• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN 1999 YILI SAMSUN ZİYARETİ KONUŞMASI-VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Nisan 1999 genel- yerel seçimleri öncesi dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek için Samsun'a gelmişti. 

 


Bundan 17 yıl önce "Minareler süngü,kubbeler miğfer,  camiler kışlamız, müminler asker,  bu ilahi ordu dinimi bekler, allahu ekber,allahu ekber" şiirini okuduğu için tutuklanan Recep Tayyip Erdoğan, o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

 

 

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce okuduğu şiir nedeniyle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevinde 4 ay hapis yatmıştı. Erdoğan, hapis cezası öncesi ise 1999 yılında Samsun'a gelerek dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'e destek vermişti.

 

 

 

 

 


O yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da "Hoşgeldin Yasaklı adam, kalbimizde hürsün sen" yazılı pankart ile karşılanmıştı.


Samsun Kent Haber'in ulaştığı o görüntülerde Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılı Samsun ziyaretinde yaptığı konuşmada ise şunları dile getiriyordu.


"18 Nisan 1999 seçimine Tayyip Erdoğan sokulmuyor.  Ve bir hafta sonra bu kardeşiniz hapse girecek. Ben sizlere şöyle bir ricada bulunsam bir hemşehriniz bir evladınız olarak şöyle bir ricade bulunsam. Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz.  Onlar bazı gerçekleri bilmedikleri için bu yanlışları yapıyorlar. Kırılmasını istediğiniz ellere de ihtiyacımız var. Gün ola harman ola. Bir gün olacak onlarda bizim harmanın daneleri olacaktır hiç endişeniz olmasın. Sabırlı olacağız. Kardeşler seveceğiz sevileceğiz. Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik vallah sevmek için billah sevmek için girdik. Derdimiz buydu."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret

Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret Samsun'da AK Parti Heyetinden Tekkeköy Belediyesine ziyaret! AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl yönetim kurulu üyeleri, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy ilçe teşkilatı, Tekkeköy İlçe kadın kolları başkanı Gülşen Maral ile beraberlerindeki heyet Tekkeköy Belediyesi yeni hizmet binasını ziyaret ettiler.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'e çağrı CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'e seslenerek, "Samsun kamuoyu önünde yerel ve genel gündemi tartışalım ve konuşalım" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok:  AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: AK belediyecilik hem ekol hem de okuldur! İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kastamonu’da 2-4 Aralık tarihlerinde üç gün boyunca devam edecek olan AK Parti 3. Yerel Yönetimler Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı

Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı Samsun'da CHP'den Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon konferansı! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanlığı tarafından "Medyada Algı Yönetimi ve Dezenformasyon" adlı konferans düzenlendi. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET