• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KILIÇDAROĞLU: HALKIMIZ MEYDANLARA ÇIKTI DARBEYE KARŞI DİRENME HAKKINI KULLANDI

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:51
Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı. 

 

Kemal Kılıçdaroğlu meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile ilgili konuşma yapıyor.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları


"Demokrasiyi savunmak hepimizin ortak görevi ve paydası olmalıdır. Darbe girişimini lanetliyoruz. Demokrasi hukukun üstünlüğüdür. Demokrasi düşünce, medya özgürlüğüdür. Demokrasi tarafsız yargı demektir. Demokrasi din ve vijdan özgürlüğü demektir. Dün halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. Darbenin bastırılması parlementer sistemimizin olgunluğunu göstermektedir. Sonuna kadar birlikte mücadele edeceğiz. Bu darbe girişimi nasıl engellendi diye ilerde tarihçiler araştırma yapacak. Özgürlüğünü korumaya çalışan medya darbecilerin yolunu kapattı. Dün medya halkın doğru bilgilendirme yaptı. Medya dün halkı direnme özgürlüğünü kullanmaya çağırdı. Her türlü darbeye karşı olmak bu parlamentonun görevidir. Hepimiz ortak akılla Türkiye'nin sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak zorundayız. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 28 Mart Salı günü Saat 15:00'te Samsun Cumhuriyet Meydanı'na gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Evet Mitingi'ne Ayvacıklıları davet etti. 

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor. "Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistem ile birlikte Türkiye’nin önündeki tüm engellerin kalkacağını ve ekonomik kalkınmanın kat kat artacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Güçlü Türkiye’nin önündeki engellerin kalmasına ve halkımızın sandıkla buluşarak ‘EVET’ demesine sayılı günler kaldı. Artık Ülkemiz üzerindeki kara bulutlar dağılacak’’ dedi.

MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı

MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı MHP Atakum İlçe Olağan kongresi yapıldı. MHP Atakum İlçe Olağan kongresi MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un katılımı ile gerçekleşti. 

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''18 madde içinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler'' dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET