• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, EFKAN ALA'YA SAMSUN'DA KAPATILAN YURTLARI SORDU

Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun''da kapatılan öğrenci yurtları ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi.

05 Ağustos 2016 Cuma 11:27
Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15 Temmuz sonrası kapatılan öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin durumunu sordu. Nisan ayında öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinde yaşanan “Cinsel istismar” olayları ile ilgili verdiği yazılı soru önergesinde Samsun ilinde yaşanan olayları ve yurtların durumunu sormuş. Haziran ayında İçişleri Bakanlığının verdiği cevapta, Samsun ilinde 68 öğrenci yurdu bulunduğunu, Bu yurtların mevzuat doğrultusunda gerekli denetimlerinin yapıldığı belirtildi.
          


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı yurtların kapatıldığını basından öğrenmiş bulunuyoruz. Kapatılan öğrenci yurtlarında gerekli denetimler yapıldı ise daha önce neden kapatılmadı. Yurtlarda denetim görevlerini yapan kamu personeli görevlerini doğru yapmış olsalardı bu yurtlardan bazıları daha öncede kapatılırdı, denetimler göstermelik yapılmış veya görmezlikten gelinmiş" dedi.
       
Zeybek, "Özel eğitim kurumlarının denetim ve rehberlik görevi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksiksiz yapılmalıdır. Eğitim önemli bir olay, cemaatlere bırakılamaz,    Eğitim, öğretim Devletin kontrolünde olmalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL Atatürk’ün eğitim anlayışına bir an önce dönülmeli. Eğitim öğretim parasız olmalı Devletimiz tarafından verilmelidir" şeklinde konuştu.


CHP Milletvekili Kemal Zeybek'in Efkan Ala'ya sunduğu soru önergesi şu şekilde
            

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Emek bürosu bileşenleri ile bir araya geldi

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu. AK Parti, referandum sürecinde 8 maddeyle cumhurbaşkanlığı sistemini anlatacak. Referandum sloganı ise "Türkiye'yi seviyorum, cumhurbaşkanlığı sistemine 'evet' diyorum" olacak.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Salıpazarı Örgütü tarafından düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Recep İvedik 5 filmine tepki geldi. Bahçeli, Recep İvedik 5 filminde yer alan Azerbaycanlı boksörün dövülmesi sahnesine tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET