• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN 1999 YILI SAMSUN ZİYARETİ KONUŞMASI-VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Nisan 1999 genel- yerel seçimleri öncesi dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek için Samsun'a gelmişti. 

 


Bundan 17 yıl önce "Minareler süngü,kubbeler miğfer,  camiler kışlamız, müminler asker,  bu ilahi ordu dinimi bekler, allahu ekber,allahu ekber" şiirini okuduğu için tutuklanan Recep Tayyip Erdoğan, o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

 

 

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce okuduğu şiir nedeniyle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevinde 4 ay hapis yatmıştı. Erdoğan, hapis cezası öncesi ise 1999 yılında Samsun'a gelerek dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'e destek vermişti.

 

 

 

 

 


O yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da "Hoşgeldin Yasaklı adam, kalbimizde hürsün sen" yazılı pankart ile karşılanmıştı.


Samsun Kent Haber'in ulaştığı o görüntülerde Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılı Samsun ziyaretinde yaptığı konuşmada ise şunları dile getiriyordu.


"18 Nisan 1999 seçimine Tayyip Erdoğan sokulmuyor.  Ve bir hafta sonra bu kardeşiniz hapse girecek. Ben sizlere şöyle bir ricada bulunsam bir hemşehriniz bir evladınız olarak şöyle bir ricade bulunsam. Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz.  Onlar bazı gerçekleri bilmedikleri için bu yanlışları yapıyorlar. Kırılmasını istediğiniz ellere de ihtiyacımız var. Gün ola harman ola. Bir gün olacak onlarda bizim harmanın daneleri olacaktır hiç endişeniz olmasın. Sabırlı olacağız. Kardeşler seveceğiz sevileceğiz. Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik vallah sevmek için billah sevmek için girdik. Derdimiz buydu."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu

Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu Çiğdem Karaaslan, Çarşamba'da gençlerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''18 madde içinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler'' dedi.

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez

Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez Tufan Akcagöz: Millet elindeki anahtarı tek kişiye vermez. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çiftlik esnafıyla bir araya geldi. Akcagöz, Refarandum çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı

Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı Murat İkiz'den toplu açılış töreninde referandum mesajı. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Mahalle ziyaretlerinde bulunarak halk oylamasına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. İkiz vatandaşları 28 Mart günü Samsun’da gerçekleşecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka’da sesleneceği toplu açılış törenine davet etti.

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor

Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor Tufan Akcagöz: Ayvacık'ta okullarda propaganda yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, AKP tarafından Samsun'da, seçim kanununa muhalefet edildiğini ve referandum sürecinde uyulması gereken kuralları düzenleyen Yüksek Seçim Kurulu'nun almış olduğu kararlara aykırı davranıldığını iddia etti ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET