• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

FUAT KÖKTAŞ 78 MİLYON VATANDAŞI İLGİLENDİREN MÜJDELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Fuat Köktaş 78 milyon vatandaşı ilgilendiren müjdelerle ilgili açıklama yaptı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı müjdelerle ilgili açıklama yaptı.

28 Haziran 2016 Salı 18:56
Fuat Köktaş 78 milyon vatandaşı ilgilendiren müjdelerle ilgili açıklama yaptı

Fuat Köktaş 78 milyon vatandaşı ilgilendiren müjdelerle ilgili açıklama yaptı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı müjdelerle ilgili açıklama yaptı. 

 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldım'ın, bugün grup toplantımızda yaptığı konuşmada, esnafımızdan, çiftçimize 78 milyonu ilgilendiren farklı alanlarda günlük hayatı da kolaylaştıracak devrim niteliğinde verdiği müjdelerin ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, bugün kendisininde katıldığı AK Parti Grup Toplantısında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın esnafa, çiftçiye büyük müjdeler verdiğini ve 78 milyonu ilgilendiren günlük hayatı kolaylaştıran bazı birkaç yeni düzenlemeleri de paylaştığını söyledi.

 

AK Parti'nin hayatın her alanında ne ihtiyaç varsa çözüm üreten, sorunun parçası değil çözümün öncüsü olan bir parti olmaya devam ettiğini belirten Milletvekili Köktaş, bundan sonra da aynı anlayışla çok çalışacaklarını ifade etti.

 

Ülkemiz güvenli ve istikrarlı bir liman

Türkiye'nin çevrisinin adeta bir ateş çemberi olduğuna dikkat çeken Milletvekili Köktaş, "Bölgemiz büyük bir istikrarsızlık, kaos içerisinde. Ama Allah’a şükür Türkiye bu fırtınalı denizde sağlam, güvenli ve istikrarlı bir liman olmaya devam ediyor. Kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001’de yakmış olduğu meşale ülkemiz üzerindeki sis bulutlarını dağıttı, karanlığı aydınlığa dönüştürdü. ümitsizlik, çaresizlik içindeki milletimiz AK Parti iktidarında yeniden ayağa kalktı, yeniden diriliş, yeniden yükseliş inancını bütün milletimizle paylaştı. 14 yılda ülkemize, milletimize yaptıklarımız AK Parti iktidarının ve AK Parti kadrolarının mutlak başarısıdır. Allah’ın yardımı, milletin desteğiyle büyük işlere, büyük hizmetlere imza attık. Ne siyasi, ne ekonomik vesayet odaklarına asla ve asla boyun eğmedik demokrasiden, hukuktan bir an önce bir an bile olsun ayrılmadık. Daha da ileri demokrasi ve hukuk devletine gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye’ye ve vatandaşımızın refahı için gerekli reformları yaptık. Bütün kazanımlarımızı adil bir şekilde kardeşçe paylaşmayı önemsedik, öncelik verdik. Toplumun bütün kesimlerinin refahını arttırmak için durmadan, yorulmadan, yılmadan çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

 

Esnaf ve sanatkarların borçlarının geçikmiş faizi siliniyor

Büyük bir coşku ile gerçekleştirdikleri grup toplantısında Başbakan Binali Yıldırım'ın verdiği müjdelerden söz eden Milletvekili Köktaş, "Öncelikle, esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliniyor, geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırılıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’mızın TESKOMB’la yaptığı titiz bir çalışma sonucu bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını 400 milyon liralık 400 trilyonluk yükten kurtarmış oluyoruz. Yani esnaflarımız borcun anaparasını ödeyecek, ayrıca bu anapara da yeniden taksitlendirilecek." 

 

Tarımda yeni açılımlar geliyor

Bir kaç müjde de çiftçiler için olduğunu belirten Milletvekili Köktaş, "Tarımla uğraşanlar çiftçi kardeşlerimiz içinde yeni açılımlar getiriyoruz. Malum olduğu üzere ülke genelinde bugünlerde hububat hasadı devam ediyor. Toprak Mahsulleri taahhütnameyle alımlarına başladı 1,5 ay içerisinde 250 bin ton buğday alımını Ofis gerçekleştirdi. Çiftçilerimizin ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satmak isterlerse ürün bedellerinin tamamını bayramdan önce peşin alabilecekler. 2016 yılı için Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın alım fiyatını 910 lira ton başına belirlemiş bulunuyoruz. Bu fiyata kaliteye göre yüzde 7’ye kadar ilave prim uygulanacak, bundan böyle Ofisin ürün alımlarında üreticiden ton başına kestiği boşaltma ücretini de kaldırmış bulunuyoruz. Biz çiftçimizin, üreticimizin her zaman yanında olduk, yanında olmaya da devam ediyoruz." 

 

Çiftçiye desteklemeler artarak devam ediyor

AK Parti çiftçimizin hem iyi gün, hem de kara gün dostudur diyen Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "Tarımda doğal afet kaçınılmaz bir gerçektir. Bu yıl da don, sel, dolu, kuraklık gibi afetlerden zarar gören çiftçilerimiz var. Zarar tespit çalışmaları illerimizde titizlikle devam ediyor. Başta Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığımız olmak üzere diğer ilgili bakanlıklarımız teknik düzeyde çalışmalarını yapıyor. Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünerek parçalanmasının önüne geçen düzenlemeleri AK Parti iktidarında biz gerçekleştirdik. Şimdi yeni bir uygulamaya daha geçeceğiz. 6,5 milyon hektar büyüklüğündeki 184 ovamızı tarımsal SİT alanı ilan ediyoruz. Buralara atılacak tohum, dikilecek her çivi, her fidan, buralara tohum atılacak, hiçbir çivi çakılmayacak, tarım arazisi olarak kalmaya devam edecek. Göç, hisse, parçalanma nedeniyle ekilemeyen arazilerimizi atıl olmaktan çıkarıyoruz. Şahsa veya kamu kuruluşlarına ait olup da ekilmeyen arazileri sahipleri namına değerlendireceğiz, kiraya vereceğiz. Ekilmedik bir karış toprağımız olmayacak. Bu topraklar milli servetimiz. Ekilmeyen 2 milyon hektar tarım arazisinden 17 milyar liralık yıllık bir tarımsal hasıla hedefliyoruz.

 

Her ilçeye Hayvancılık Havzası Kuruluyor

"Havza bazlı tarım modelini de uygulamaya koyuyoruz. En değerli ve gerekli ürünlerden başlamak suretiyle her bir ürünü en verimli olduğu alanlarda destekleyeceğiz. Çiftçimiz hangi ürünü nerede, ne zaman ekecek, onu önceden bilecek, toprağa rastgele tohum saçma dönemi artık geride kalacak.  930 ilçemizde havza bazlı üretim için çalışmalar tamamlanmak üzere. Ağustos ayı itibariyle ilçe ve yapılacak, ekilecek ürün listesini tek tek çiftçilerimizle paylaşacağız. Toplulaştırma ve sulamayı birlikte ele alıyoruz. Sulama yönetimindeki çok başlılığa son vereceğiz. Sulama birliklerinin beceriksizliklerini ortadan kaldıracak. Her işletmeyi Tarım Bakanlığı’ndan 16 bin personele zimmetlemiş bulunuyoruz. Her işletmenin bir uzman sorumlusu olacak. Hayvan varlığımızı arttırmak için de ne gerekiyorsa çalışmaları yapıyoruz. Bu doğrultuda aile işletmelerini daha çok destekleyeceğiz. Genç çiftçilerimize 30 bin lira hibe desteği bunlardan sadece bir tanesi. Hayvancılıkta havza modelini geliştireceğiz. Yetiştirici bölgesi, süt üretim bölgesi şeklinde bölgelere ayıracağız. Doğu ve Güneydoğu Bölgesi yetiştiriciliğin merkezi haline gelecek. Buzağı desteğini de bildiğiniz gibi 550 liraya çıkardık, bunu daha da arttıracağız. TİGEM’i Damızlıkçılar Birliği ve özel sektör işbirliği içinde damızlık üretim merkezi haline dönüştürüyoruz. Tabiri caizse hayvan üretim merkezleri şekline dönüşecek. Meraların kullanımını sağlamak için mera ıslah çalışmalarını daha da hızlandırıyoruz. "

 

Pasaport, ehliyet ve resmi nikah işlemlerinde büyük değişim

Günlük hayatımızı büyük bir şekilde kolaylaştıracak, herkesin bugüne kadar sorun olarak gördüğü bir kaç yeni düzenleme hakkında da bilgi veren Milletvekili Köktaş, "İçişleri’nde vatandaşlık hizmetlerinde devrim gibi düzenlemeler geliyor. Yapılan düzenlemeyle evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalmayacak. Vatandaş bundan böyle mahkeme kararına ihtiyaç duymadan sorunlu yazılım veya yanlış yazılımda olan adlarını-soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacak. Soyadınızı beğenmiyorsunuz, mahkeme kararına lüzum yok değiştirebileceksiniz basit bir işlemle. Adınız da hoşunuza gitmiyor, değiştirebileceksiniz.  Önemli bir devrim ise; pasaport ve ehliyet işlemi artık bundan böyle nüfus idarelerinden yapılacak, polisten alınıyor nüfus idarelerine veriliyor.  Ayrıca, adres değişikliklerini bildirme saklı nüfusa tescil kolaylıkları getirirken, bir değişiklik de evlendirme yetkisiyle ilgili olacak. Buna göre Büyükşehir Yasasıyla mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarlarına da evlendirme yetkisi veriyoruz. Ayrıca il ve ilçe müftüleri de resmi nikahları kıyabilecek. Sözlerimi burada son verirken idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi şimdiden mübarek olmasını Cenabı Mevlamdan niyaz ediyorum, yaklaşan Ramazan Bayramınızı kutluyorum." dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Samsun Halkı hayır diyecek

Tufan Akcagöz: Samsun Halkı hayır diyecek Tufan Akcagöz: Samsun Halkı hayır diyecek. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ( AGİT ) gözlemcileri Alexander Anderson ve Hans Kaboth ile bir araya geldi. Anderson ve Kaboth'a, yaklaşan referandumu değerlendiren Tufan Akcagöz, referandum süreci ile ilgili yetkililere bilgi verdi.

Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek

Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek. Eski İçişleri Bakanı ve MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, referandum çalışmaları kapsamında 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek

Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir

Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Balkan Türkleri Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 28 Mart Salı günü Saat 15:00'te Samsun Cumhuriyet Meydanı'na gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Evet Mitingi'ne Ayvacıklıları davet etti. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET