• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, EFKAN ALA'YA SAMSUN'DA KAPATILAN YURTLARI SORDU

Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun''da kapatılan öğrenci yurtları ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi.

05 Ağustos 2016 Cuma 11:27
Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15 Temmuz sonrası kapatılan öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin durumunu sordu. Nisan ayında öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinde yaşanan “Cinsel istismar” olayları ile ilgili verdiği yazılı soru önergesinde Samsun ilinde yaşanan olayları ve yurtların durumunu sormuş. Haziran ayında İçişleri Bakanlığının verdiği cevapta, Samsun ilinde 68 öğrenci yurdu bulunduğunu, Bu yurtların mevzuat doğrultusunda gerekli denetimlerinin yapıldığı belirtildi.
          


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı yurtların kapatıldığını basından öğrenmiş bulunuyoruz. Kapatılan öğrenci yurtlarında gerekli denetimler yapıldı ise daha önce neden kapatılmadı. Yurtlarda denetim görevlerini yapan kamu personeli görevlerini doğru yapmış olsalardı bu yurtlardan bazıları daha öncede kapatılırdı, denetimler göstermelik yapılmış veya görmezlikten gelinmiş" dedi.
       
Zeybek, "Özel eğitim kurumlarının denetim ve rehberlik görevi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksiksiz yapılmalıdır. Eğitim önemli bir olay, cemaatlere bırakılamaz,    Eğitim, öğretim Devletin kontrolünde olmalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL Atatürk’ün eğitim anlayışına bir an önce dönülmeli. Eğitim öğretim parasız olmalı Devletimiz tarafından verilmelidir" şeklinde konuştu.


CHP Milletvekili Kemal Zeybek'in Efkan Ala'ya sunduğu soru önergesi şu şekilde
            

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti

TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti TBMM'de Gültan Kışanak gerilimi: HDP'liler salonu terketti! TBMM 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu'nda yaşanan tartışma üzerine HDP milletvekilleri salonu terk etti.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’den istişare toplantısı AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun İlçe Başkanları ile bir araya geldi. Göksel, “15 Temmuz’da gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, her alanda ve her koşulda göstermeliyiz” dedi

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor

Taner Tekin: Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde çalışıyor MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Tüm teşkilatlarımız bir ahenk içerisine uyum içerisinde çalışıyor" dedi. 

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

KÖŞE YAZARLARI