• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK, EFKAN ALA'YA SAMSUN'DA KAPATILAN YURTLARI SORDU

Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu! CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun''da kapatılan öğrenci yurtları ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya soru önergesi verdi.

05 Ağustos 2016 Cuma 11:27
Kemal Zeybek, Efkan Ala'ya Samsun'da kapatılan yurtları sordu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 15 Temmuz sonrası kapatılan öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinin durumunu sordu. Nisan ayında öğrenci yurtları ve öğrenci evlerinde yaşanan “Cinsel istismar” olayları ile ilgili verdiği yazılı soru önergesinde Samsun ilinde yaşanan olayları ve yurtların durumunu sormuş. Haziran ayında İçişleri Bakanlığının verdiği cevapta, Samsun ilinde 68 öğrenci yurdu bulunduğunu, Bu yurtların mevzuat doğrultusunda gerekli denetimlerinin yapıldığı belirtildi.
          


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı yurtların kapatıldığını basından öğrenmiş bulunuyoruz. Kapatılan öğrenci yurtlarında gerekli denetimler yapıldı ise daha önce neden kapatılmadı. Yurtlarda denetim görevlerini yapan kamu personeli görevlerini doğru yapmış olsalardı bu yurtlardan bazıları daha öncede kapatılırdı, denetimler göstermelik yapılmış veya görmezlikten gelinmiş" dedi.
       
Zeybek, "Özel eğitim kurumlarının denetim ve rehberlik görevi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eksiksiz yapılmalıdır. Eğitim önemli bir olay, cemaatlere bırakılamaz,    Eğitim, öğretim Devletin kontrolünde olmalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL Atatürk’ün eğitim anlayışına bir an önce dönülmeli. Eğitim öğretim parasız olmalı Devletimiz tarafından verilmelidir" şeklinde konuştu.


CHP Milletvekili Kemal Zeybek'in Efkan Ala'ya sunduğu soru önergesi şu şekilde
            

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik! Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, belediyenin başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan Genç'i tebrik etti.

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret! AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl yönetim kurulu üyeleri, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy ilçe teşkilatı, Tekkeköy İlçe kadın kolları başkanı Gülşen Maral ile beraberlerindeki heyet Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasını ziyaret ettiler.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET