• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK: FETÖ İLE İLGİSİ OLMAYANLARDA AÇIĞA ALINDI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, FETÖ/PYD ile ilgisi olmayan yargı mensupları ve bürokratların gözaltına ve açığa alındığını iddia etti.

26 Ağustos 2016 Cuma 10:15
Kemal Zeybek: FETÖ ile ilgisi olmayanlarda açığa alındı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,  15 Temmuz darbe girişiminden sonra  Yargı ve Bürokraside  yapılan uygulamalara dikkat çekerek son günlerde Yargıda ilginç isimlerin açığa ve gözaltına alındığını söyledi. 

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, yaptığı açıklamada kendisinin de çok yakından tanıdığını söylediği yargı mensupları ve bürokratların cemaatle hiç bir ilgilerinin olmadığı halde gözaltına ve açığa alındığını gündeme getirdi.  

 

Kemal Zeybek, bu konuda hükümeti suçlayarak, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"AKP daha önce emirle yaptıramadığı kendi istekleri doğrultusunda  karar vermeyen Hakim  ve Savcıların isimlerini ihbarlarla, hedef şaşırtılarak HSYK seçimlerinde kendi dedikleri yere oy kullandıramadıkları Cemaatlerle ilgisi olmayan Demokrat Hakim ve Savcıların açığa-gözaltına alınmalarını sağlıyorlar. Yargı içinde kumpaslar kurarak Asker, Polis, Hakim, Savcı ve Kamu görevlileri mağdur edilmesini sağlayan Cemaatçi Asker, Polis, (Kamu görevlileri), Hakim ve Savcılar hukuk içinde yargılanması ve gerekli cezaların verilmesi temennimizdir. Ancak çok yakından tanıdığım, cemaatlerle hiç ilgisi olmayan insanları Yargı mensuplarını, cemaatin aktif elemanı gibi göstermeye çalışarak,  suçsuz insanların işine-aşına engel olmaya çalışırken, nitelikli Hakim ve Bürokratların görevlerinden uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Bu duruma yetkililerin dikkatini çekiyorum. 2002  yılından önce sınavlarda üstün başarı göstermiş, emeği ile kopya çekmeden kamuda işe başlamış, hiçbir cemaat’le ilişkisi olmayan seküler düşünceye sahip yargı mensuplarının, açığa ve gözaltına aldırmaya çalışan bazı çevreler yoğun çaba göstermektedirler.

 

 Cemaatlerle hiç bağlantısı olmamış, yurt dışı görevine gönderilmemiş, yer değiştirmede tercihleri hiçbir zaman dikkate alınmamış, yurt içi, yurt dışı çalışan bürokratların öğrencilik döneminde cemaat’lere ait yurt ve dershanelere hiç uğramamış, Ailesi ve kendisi Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürkçü Hakim ve Savcılar bilinçli şekilde ispiyonlanıp açığa ve gözaltına alınmasını üzücü olup, doğru bulmuyoruz. Bürokraside‘de benzer durumlar yaşanmaktadır,AKP geçmişte çıkarlarına engel olan bürokratlar bilinçli bir yöntemle,  açığa-gözaltına alınarak yıpratılmaya çalışıyorlar. Kendisinden olarak görmediği bürokratları işinden etmeye çalışırken, bunların yerine deşifre olmamış cemaat üyelerinin gelmesi hedeflenmektedir. Yargının içini bilinçli şekilde boşaltmaya çalışıyorlar. Yargı hiçbir Cemaat ve guruplara  bırakılamaz.  Türk milleti adına karar veren Hakimlerin zarar görmesi engellenmeli ve bu Hakimlerimizin görevlerinin başına dönmeleri sağlanmalı. AKP isteklerini yerine getirmeyen Türk milleti adına karar veren Adaletin tecelli etmesi için uğraş veren Yargı mensuplarının  açığa-gözaltına alınmaları düşündürücüdür. Durum titizlikle incelenmeli suçsuz olan kamu görevlileri korunmalıdır."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Salıpazarı Örgütü tarafından düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Recep İvedik 5 filmine tepki geldi. Bahçeli, Recep İvedik 5 filminde yer alan Azerbaycanlı boksörün dövülmesi sahnesine tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 81 il Valisi'ne kritik Kargo uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 81 il Valisi'ne kritik Kargo uyarısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 81 il Valisi'ne kritik Kargo uyarısı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör olayları ile birlikte bazı suç unsurlarının kargo yoluyla naklinin gerçekleştirildiğinin gözlemlenmesi nedeni ile 81 ilin Valiliklerini uyardı.

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda anayasa görüşmeleri devam ederken söz alan Usta 20 Ocak 1989 tarihinde Havza yakınlarında kaza yaparak hayatını kaybeden Samsunspor’lu futbolcuları gündeme getirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET