• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MUHARREM GÖKSEL, SAMSUN'DA GAZETECİ AVNİ DEMİR'İ TEHDİT ETTİĞİ İDDİASI İLE İLGİLİ KONUŞTU

Muharrem Göksel, Samsun'da gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği iddiası ile ilgili konuştu. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

23 Ağustos 2016 Salı 12:16
Muharrem Göksel, Samsun'da gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği iddiası ile ilgili konuştu

Samsun Haber- AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği iddiası ile ilgili açıklama yaptı. 


Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği yönünde ki iddia ile ilgili konuştu. 

 

Samsun'da basın mensupları ile bir araya gelerek 15 Temmuz darbe girişi ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklamalar yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel,  gazeteci Avni Demir'in gündeme getirdiği tehdit iddiası ile ilgili de açıklamalarda bulundu.


AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gazeteci Avni Demir ile hiç bir şekilde ne telefon görüşmesi ne de yüz yüze bir görüşmesinin olmadığına dikkat çekerek, "Avni Demir ile benim birebir yada telefonla yapmış olduğun herhangi bir görüşme yok. Ben kendisini nasıl tehdit etmişim. Bu iddiasını ispatlamaya davet ediyorum kendisini" dedi.


MESNETSİZ, ASILSIZ İFTİRA

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, yaptığı açıklamada gazeteci Avni Demir'i tehdit ettiği iddiasının doğru olmadığını belirterek, şunları dile getirdi.

 "Kendisi ile hiç bir şekilde ne bir telefon görüşmem ne de yüz yüze bir görüşmem olmamıştır. Böyle bir iddiayı neden ve ne amaçla gündeme getirmiştir bilemiyoruz.  Telefon numarası bile bende yok. Nerede tehdit etmişiz nasıl etmişiz hukuki olarak soracağız. Bu tür mesnetsiz, asılsız iftiralar bizi üzüyor. Ben seni neden tehdit edeyim. Telefonda konuşmadık, mektup yazmadık nasıl tehdit etmişim bunu ispat etsin. Telefonumu da incelenmek üzere veririm, aradım mı aramadım mı ortaya çıksın. Benim için FETÖ'cü demiş. Bunlarıda ispat etmeye davet ediyorum. "


KİMSE BENİ VATAN HAİNLİĞİ İLE SUÇLAYAMAZ

"FETÖ'cü adamın ne işi var il başkanlığında ne işi var AK Parti'de. Benim böyle bir bağlantım varsa beni görevden alırlar. FETÖ'cü demek vatan haini demektir. Ben eğer vatan hainliği ile suçlanıyorsam kendimi öldürür, intihar ederim.  Vatan hainliği ile yanyana koyamaz kimse. Bizim sülalimizde vatan haini olmadı bundan sonrada olmaz. Benim dedelerimden biri Plevne gazisi, bir dedem Kurtuluş Savaşı gazisi. Ben böyle bir aileden geliyorum. Kimse beni vatan hainliği ile suçlayamaz. Bu arkadaşı mahkemeye vereceğiz. 18 Ağustos tarihinde darbe girişiminden sonra yazmış olduğu bir yazı var.  FETÖ'nün PKK'nın DEAŞ'ın amacı ne Cumhurbaşkanını yıkmak. Yazdığı yazıda Cumhurbaşkanını yıkmaya yönelik.   O yazıda Cumhurbaşkanını yıkma yazısı.  O zaman o FETÖ'cü veya PKK'lı veya DEAŞ'cı.  Ben kimseyi ömrümde tehdit etmedim. Böyle şovlara gerek yok. "

 

 


NECDET UZUN'DAN AVNİ DEMİR AÇIKLAMASI

Öte yandan toplantıda bulunan Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'da AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in açıklamasında samsunkenthaber gazeteci Avni Demir için kullandığı "O zaman o FETÖ'cü veya PKK'lı veya DEAŞ'cı o" şeklinde ki ithamlarına itiraz ederek, "Asla böyle bir şeyi kabul edemem. Söyleyenin de karşısına çıkarım. Avni Demir'in devlet ve millet sevgisini benim gibi herkes bilir bu yüzden hiç kimse Avni Demir için bu ifadeleri kullanamaz. Avni Demir'in bizim gazete yazdığını herkes bilir. O yazı ile ilgili başkan beni aradı. Ben hiç kimsenin yazısını gazetede çıkmadan okumam. Etkilenirim diye kendi yazımı yazarken onlardan etkilenirim diye bakmam. Ben kendisine bu yazıyı düzeltmesini söyledim. Yazı gerçekten olmaması gereken bir yazı. Avni Demir bunu art niyetli yazdı diyemem.  Herkesin meydanlarda sağcısı solcusu hatta ateisti herkesin meydanlarda olduğu bir dönemde "Sözde demokrasi mitingi" ifadesi biraz değil çok ağar kaçmış. O meydanda 5 milyon insan biraraya geldi, her gece Cumhuriyet Meydanında insanlar biraraya geldi."


MUHARREM GÖKSEL AVNİ DEMİR İLE GÖRÜŞMEDİ BENİMLE GÖRÜŞTÜ

"Bugün birbirimizle şahsi hesapları değil birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Zaman birlik zamanı. Avni Demir'e bir süre yazmamasını ve dinlenmesini söyledim. Başkan diyor ki ben kendisine telefon açmadım. Dün kendisi ile görüştüm. Avni Demir'e başkan telefon açtı mı diye sordum. Açmadığını söyledi. Telefonu başkan bana açtı. Beni tehdit değil başkan feriştahı edemez. Seninle şahıs konuşmadığı halde beni tehdit etti dediğin zaman bu iddia boş kalır. " diye konuştu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,16 Nisan referandum seçimi sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında geldiği Samsun'da CHP'ye yüklenerek, "Seçimi kaybedip mızıkcılık yapma" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET