• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, ÇARŞAMBA OVASININ DOĞAL AFET KAPSAMINA ALINMASINI İSTEDİ

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı. 

23 Haziran 2016 Perşembe 15:27
Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı.

 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağışlar ve nem nedeniyle ürünlerde kayıp yaşandığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağış ve nem sebebiyle üreticilerin zor durumda kaldığını söyledi. Çarşamba Ovasında ürünlerde yaşanan kayıplarla ilgili bir açıklama yapan Kemal Zeybek, bölgenin doğal afet kapsamına alınmasını istedi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünlerinde verim kayıplarının yaşandığı  yüzde 50, yüzde 60   ürün azalması yanında çürümelerin olması mevcut  ürünlerinde satılması olumsuz etkilenmektedir, aynı zamanda fiyatların düşük kalması da sebze, meyve üreticilerini zor durumda bırakmıştır. Bölgenin tarım Bakanlığına bağlı İl Tarım Müdürlüğü veya Ziraat mühendisleri tarafından bir heyet oluşturularak  incelenmesi, gerekli tespitlerin yapılması ve Bölgenin doğal afet kapsamına alınması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, üreticinin borçlarının ertelenmesi yanında yardımların ve desteğin sağlanması zorunludur. Tedbirler acilen alınmalı bölgedeki sebze ve meyve üreticilerine el uzatılmalıdır."
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda anayasa görüşmeleri devam ederken söz alan Usta 20 Ocak 1989 tarihinde Havza yakınlarında kaza yaparak hayatını kaybeden Samsunspor’lu futbolcuları gündeme getirdi.

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirenler için bir mesaj yayımladı

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının yıl dönümü nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat ve çeşitli üniversitelerin danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun oldukları halde atanamayan PDR ( Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik )  öğretmenleri, CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz'ü makamında ziyaret etti. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET