• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN 1999 YILI SAMSUN ZİYARETİ KONUŞMASI-VİDEO

Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

05 Ekim 2016 Çarşamba 15:19
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun ziyareti konuşması-video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1999 yılında Samsun'a yaptığı ziyaretin videosu ve fotoğrafları ortaya çıktı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Nisan 1999 genel- yerel seçimleri öncesi dönemin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cemal Yılmaz Demir'e destek vermek için Samsun'a gelmişti. 

 


Bundan 17 yıl önce "Minareler süngü,kubbeler miğfer,  camiler kışlamız, müminler asker,  bu ilahi ordu dinimi bekler, allahu ekber,allahu ekber" şiirini okuduğu için tutuklanan Recep Tayyip Erdoğan, o yıllarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı idi.

 

 

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 yıl önce okuduğu şiir nedeniyle Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bulunan Pınarhisar Cezaevinde 4 ay hapis yatmıştı. Erdoğan, hapis cezası öncesi ise 1999 yılında Samsun'a gelerek dönemin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Cemal Yılmaz Demir'e destek vermişti.

 

 

 

 

 


O yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da "Hoşgeldin Yasaklı adam, kalbimizde hürsün sen" yazılı pankart ile karşılanmıştı.


Samsun Kent Haber'in ulaştığı o görüntülerde Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılı Samsun ziyaretinde yaptığı konuşmada ise şunları dile getiriyordu.


"18 Nisan 1999 seçimine Tayyip Erdoğan sokulmuyor.  Ve bir hafta sonra bu kardeşiniz hapse girecek. Ben sizlere şöyle bir ricada bulunsam bir hemşehriniz bir evladınız olarak şöyle bir ricade bulunsam. Şu yuhları 18 Nisan'da sandığa doldurmaya ne dersiniz.  Onlar bazı gerçekleri bilmedikleri için bu yanlışları yapıyorlar. Kırılmasını istediğiniz ellere de ihtiyacımız var. Gün ola harman ola. Bir gün olacak onlarda bizim harmanın daneleri olacaktır hiç endişeniz olmasın. Sabırlı olacağız. Kardeşler seveceğiz sevileceğiz. Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik vallah sevmek için billah sevmek için girdik. Derdimiz buydu."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Başbakan Yıldırım'ın Almanya toplantısına Fuat Köktaş'ta katıldı

Başbakan Yıldırım'ın Almanya toplantısına Fuat Köktaş'ta katıldı Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın Münih kentinde sivil toplum kuruluşları ve gurbetçilerle gerçekleştirdiği istişare toplantısına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta katıldı. 

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu

Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu Erhan Usta'dan birlik ve beraberlik vurgusu. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Havzalılar Buluşması Tirit Gecesi'nde yaptığı konuşmada bu tür gecelerin birlik ve beraberliğin pekişmesi için önemli olduğunu belirtti.

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz

Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz Tufan Akcagöz: Bizi bölmek isteyenlere hayır diyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, önceki dönem Milletvekili adayları ile bir araya geldi.

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı Samsun'da düzenlenen Necmettin Erbakan’ı Anlamak ve Anlatmak adlı konferansta konuşan Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan'ın 15 Temmuz darbe girişimini 30 sene önce tahmin ettiğini ve herkesi uyardığını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET