• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İBRAHİM KALIN CNN'E ANAYASAL REFORMLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

İbrahim Kalın CNN'e anayasal reformla ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni anayasal reformla ilgili CNN'e bir makale yazdı.

13 Nisan 2017 Perşembe 13:31
İbrahim Kalın CNN'e anayasal reformla ilgili bilgi verdi

İbrahim Kalın CNN'e anayasal reformla ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni anayasal reformla ilgili CNN'e bir makale yazdı.

 


ABD'li yayın kuruluşu CNN İnternational Türkiye'deki anayasal reformla da yakından ilgilenerek ülkedeki gelişmeleri yakından takip ediyor.

 

İBRAHİM KALIN CNN'E MAKALE YAZDI
Anayasal reformla ilgili görüşlerini belirten bir makale yazan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın bu yazısı CNN'de yayınlandı.

 

Bu makalede Türkiye'nin 2017 yılına kadar olan anayasal sürecini anlatan Kalın, Pazar günü gerçekleşecek referandumla ilgili görüşlerini de paylaştı.

 

Kalın; yeni anayasal reformu eleştiren bazı kişilerin bu sistemi tek bir kişinin emri altına girmek olduğunu düşündüğünü, bazılarının da bu reformla birlikte ülkede bazı çatlaklar oluşacağını ve dengelerin değişeceğini düşündüğünü söyledi.

 

"DAHA DAYANIKLI DEMOKRASİ"
Tüm bu eleştiri ve söylemlerin aksine Kalın, tam tersine bu anayasal reformun daha dayanıklı demokrasi, güçlü bir ekonomi ve yükselen güç anlamına geleceğini açıkladı.

 

Kalın ayrıca, "16 Nisan referandumu, Türkiye'de demokrasinin güçlenmesi, ekonomik istikrarın korunması ve güçler ayrılığının kuvvetlendirilmesi açısından tarihi bir adım olacak. Anayasa değişiklik paketi yalnızca parlamenter sistemin yapısal sorunlarını gidermeyecek, aynı zamanda yürütme gücüne ciddi sınırlar getirecek. Yapılan düzenlemelerle siyasi istikrarın desteklenmesi ve ekonomik büyümenin sürdürülmesi hedeflenirken, millete ve onun seçilmiş temsilcilerine istedikleri zaman sürece müdahale etme hakkı tanınıyor. Anayasa değişikliklerine 'hayır' diyenler Türkiye'nin geleceği hakkında karanlık bir tablo çizse de sandıktan 'evet' çıkması, hem milletimizin, hem de Türkiye'nin gerçek dostlarının çıkarına olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,16 Nisan referandum seçimi sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında geldiği Samsun'da CHP'ye yüklenerek, "Seçimi kaybedip mızıkcılık yapma" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET