• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KILIÇDAROĞLU: HALKIMIZ MEYDANLARA ÇIKTI DARBEYE KARŞI DİRENME HAKKINI KULLANDI

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:51
Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı. 

 

Kemal Kılıçdaroğlu meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile ilgili konuşma yapıyor.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları


"Demokrasiyi savunmak hepimizin ortak görevi ve paydası olmalıdır. Darbe girişimini lanetliyoruz. Demokrasi hukukun üstünlüğüdür. Demokrasi düşünce, medya özgürlüğüdür. Demokrasi tarafsız yargı demektir. Demokrasi din ve vijdan özgürlüğü demektir. Dün halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. Darbenin bastırılması parlementer sistemimizin olgunluğunu göstermektedir. Sonuna kadar birlikte mücadele edeceğiz. Bu darbe girişimi nasıl engellendi diye ilerde tarihçiler araştırma yapacak. Özgürlüğünü korumaya çalışan medya darbecilerin yolunu kapattı. Dün medya halkın doğru bilgilendirme yaptı. Medya dün halkı direnme özgürlüğünü kullanmaya çağırdı. Her türlü darbeye karşı olmak bu parlamentonun görevidir. Hepimiz ortak akılla Türkiye'nin sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak zorundayız. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI