilmiydi, benim avukatımın olması onu paralel yapıya hizmet etmesi anlamına mı geliyor, benim onu destekliğim anlamınamı geliyor. Benim bu şehirde paralel yapıyla mücadelem herkesin üzerindedir"

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu! AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 81 ilin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları çevre, şehir ve kültür başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

KÖŞE YAZARLARI