• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN ARTVİN'DE Kİ SALDIRI İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Artvin'de CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu CHP konvoyuna yönelik yapılan saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.

25 Ağustos 2016 Perşembe 15:56
Samsun CHP'den Artvin'de ki saldırı ile ilgili flaş açıklama

 

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Artvin'de CHP konvoyuna yönelik yapılan saldırı olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP olarak terörün karşısında dimdik duracaklarını belirten Tufan Akcagöz,  Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu parti konvoyuna teröristler tarafından saldırı da bulunulduğunu kaydetti.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terörle mücadelede hükümete tam destek verdiklerini açıkladığını hatırlatan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Terörün karşısında durmamız birilerini rahatsız etti.  Artvin'de edindiğimiz bilgilere göre sayın genel başkanımızında içinde bulunduğu konvoyun önü kesilerek saldırı yapıldı. Bu saldırıda 1 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Agır makineli ve roketatarla yapılan bu saldırı girişimi bir suikast girişimidir. CHP konvoyuna yapılan bu saldırı doğrudan demokrasiye yapılmıştır" dedi.


Terör örgütü PKK'nın Karadeniz'e sızmaya çalıştığını da hatırlatan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.

 

 "Karadeniz'in kırsalından bölgeye girmeye çalışıyorlar.  Ancak Karadeniz PKK'nın destek bulamayacağı bir bölge.  Karadeniz halkını psikolojik çatışmanın içerisine çekmeye çalışıyorlar. Artvin'de CHP konvoyuna yönelik yapılan bu gibi saldırıların önüne geçebilmek için istihbaratımızın çok iyi çalışması gerekiyor. Terörle mücadele konusunda, terörün kökünün kazınması konusunda genel başkanımızın da belirttiği gibi hükümete tam destek veriyoruz. Artvin'de CHP konvoyuna yönelik yapılan saldırıda yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı

CHP Samsun örgütü ayağa kalktı CHP Samsun örgütü ayağa kalktı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin, "Anayasa değişikliğine karşı ayağa kalkıyoruz" eylemine, CHP Samsun İl örgütü de destek verdi.

Atakum Belediye meclisi kampa girdi

Atakum Belediye meclisi kampa girdi Atakum Belediye meclisi kampa girdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Belediyesinin AK Parti, CHP ve MHP’li Meclis Üyeleri, Ilgaz’da eğitim kampı gerçekleştirdi. Başkan Taşçı, “Son derece verimli bir eğitim programı geçirdik. Yasalar, görev ve yetkiler noktasında önemli değerlendirmelerde bulunduk. Hızımıza daha hız katacağız” dedi.

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti

Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti Tufan Akcagöz, Samsunlu Kayseri gazisi Mehmet Kilit'i ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 17 Aralık'ta Kayseri Komando Tugay Komutanlığı´ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda ağır yaralanan Samsunlu asker Mehmet Kilit'i, Salıpazarı İlçesi Avut köyündeki evinde ziyaret etti.

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum

Hasan Togar: AK Gençlik ile gurur duyuyorum Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Sevgi tekkesi sosyal tesislerinde düzenlenen programda AK Parti İlçe Gençlik Kolları ile bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET