• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, ÇARŞAMBA OVASININ DOĞAL AFET KAPSAMINA ALINMASINI İSTEDİ

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı. 

23 Haziran 2016 Perşembe 15:27
Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı.

 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağışlar ve nem nedeniyle ürünlerde kayıp yaşandığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağış ve nem sebebiyle üreticilerin zor durumda kaldığını söyledi. Çarşamba Ovasında ürünlerde yaşanan kayıplarla ilgili bir açıklama yapan Kemal Zeybek, bölgenin doğal afet kapsamına alınmasını istedi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünlerinde verim kayıplarının yaşandığı  yüzde 50, yüzde 60   ürün azalması yanında çürümelerin olması mevcut  ürünlerinde satılması olumsuz etkilenmektedir, aynı zamanda fiyatların düşük kalması da sebze, meyve üreticilerini zor durumda bırakmıştır. Bölgenin tarım Bakanlığına bağlı İl Tarım Müdürlüğü veya Ziraat mühendisleri tarafından bir heyet oluşturularak  incelenmesi, gerekli tespitlerin yapılması ve Bölgenin doğal afet kapsamına alınması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, üreticinin borçlarının ertelenmesi yanında yardımların ve desteğin sağlanması zorunludur. Tedbirler acilen alınmalı bölgedeki sebze ve meyve üreticilerine el uzatılmalıdır."
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Ülkücü Fırat Çakıroğlu anıldı

Samsun'da Ülkücü Fırat Çakıroğlu anıldı Samsun'da Ülkücü Fırat Çakıroğlu anıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığınca, 2 yıl önce Ege Üniversitesinde tarih eğitimi alırken PKK'lılar tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anma amacıyla "Önkuzu'dan Son kuzuya Fırat ÇAKIROĞLU" anma programı düzenledi.

AB Komisyonu Heyeti, TBMM'ye misafir oldu

AB Komisyonu Heyeti, TBMM'ye misafir oldu AB Komisyonu heyeti, bugün TBMM’ye misafir oldu. AB Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktör Yardımcısı Maciej Popowski ve heyeti, Türkiye-AB ilişkileri, anayasa değişikliği önerileri, referandum ve olağanüstü hal konularında partilerin temsilcileriyle ayrı ayrı görüşmelerde bulundu.

Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi

Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi Tufan Akcagöz: FETÖ'ye bu cesareti hükümet verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 22/23 Ekim 2016 tarihinde Sinop'ta düzenlenen eğitici eğitimi programına katılan partililere sertifikalarını takdim etti.

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştüHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET