• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN 1999 YILI SAMSUN ZİYARETİ KONUŞMASI-VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Nisan 1999 genel- yerel seçimleri öncesi dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek için Samsun'a gelmişti. 

 


Bundan 17 yıl önce "Minareler süngü,kubbeler miğfer,  camiler kışlamız, müminler asker,  bu ilahi ordu dinimi bekler, allahu ekber,allahu ekber" şiirini okuduğu için tutuklanan Recep Tayyip Erdoğan, o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

 

 

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce okuduğu şiir nedeniyle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevinde 4 ay hapis yatmıştı. Erdoğan, hapis cezası öncesi ise 1999 yılında Samsun'a gelerek dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'e destek vermişti.

 

 

 

 

 


O yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da "Hoşgeldin Yasaklı adam, kalbimizde hürsün sen" yazılı pankart ile karşılanmıştı.


Samsun Kent Haber'in ulaştığı o görüntülerde Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılı Samsun ziyaretinde yaptığı konuşmada ise şunları dile getiriyordu.


"18 Nisan 1999 seçimine Tayyip Erdoğan sokulmuyor.  Ve bir hafta sonra bu kardeşiniz hapse girecek. Ben sizlere şöyle bir ricada bulunsam bir hemşehriniz bir evladınız olarak şöyle bir ricade bulunsam. Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz.  Onlar bazı gerçekleri bilmedikleri için bu yanlışları yapıyorlar. Kırılmasını istediğiniz ellere de ihtiyacımız var. Gün ola harman ola. Bir gün olacak onlarda bizim harmanın daneleri olacaktır hiç endişeniz olmasın. Sabırlı olacağız. Kardeşler seveceğiz sevileceğiz. Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik vallah sevmek için billah sevmek için girdik. Derdimiz buydu."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirenler için bir mesaj yayımladı

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının yıl dönümü nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat ve çeşitli üniversitelerin danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun oldukları halde atanamayan PDR ( Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik )  öğretmenleri, CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz'ü makamında ziyaret etti. 

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı CHP Samsun örgütü ayağa kalktı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin, "Anayasa değişikliğine karşı ayağa kalkıyoruz" eylemine, CHP Samsun İl örgütü de destek verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET