• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN ADLİ YIL AÇILIŞININ KÜLLİYEDE YAPILACAK OLMASINA ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, adli yıl açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olmasını eleştirdi.

30 Ağustos 2016 Salı 16:18
Samsun CHP'den adli yıl açılışının Külliyede yapılacak olmasına eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, adli yıl açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olmasını eleştirdi.


CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olması ile ilgili açıklama yaptı.


Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kaçak olduğunu gündeme getirerek,  "Tayyip Erdoğan, kendi şahsi iradesi ile aldığı kararlara bir yenisini daha ekledi ve bu yıl adli yılın açılış töreni, külliye diye adlandırdıkları, kaçak olduğu Mahkeme kararıyla sabit olan kaçak sarayda yapılacak. Bununla ilgili, Yargıtay Başkanı'nın, "Adli yılın açılış töreninin sarayda yapılmasının yargı bağımsızlığına zarar vermeyeceği" açıklaması filme çekilse komedi dalında Oscar alır." dedi.

 

 


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olması ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.

"Ülkem adına, adalet sistemi adına utanç içerisindeyim. Bir hukukçu olarak, ayrıca ızdırap duyuyorum. Kaçak sarayda adlî yıl açılışı olmaz.  Bunun tek sebebi, sarayın kaçak olması değildir. Cumhurbaşkanı, tarafsız bir Cumhurbaşkanı değildir ve yemin ettiği günden bu güne, hem yeminini, hem de Anayasa'yı ihlal etmektedir. Herkesin Cumhurbaşkanı olabilme fırsatını yakalayamamıştır. Yargı kararlarına saygılı olmadığı gibi, işine gelmediği zaman yargıçları dahi rencide etmektedir. Devletin tüm kurumları içinde tahribat yapmıştır. Adli Yılın açılışının kaçak sarayda yapılması, yargının da artık tamamen kendisine bağlandığına vurgu yapmak içindir.  Tayyip Erdoğan’ın, yargı bağımsızlığı gibi bir derdi yoktur. "
         
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Samsunlu
31 Ağustos 2016 Çarşamba 16:54

Milletvekili bilgisayarı almıyor halkın parası diye CHP halkın parasını otel işletmesine aktarılmasını savunuyor.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Emek bürosu bileşenleri ile bir araya geldi

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu. AK Parti, referandum sürecinde 8 maddeyle cumhurbaşkanlığı sistemini anlatacak. Referandum sloganı ise "Türkiye'yi seviyorum, cumhurbaşkanlığı sistemine 'evet' diyorum" olacak.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Salıpazarı üvey evlat mı? CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Salıpazarı Örgütü tarafından düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi Devlet Bahçeli'de Recep İvedik 5 boks sahnesine tepki gösterdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Recep İvedik 5 filmine tepki geldi. Bahçeli, Recep İvedik 5 filminde yer alan Azerbaycanlı boksörün dövülmesi sahnesine tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET