• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, ÇARŞAMBA OVASININ DOĞAL AFET KAPSAMINA ALINMASINI İSTEDİ

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı. 

23 Haziran 2016 Perşembe 15:27
Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi

Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınmasını istedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasının doğal afet kapsamına alınması gerektiğini açıkladı.

 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağışlar ve nem nedeniyle ürünlerde kayıp yaşandığını açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Ovasında aşırı yağış ve nem sebebiyle üreticilerin zor durumda kaldığını söyledi. Çarşamba Ovasında ürünlerde yaşanan kayıplarla ilgili bir açıklama yapan Kemal Zeybek, bölgenin doğal afet kapsamına alınmasını istedi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Çarşamba ovasında bu yıl aşırı yağışlar ve nem nedeni ile ürünlerinde verim kayıplarının yaşandığı  yüzde 50, yüzde 60   ürün azalması yanında çürümelerin olması mevcut  ürünlerinde satılması olumsuz etkilenmektedir, aynı zamanda fiyatların düşük kalması da sebze, meyve üreticilerini zor durumda bırakmıştır. Bölgenin tarım Bakanlığına bağlı İl Tarım Müdürlüğü veya Ziraat mühendisleri tarafından bir heyet oluşturularak  incelenmesi, gerekli tespitlerin yapılması ve Bölgenin doğal afet kapsamına alınması, üreticilerimizin mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, üreticinin borçlarının ertelenmesi yanında yardımların ve desteğin sağlanması zorunludur. Tedbirler acilen alınmalı bölgedeki sebze ve meyve üreticilerine el uzatılmalıdır."
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI