• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KEMAL ZEYBEK: SAMSUN'DA KHK İLE DEMOKRAKLAR İHRAÇ EDİLİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek, yaptığı açıklamada ile Kanun Hükmünde Kararnamelerde, mevcut hükümetin FETÖ'cü teröristleri değil demokratları ihraç ettiklerini söyledi.

24 Kasım 2016 Perşembe 12:09
Kemal Zeybek: Samsun'da KHK ile demokraklar ihraç ediliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları söyledi; "AK Parti, Hükümetleri Kanun Hükmünde Kararnamelerde ipin ucunu kaçırmıştır. 677 sayılı KHK ile görevlerinde ihraç edilenler arasında bire bir yıllardır tanıdığım FETÖ yapılanması veya sağ hiçbir oluşumla iğlisi olmayan Radikal hiçbir yapı ile bağlantısı bulunmayan Demokrat ve sol düşünceye sahip insanların ihraç edilmeleri üzücü ve düşündürücüdür. Sosyal demokratları ihraç eden anlayış yarın kimleri işinden aşından edecektir, merak ediyorum. Samsun Atakum Belediyesinde 677 Sayılı KHK ile ihraç edilen Şenol Katkat 2005 ve 2009 Yerel seçimlerinde CHP Havza Ilıca beldesi belediye başkan adayımızdı. Onun tek suçu düşünmekti! Ve düşüncelerini ifade etmekti,2014 seçimlerinden sonra işten ayrılması için kurum içinde mobbing uygulanmıştır. Atakum Belediyesinde çalışan mühendis Bayram Çelik'i; 2014 Seçimlerinden sonra işten çıkarmak için her türlü yola başvuran Atakum AKP’li Belediyesi bu yolla işe son vermekle kendi FETÖ’cü lüklerini örtemezler, aynı zamanda Belediyede çalışan İşçi Kadrosundaki; Bülent Bugaz, Erkol Abdik hiçbir Sağ oluşumla ilgileri olmadığını bu listeyi hazırlayanlarda bilir. Şöyle bir açıklama yapın bari inandırıcı olsun Atakum belediyesindeki FETÖ cüler Sosyal Demokratları tasfiye ettiler, ihraç ettirdiler denilse daha inandırıcı olur. 

 

Aynı durum 19 Mayıs Üniversitesinde de yaşanmaktadır. FETÖ’cüler ve diğer Cemaatçiler görevlerinde yükselirken, Sosyal demokrat düşünceye sahip özgürlüklerden yana tavır alan akademisyenlerin ihracı sağlanmıştır. Araştırma görevlisi Ali Rıza Güncen, Yrd. Doç. Canani Kaygusuz, Yrd. Doç. Ergin Delice, Doç. Melda Yaman, Doç. Özgür Öztürk ve Prof. Dr. Taner Özbenli 677 sayılı KHK ile ihraç edilmiştir. Yukarıda isimleri bulunan ve yakından tanıdığım isimlerden başka haksız ihraçların yaşandığı acı bir gerçektir. 19 Mayıs Üniversitesinde geçmişten bugüne görev yapmış, hangi düşünceden olursa olsun, vicdan sahibi biri çıksın desin ki yukarıdaki isimlerin FETÖ veya sağ bir yapılanma ile bağlantısı var, Yukarda isimleri geçen akademisyenler her dönem Özgürlükçü tavırlarını sürdürmüşlerdir. Baskılara boyun eğmezler, ihraç komisyonları çıksın bir açıklama yapsın, Bu insanlar Demokrat oldukları, sol düşünceye yakın durdukları için ihraç ettik desinler. Pırıl pırıl Akademisyen kardeşlerimizi darbecilerle eşleştirmekten vazgeçsinler.

 

CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Atakum Belediyesi ve 19 Mayıs Üniversitesindeki yakından tanıdığım bu Akademisyenlerin durumları ivedilikle incelensin ve görevlerine iadeleri sağlansın idarenin yanlışlığı bir an önce düzeltilsin"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Emek bürosu bileşenleri ile bir araya geldi

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu. AK Parti, referandum sürecinde 8 maddeyle cumhurbaşkanlığı sistemini anlatacak. Referandum sloganı ise "Türkiye'yi seviyorum, cumhurbaşkanlığı sistemine 'evet' diyorum" olacak.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Salıpazarı Örgütü tarafından düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Recep İvedik 5 filmine tepki geldi. Bahçeli, Recep İvedik 5 filminde yer alan Azerbaycanlı boksörün dövülmesi sahnesine tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET