• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA FETÖ OPERASYONLARINI ELEŞTİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, FETÖ operasyonlarını eleştirerek, "Baştan sona hukuk dışı uygulamalar var" dedi.

19 Eylül 2016 Pazartesi 17:05
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta FETÖ operasyonlarını eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, FETÖ operasyonları kapsamında görevden alma ve meslekten atılmalarla ilgili açıklamada bulundu.

 


MHP Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada, görevden alma ve atılmalarda hukuksuzluklar yaşandığını belirterek, "Baştan sona hukuk dışı uygulamalar var, suçun tanımı tam olarak netleşmiş değildir. 17/25 Aralık bir başlangıç olarak kabul edildiğinde bankalar veya sendikalar neden kapatma yoluna gidilmemiştir.  Şuan hükümetin uyguladığı politika ile suçluların yanında masum insanlar ve hatta ailelerde cezalandırılmaktadır" dedi.


Samsun'da teşkilatları dolaşan ve partililer ile bir araya gelen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta vatandaşın sorunlarını dinledi.

 

Samsun'a gelerek teşkilatları ziyaret eden MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta  "FETÖ operasyonları kapsamında yapılan görevden uzaklaştırma ve meslekten atılma olaylarında hukuksuzluk yaşanıyor" dedi.


Teşkilat ziyaretleri sonrası bir açıklama yapan Usta, her ilçede FETÖ olayları kapsamında bir çok vatandaşın FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilerek ailelerinde cezalandırıldığını belirtti.


Erhan Usta, "Baştan sona hukuk dışı uygulamalar var, suçun tanımı tam olarak netleşmiş değildir. 17/25 Aralık bir başlangıç olarak kabul edildiğinde bankalar veya sendikalar neden kapatma yoluna gidilmemiştir.  Şuan hükümetin uyguladığı politika ile suçluların yanında masum insanlar ve hatta ailelerde cezalandırılmaktadır.  Toplumda bu kadar çok mağdur insan yaratılması ilerleyen zamanlarda ülkemiz için büyük sorunlar yaratacaktır. Suç ferdidir bir insanın ailesinden biri suçlu diye tüm aileye ceza verilemez" dedi.

 


Suç Ferdidir Aile Bireylerini Cezalandırmak Ülkemizde Telafisi Olmayan Yaralar Açacaktır

Ziyaretler kapsamında kendisine bildirilen konular hakkında örnekler veren MHP Samsun Milletvekili Usta "Genel Başkanımızın kesin talimatı var partilimiz veya partilimiz olmayan herkes İlçe teşkilatlarımız veya il başkanlığımıza gelmesi halinde sorunlarını dinlenerek, FETÖ  ile bağlantılı olmayıp mağdur olanların dosyaları il başkanlığımız tarafından genel merkezimizde bulunan komisyonumuza her hafta düzenli olarak teslim edilmektedir. Ziyaretlerimizde çok örneklerle karşılaştık, bizim bölgemiz Samsun'da veya bildiğimiz duyduğumuz hiç bir yerde oluşturulmaya çalışıldığı gibi bir ülkücü kıyımı yoktur. Hükümetin uyguladığı politikalar bir çok insanı mağdur etmektedir. Hiç açığa bile alınmadan mesleğinden atılan insanlar var. Örnek verirsek bir polis memuru meslekten atılmış kazanç kapısı yok, çocuğu hasta ve düzenli olarak ilaç alması lazım, çocuğa yeşil kart babasından dolayı verilmiyor, suç ferdidir aile bireylerini cezalandırmak ülkemizde telafisi olmayan yaralar açacaktır.  Teşkilatımızda her kademede görev almış ülkücü bir kardeşimizin oğlu askeri hakim,  Türkiye'de 401 tane askeri hakim bulunduğu söylendi, 15 Mart darbe girişimi sonrası FETÖ'cüler 400'ünü bir liste oluşturup Türkiye genelinde bölgelere atanacaklar arasında bilerek veya bilmeyerek yazmışlar, listenin aslı var veya bilerek toplumu germek, suçsuz insanları da zan altında bırakmak amaçlı yazılmış bilmiyoruz. 400'ü birden tutuklanıyor. Aile çocukla görüşmek için her yolu deniyor, 15 gün sonra görüşme imkanı bulduklarında askeri hakim 15 kilo vermiş, baba ben intihar edeceğim, üzerimize atılan suçları hazmedemiyorum, PKK'lılara bile bizden daha iyi davranıyorlar onlara 4 kap yemek bize ise 1 kap yemek veriyorlar diye anlattı.  Babası ekledi "Çocuğuma bir şey olursa biz yaşayamayız" gerekirse canlı bomba oluruz. Düşünün ülkesini çok seven bir babanın oğlu için geldiği durumu.  Bu Tür olayların örneklerini çoğaltabiliriz. Çok uzun zamandır devletten onaylı bir bankada parası bulunanlar, cemaatle ilgisi olmamasına rağmen sendikaya üye olanlar, komşusuyla ortak internet kullandığı için bylook programı indirdi diye alınanlar, kişisel husumetleri yüzünden personelini acımasızca işten atanlar. " dedi.

 

 

Hiç Bir Suçu Bulunmadığı Kanaatine Varsa Bile Savcılar Vatandaşı Salamıyor

Sözlerine devam eden Usta savcılarında adil karar veremediğini belirterek; "Hiç bir suçu bulunmadığı kanaatine varsa bile savcılar vatandaşı salamıyor.  Bir savcı suçsuz gördüğü bir kaç kişiyi saldı diye baş savcı tarafından odasına çağrıldığı, ihtar edildiği ve salmalara devam ederse ifade verme koltuğunda kendisininde oturabileceğinin söylemesi üzerine gelen her vatandaşı tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildiği söylenmektedir. Bir cemaate mensup masum dinini yaşamak isteyen bir vatandaş ile bu yapının hiyerarşik yapısı içinde görev alan bir tutulamaz" dedi.

 

Yaşın Yanında Kuru Yanmasın Diye Sürekli Hükümeti Uyarıyoruz

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta; "Vatandaş mağdur edilmemeli yaşın yanında kuru yanmasın diye sürekli hükümeti uyarıyoruz. Komisyonumuzda elimize gelen bize verilen dosyalar ile haftalık olarak hükümet kanadına verilmektedir. AKP Hükümeti gözaltına alımlar ve meslekten ihraç etmelerde daha dikkatli olursa aileleri de kattığımız zaman 1 milyonu bulacak rakamlarda mağdur yaratılması ülkemizin 30 yılına daha malolacaktır" dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal'dan Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e tebrik! Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, belediyenin başarılı çalışmaları nedeniyle Başkan Genç'i tebrik etti.

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret! AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl yönetim kurulu üyeleri, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy ilçe teşkilatı, Tekkeköy İlçe kadın kolları başkanı Gülşen Maral ile beraberlerindeki heyet Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasını ziyaret ettiler.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET