• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ÖLDÜRÜLEN DOKTOR AYNUR DAĞDEMİR'İN İSMİ EVİNİN SOKAĞINA VERİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediye Komisyonu bugün yaptığı toplantıda, katil Yusuf Demirbaş'ın bıçaklayarak öldürdüğü Doktor Aynur Dağdemir'in ismi Canik ilçesinde oturduğu sokağa verildi.

09 Aralık 2015 Çarşamba 16:09
Samsun'da öldürülen doktor Aynur Dağdemir'in ismi evinin sokağına verildi

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Komisyonu bugün yaptığı toplantıda, katil Yusuf Demirbaş'ın bıçaklayarak öldürdüğü Doktor Aynur Dağdemir'in ismi Canik ilçesinde oturduğu sokağa verildi.

 

Canik ilçesindeki Gülsan Sanayi Sitesi alanının sosyal ve kültürel tesis alanı, deklarasyon alanı ve dini tesis alanı olarak 1/50000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği ile plan açıklama raporunun ilgili maddeleri uyarınca Büyükşehir Belediye Komisyonu’nda görüşüldü.


Gülsan Sanayi Sitesi’ne yapılacak plan hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Biz Gülsan Sanayi Sitesi için 1/50000 ölçekli çevre düzeni planını yaparken deklarasyon alanı, dini tesis alanı ve kültürel tesis alanlarının yapılmasına dikkat ettik. Buraları ranta yönelik, ticaret merkezleri, konut alanları gibi alanların yapılması düşüncesini ortadan kaldırmak için biz 1/50000’lik çevre düzeni planına bu planı dahil ediyoruz” dedi.


Konuşmanın ardından ilgili gündem maddesi komisyondan oybirliği ile kabul edildi.

 

 

TERME’NİN CADDELERİNE DIŞ CEPHE KAPLAMASI


Diğer gündem maddesi olan Terme ilçesindeki Çarşamba ve Atatürk Caddelerinin cephe düzenlemesi komisyonda görüşüldü. Buna göre, Terme’de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal Caddesi’nde yaptığı gibi Çarşamba ve Atatürk Caddelerindeki evlerin dış cephe kaplamalarını yapacak. Yapılacak dış cephe kaplamanın maliyetlerini de yüzde 50’sini Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25’ini ilçe belediyesi ve diğer yüzde 25’ini de vatandaş karşılayacak.

 

ÖLDÜRÜLEN DOKTORUN İSMİ OTURDUĞU SOKAĞA VERİLDİ


Geçtiğimiz günlerde sekreterinin eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Opr. Dr. Aynur Dağdemir’in ismi ikamet ettiği Canik ilçesindeki Hasköy Mahallesi 233. Sokağa verilmesi komisyon üyelerince oybirliği ile kabul edildi.


Komisyondan geçen maddeler, 14 Aralık 2015 tarihinde mecliste görüşülecek.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı

Fuat Köktaş Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz haberi ile ilgili flaş açıklamalar yaptı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, FETÖ firarisi Adil Öksüz ile ilgili Aydınlık Gazetesinde yayınlanan haber ile ilgili flaş açıklamalar yaptı.

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz

Çiğdem Karaaslan 'Bu İş Bitmedi' diyenlere seslendi: Bu iş bitti nokta koyuyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandum seçim sonuçları için 'Bu iş bitmedi' diyenlere seslenerek, "Bu iş bitti nokta koyuyoruz" dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi Bakan Çağatay Kılıç, Samsun Ayvacık'ta CHP'nin itirazına tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptığı ziyarette, CHP'nin 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazı eleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI