• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN ATAKUM BELEDİYESİNDE MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN BAYRAM ÇELİK VE ŞENOL KATKAT AÇIKLAMASI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagö, yeni kanun hükmünde kararname ile Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili açıklama yaptı.

22 Kasım 2016 Salı 18:48
Samsun CHP'den Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat açıklaması

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Kanun Hükmünde Kararname ile Atakum Belediyesinde memuriyetten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenal Katkat ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın FETÖ ile ilgi ve alakalarının bulunmadığını, alınan ihraç kararı karşısında ise şok yaşadıklarını söyledi.

 


AKCAGÖZ: NE FETÖ'SÜ BU ADAMLAR SOLCU

 

Atakum Belediyesinde Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın yıllardan beri solcu kimlikleri ile tanındığına dikkat çeken  Tufan Akcagöz, "Bu insanlar sırf siyasi görüşleri yüzünden meslekten ihraç edildi. Hiç kimse ne Şenol Katkat'ın ne de Bayram Çelik'in FETÖ'cü olduğunu iddia edemez. Bu insanlar solcudur. İl Başkanı ve bir hukukçu olarak onların yanındayım. Böyle bir rezalet olamaz. Bu ayıp derhal temizlenmelidir. Hüseyin Çelik, Atakum Belediyesi'nin CHP Belediye eski Başkanı Metin Burma'nın özel kalem müdürüdür. Şenol Kakta ise Havza ilçesi Ilıca Beldesinde partimizin iki dönem belediye başkan adayı olmuştur.  Bu insanların solculukları tartışılmaz.  FETÖ'cü arıyorlarsa kendi partilerinin içine baksınlar. Hüseyin Çelik ve Şenol Katkat FETÖ'cü oldukları için değil, muhalif ve solcu oldukları için meslekten ihraç edilmiştir. Bu konuda onların hukuki olarak açacakları davalarda yanlarında olacağız. Bizzat ben bir hukukçu olarak onların bu davalarını üstleneceğim" diyerek duruma tepki gösterdi. 

 

 

KEMAL ZEYBEK MECLİSTE KONUŞMA YAPTI


Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'te Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili mecliste bir konuşma yaptı. 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Bayram  Çelik ve Şenol Katkat'ın KHK kararnamesi ile meslekten ihraç edilmeleri ile ilgili konuşmasında, "15 Temmuz'da güya darbe girişiminde bulunuldu.  Olağanüstü Hal Yasası ve Kanun Hükmünde Kararnameler hazırlandı.  Bugün de 677 sayılı kanun maddesine göre Samsun'un Atakum Belediyesinde Bayram Çelik ve Şenol Katkat isimli iki arkadaşımız görevinden alındı. Bu arkadaşlarımız yıllardır ne FETO ile ne sağla ne de radikal hiç bir şeyle ilişkisi olmayan insanlardı. Ama bu insanların sol görüşlü olması, idiolojik olarak CHP'li olması FETO olayı ile adlandırılarak görevden alınmasını doğru bulmuyoruz. Biz biliyoruzki Samsun'un tüm ilçelerinde AKP'li belediye başkanlarının çoğunluğunun FETÖ'cü olduğunu. Bunların yılllardır FETÖ ile ilişkiler içerisinde olduklarını, ekonomik yardımlar yaptıklarını biliyoruz" dedi. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı

Osman Genç: Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatı Vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni hükümet sistemi Türkiye’nin önünü açacak. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum ülkemiz ve milletimiz için Cumhuriyet tarihinin en büyük fırsatıdır" dedi.

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı

MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı MHP'li Erhan Usta, Samsun Ayvacık'ta Evet'i anlattı.MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, beraberinde ki heyet ile referandum çalışmalarını Ayvacık İlçesi’nde gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaret programı ile sürdürdü. 

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor

Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor Tufan Akcagöz: Gurbetçilerimiz mağdur ediliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Çarşamba Havaalanı'nın 1 Ağustos'tan itibaren, tadilat gerekçesiyle ve 3 ay süre ile hizmete kapatılacak olması nedeniyle, yurt dışında yaşayan vatandaşlardan yoğun şekilde şikayet aldıklarını belirtti.

Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak

Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak Çiğdem Karaaslan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yakakent İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında "16 Nisan'da egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET