• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ ERHAN USTA YENİ SİSTEMDE MHP BİTECEK SÖYLEMLERİNE YANIT VERDİ

MHP Grup Başkan vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yeni sistemde MHP'nin biteceği yönünde ki söylemlere "MHP’nin dahil olmadığı bir hükümet kurulamayacaktır" diyerek karşılık verdi. 

20 Nisan 2017 Perşembe 14:29
MHP Grup Başkan vekili Erhan Usta yeni sistemde MHP bitecek söylemlerine yanıt verdi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Fransa Türk Federasyonunun 2'inci Geleneksel Türkiye Kültür gezileri kapsamında kendisini ziyaret eden Fransa'da yaşayan Türklerle görüştü.

 


Erhan Usta, kendisini ziyaret eden Fransa'da ki Türklere, 16 Nisan 2017 referandum seçimi ve sonuçları ile ilgili bilgiler verdi.Erhan Usta, yaptığı açıklamada anayasa değişikliği ile ilgili bilgi kirliliği yaratıldığını belirterek, "Anayasa değişikliği ile ilgili mesneti olmayan iddialar var.  Bugünkü sistemde Cumhurbaşkanı tüm yetkileri kullanan ve ülkeyi yöneten kişi, fakat hiçbir sorumluluğu yok. Eski mevzuata göre ne kadar hata yaparsa yapsın, suç işlerse işlesin yargılanamıyor. Yeni sistemde ise işlediği her suçtan yargılanabiliyor. Diktatörlük bunun neresinde.  Diktatörlük varsa bu günkü sistemde var. Bu yüzden Türkiye diktatörlüğe ve tek adamlığa gidiyor’ şeklindeki iddialar tamamen asılsızdır" dedi.

 


DİKTATÖRLÜĞÜN ÖNÜNÜ TIKADIK


CHP ve Hayırcıların anayasa değişikliği ile ilgili Cumhurbaşkanının istediği herşeyi kararnamelerle yapacakmış gibi bir algı yarattığını söyleyen Erhan Usta, kendisini ziyaret eden Fransada ki Türklere,  "Gerçek şudur ki,  biz MHP olarak anayasa teklifi meclise getirilmeden önce Cumhurbaşkanı kararnameleriyle işin diktatörlüğe gitmesinin yolunu tıkamak için güçlü müdahalelerde bulunduk.  Hep söyledik, anayasa değişikliğine MHP damgasını vurmuştur. Dolayısıyla biz anayasa değişikliğini bir AKP projesi değil MHP projesi olarak görüyoruz. Milletimiz müsterih olsun yapılan işte hiçbir yanlışlık yoktur. Ülke sıkıntıda. Böyle bir zamanda birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ülkemizi ileri taşıyacak bir yönetim sistemini kurmak MHP’nin bir vazifesiydi. Milliyetçi Hareket Partisi geçmişinden beri ülke meselelerinde hiç kayıtsız kalmamıştır. Ülke bunalımlarını çözen siyasi parti olmuştur. Bu ülkeyi çok sevmenin gereği budur. Anayasa düzenlemesini yaptık ve milletimizin iradesiyle yeni sistem yürürlüğe girecek" diye konuştu.

 

 

YENİ SİSTEMDE MHP BİTECEK SÖYLEMLERİ VAR


Yeni sistemde MHP'nin biteceği yönünde ki söylemlere de değinen Erhan Usta, şunları dile getirdi.

"Bundan sonraki hükümet oluşumlarında MHP hep kritik rol oynayacaktır. Eski sistemde yüzde 35 oy alan bir parti tek başına iktidar olabiliyordu. Bundan sonra bu ülkede hükümet kurabilmek için yüzde 50’yi geçmeniz lazım. Geçmişten bugüne siyasi konjonktüre bakılırsa hiçbir siyasi partinin tek başına bu rakama ulaşamayacağı görülür. Dolayısıyla artık MHP’nin dâhil olmadığı bir hükümet kurulamayacaktır. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI