• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK: SAMSUN'DA KHK İLE DEMOKRAKLAR İHRAÇ EDİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek, yaptığı açıklamada ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde, mevcut hükümetin FETÖ'cü teröristleri değil demokratları ihraç ettiklerini söyledi.

24 Kasım 2016 Perşembe 12:09
Kemal Zeybek: Samsun'da KHK ile demokraklar ihraç ediliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları söyledi; "AK Parti, Hükümetleri Kanun Hükmünde Kararnamelerde ipin ucunu kaçırmıştır. 677 sayılı KHK ile görevlerinde ihraç edilenler arasında bire bir yıllardır tanıdığım FETÖ yapılanması veya sağ hiçbir oluşumla iğlisi olmayan Radikal hiçbir yapı ile bağlantısı bulunmayan Demokrat ve sol düşünceye sahip insanların ihraç edilmeleri üzücü ve düşündürücüdür. Sosyal demokratları ihraç eden anlayış yarın kimleri işinden aşından edecektir, merak ediyorum. Samsun Atakum Belediyesinde 677 Sayılı KHK ile ihraç edilen Şenol Katkat 2005 ve 2009 Yerel seçimlerinde CHP Havza Ilıca beldesi belediye başkan adayımızdı. Onun tek suçu düşünmekti! Ve düşüncelerini ifade etmekti,2014 seçimlerinden sonra işten ayrılması için kurum içinde mobbing uygulanmıştır. Atakum Belediyesinde çalışan mühendis Bayram Çelik'i; 2014 Seçimlerinden sonra işten çıkarmak için her türlü yola başvuran Atakum AKP’li Belediyesi bu yolla işe son vermekle kendi FETÖ’cü lüklerini örtemezler, aynı zamanda Belediyede çalışan İşçi Kadrosundaki; Bülent Bugaz, Erkol Abdik hiçbir Sağ oluşumla ilgileri olmadığını bu listeyi hazırlayanlarda bilir. Şöyle bir açıklama yapın bari inandırıcı olsun Atakum belediyesindeki FETÖ cüler Sosyal Demokratları tasfiye ettiler, ihraç ettirdiler denilse daha inandırıcı olur. 

 

Aynı durum 19 Mayıs Üniversitesinde de yaşanmaktadır. FETÖ’cüler ve diğer Cemaatçiler görevlerinde yükselirken, Sosyal demokrat düşünceye sahip özgürlüklerden yana tavır alan akademisyenlerin ihracı sağlanmıştır. Araştırma görevlisi Ali Rıza Güncen, Yrd. Doç. Canani Kaygusuz, Yrd. Doç. Ergin Delice, Doç. Melda Yaman, Doç. Özgür Öztürk ve Prof. Dr. Taner Özbenli 677 sayılı KHK ile ihraç edilmiştir. Yukarıda isimleri bulunan ve yakından tanıdığım isimlerden başka haksız ihraçların yaşandığı acı bir gerçektir. 19 Mayıs Üniversitesinde geçmişten bugüne görev yapmış, hangi düşünceden olursa olsun, vicdan sahibi biri çıksın desin ki yukarıdaki isimlerin FETÖ veya sağ bir yapılanma ile bağlantısı var, Yukarda isimleri geçen akademisyenler her dönem Özgürlükçü tavırlarını sürdürmüşlerdir. Baskılara boyun eğmezler, ihraç komisyonları çıksın bir açıklama yapsın, Bu insanlar Demokrat oldukları, sol düşünceye yakın durdukları için ihraç ettik desinler. Pırıl pırıl Akademisyen kardeşlerimizi darbecilerle eşleştirmekten vazgeçsinler.

 

CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Atakum Belediyesi ve 19 Mayıs Üniversitesindeki yakından tanıdığım bu Akademisyenlerin durumları ivedilikle incelensin ve görevlerine iadeleri sağlansın idarenin yanlışlığı bir an önce düzeltilsin"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi

AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi AK Parti Milletvekili Usta, 28 Şubat konulu program düzenledi. AK Parti Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, 28 Şubat’ın kendileri için bir hak mücadelesi ve her yönüyle örnek alınması gereken bir direniş olduğunu söyledi. 

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı Samsun'un Canik ilçe Belediyesi'nden Bi Dolu Medya konferansı. Canik Belediyesi tarafından daha önce "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlanan, ancak kar yağışı nedeniyle ertelenen "Bi' Dolu Medya" konulu konferansta ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Cumartesi günü Samsunlularla buluşacak.

Başbakan Yıldırım: Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı başka hiç bir partide yok

Başbakan Yıldırım: Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı başka hiç bir partide yok Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projelerin toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın genel başkan yardımcısı olarak sorumlu olduğu Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın başka hiç bir partide olmadığını söyledi.

CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor

CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor CHP Samsun, Yüksek Seçim Kurulu'na gidiyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Yüksek Seçim Kurulu'nun, 20.02.2017 tarihli ve 131 sayılı kararına itiraz edeceklerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET