• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

KILIÇDAROĞLU: HALKIMIZ MEYDANLARA ÇIKTI DARBEYE KARŞI DİRENME HAKKINI KULLANDI

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:51
Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı

Kılıçdaroğlu: Halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz askeri darbe girişimini lanetlediklerini açıkladı. 

 

Kemal Kılıçdaroğlu meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile ilgili konuşma yapıyor.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları


"Demokrasiyi savunmak hepimizin ortak görevi ve paydası olmalıdır. Darbe girişimini lanetliyoruz. Demokrasi hukukun üstünlüğüdür. Demokrasi düşünce, medya özgürlüğüdür. Demokrasi tarafsız yargı demektir. Demokrasi din ve vijdan özgürlüğü demektir. Dün halkımız meydanlara çıktı darbeye karşı direnme hakkını kullandı. Darbenin bastırılması parlementer sistemimizin olgunluğunu göstermektedir. Sonuna kadar birlikte mücadele edeceğiz. Bu darbe girişimi nasıl engellendi diye ilerde tarihçiler araştırma yapacak. Özgürlüğünü korumaya çalışan medya darbecilerin yolunu kapattı. Dün medya halkın doğru bilgilendirme yaptı. Medya dün halkı direnme özgürlüğünü kullanmaya çağırdı. Her türlü darbeye karşı olmak bu parlamentonun görevidir. Hepimiz ortak akılla Türkiye'nin sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak zorundayız. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirenler için bir mesaj yayımladı

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının yıl dönümü nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat ve çeşitli üniversitelerin danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun oldukları halde atanamayan PDR ( Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik )  öğretmenleri, CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz'ü makamında ziyaret etti. 

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı CHP Samsun örgütü ayağa kalktı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin, "Anayasa değişikliğine karşı ayağa kalkıyoruz" eylemine, CHP Samsun İl örgütü de destek verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET