• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, ÇARŞAMBA OVASININ DOĞAL AFET KAPSAMINA ALINMASINI İSTEDİ

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı. 

23 Haziran 2016 Perşembe 15:27
Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı.

 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağışlar ve nem nedeniyle ürünlerde kayıp yaşandığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağış ve nem sebebiyle üreticilerin zor durumda kaldığını söyledi. Çarşamba Ovasında ürünlerde yaşanan kayıplarla ilgili bir açıklama yapan Kemal Zeybek, bölgenin doğal afet kapsamına alınmasını istedi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünlerinde verim kayıplarının yaşandığı  yüzde 50, yüzde 60   ürün azalması yanında çürümelerin olması mevcut  ürünlerinde satılması olumsuz etkilenmektedir, aynı zamanda fiyatların düşük kalması da sebze, meyve üreticilerini zor durumda bırakmıştır. Bölgenin tarım Bakanlığına bağlı İl Tarım Müdürlüğü veya Ziraat mühendisleri tarafından bir heyet oluşturularak  incelenmesi, gerekli tespitlerin yapılması ve Bölgenin doğal afet kapsamına alınması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, üreticinin borçlarının ertelenmesi yanında yardımların ve desteğin sağlanması zorunludur. Tedbirler acilen alınmalı bölgedeki sebze ve meyve üreticilerine el uzatılmalıdır."
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AKP tarafından Samsun'da, seçim kanununa muhalefet edildiğini ve referandum sürecinde uyulması gereken kuralları düzenleyen Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu kararlara aykırı davranıldığını iddia etti ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni hükümet sistemi Türkiye’nin önünü açacak. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum ülkemiz ve milletimiz için Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatıdır" dedi.

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı.MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, beraberinde ki heyet ile referandum çalışmalarını Ayvacık İlçesi’nde gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaret programı ile sürdürdü. 

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Çarşamba Havaalanı'nın 1 Ağustos'tan itibaren, tadilat gerekçesiyle ve 3 ay süre ile hizmete kapatılacak olması nedeniyle, yurt dışında yaşayan vatandaşlardan yoğun şekilde şikayet aldıklarını belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET