• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN 1999 YILI SAMSUN ZİYARETİ KONUŞMASI-VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Nisan 1999 genel- yerel seçimleri öncesi dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek için Samsun'a gelmişti. 

 


Bundan 17 yıl önce "Minareler süngü,kubbeler miğfer,  camiler kışlamız, müminler asker,  bu ilahi ordu dinimi bekler, allahu ekber,allahu ekber" şiirini okuduğu için tutuklanan Recep Tayyip Erdoğan, o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

 

 

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce okuduğu şiir nedeniyle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevinde 4 ay hapis yatmıştı. Erdoğan, hapis cezası öncesi ise 1999 yılında Samsun'a gelerek dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'e destek vermişti.

 

 

 

 

 


O yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da "Hoşgeldin Yasaklı adam, kalbimizde hürsün sen" yazılı pankart ile karşılanmıştı.


Samsun Kent Haber'in ulaştığı o görüntülerde Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılı Samsun ziyaretinde yaptığı konuşmada ise şunları dile getiriyordu.


"18 Nisan 1999 seçimine Tayyip Erdoğan sokulmuyor.  Ve bir hafta sonra bu kardeşiniz hapse girecek. Ben sizlere şöyle bir ricada bulunsam bir hemşehriniz bir evladınız olarak şöyle bir ricade bulunsam. Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz.  Onlar bazı gerçekleri bilmedikleri için bu yanlışları yapıyorlar. Kırılmasını istediğiniz ellere de ihtiyacımız var. Gün ola harman ola. Bir gün olacak onlarda bizim harmanın daneleri olacaktır hiç endişeniz olmasın. Sabırlı olacağız. Kardeşler seveceğiz sevileceğiz. Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik vallah sevmek için billah sevmek için girdik. Derdimiz buydu."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu! AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 81 ilin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları çevre, şehir ve kültür başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır

Taner Tekin: Muhtarlar demokrasinin mihenk taşıdır MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

KÖŞE YAZARLARI