• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, EFKAN ALA'YA SAMSUN'DA KAPATILAN YURTLARI SORDU

Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun''da kapatılan öğrenci yurtları ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi.

05 Ağustos 2016 Cuma 11:27
Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15 Temmuz sonrası kapatılan öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin durumunu sordu. Nisan ayında öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinde yaşanan “Cinsel istismar” olayları ile ilgili verdiği yazılı soru önergesinde Samsun ilinde yaşanan olayları ve yurtların durumunu sormuş. Haziran ayında İçişleri Bakanlığının verdiği cevapta, Samsun ilinde 68 öğrenci yurdu bulunduğunu, Bu yurtların mevzuat doğrultusunda gerekli denetimlerinin yapıldığı belirtildi.
          


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı yurtların kapatıldığını basından öğrenmiş bulunuyoruz. Kapatılan öğrenci yurtlarında gerekli denetimler yapıldı ise daha önce neden kapatılmadı. Yurtlarda denetim görevlerini yapan kamu personeli görevlerini doğru yapmış olsalardı bu yurtlardan bazıları daha öncede kapatılırdı, denetimler göstermelik yapılmış veya görmezlikten gelinmiş" dedi.
       
Zeybek, "Özel eğitim kurumlarının denetim ve rehberlik görevi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksiksiz yapılmalıdır. Eğitim önemli bir olay, cemaatlere bırakılamaz,    Eğitim, öğretim Devletin kontrolünde olmalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL Atatürk’ün eğitim anlayışına bir an önce dönülmeli. Eğitim öğretim parasız olmalı Devletimiz tarafından verilmelidir" şeklinde konuştu.


CHP Milletvekili Kemal Zeybek'in Efkan Ala'ya sunduğu soru önergesi şu şekilde
            

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç: 28 Şubat'a karşı Evet

Osman Genç: 28 Şubat'a karşı Evet Referandum gezilerini sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gezilerinin ikinci gününde de esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Genç, Bu referandum Türkiye'nin yolunu açacak. 28 Şubat ve 15 Temmuz'lara karşı evet diyoruz" dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: Tekkeköy evet demeye hazır

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: Tekkeköy evet demeye hazır Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: Tekkeköy evet demeye hazır. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Ülkemizi, şehrimizi ve ilçemizi, halkımızdan aldığımız güç ile daha da ileri taşıyacağız’’ dedi.

Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı

Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı Fuat Köktaş, Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin Salıpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte kavgaların, pazarlıklarla düşürülen hükümetlerin, istikrasızlığın, karamsarlığın Türkiye’sine bir daha dönmeyeceğiz. Hükümet kurulmama sorunu olmayacak, hükümete güven oyunu milletimiz verecek" dedi.

Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti Tufan Akcagöz, Çerkes Derneklerini ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Adige Kültür Derneği ve Samsun Abhaz Derneği'ni ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET