• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN ATAKUM BELEDİYESİNDE MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN BAYRAM ÇELİK VE ŞENOL KATKAT AÇIKLAMASI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagö, yeni kanun hükmünde kararname ile Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili açıklama yaptı.

22 Kasım 2016 Salı 18:48
Samsun CHP'den Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat açıklaması

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Kanun Hükmünde Kararname ile Atakum Belediyesinde memuriyetten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenal Katkat ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın FETÖ ile ilgi ve alakalarının bulunmadığını, alınan ihraç kararı karşısında ise şok yaşadıklarını söyledi.

 


AKCAGÖZ: NE FETÖ'SÜ BU ADAMLAR SOLCU

 

Atakum Belediyesinde Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın yıllardan beri solcu kimlikleri ile tanındığına dikkat çeken  Tufan Akcagöz, "Bu insanlar sırf siyasi görüşleri yüzünden meslekten ihraç edildi. Hiç kimse ne Şenol Katkat'ın ne de Bayram Çelik'in FETÖ'cü olduğunu iddia edemez. Bu insanlar solcudur. İl Başkanı ve bir hukukçu olarak onların yanındayım. Böyle bir rezalet olamaz. Bu ayıp derhal temizlenmelidir. Hüseyin Çelik, Atakum Belediyesi'nin CHP Belediye eski Başkanı Metin Burma'nın özel kalem müdürüdür. Şenol Kakta ise Havza ilçesi Ilıca Beldesinde partimizin iki dönem belediye başkan adayı olmuştur.  Bu insanların solculukları tartışılmaz.  FETÖ'cü arıyorlarsa kendi partilerinin içine baksınlar. Hüseyin Çelik ve Şenol Katkat FETÖ'cü oldukları için değil, muhalif ve solcu oldukları için meslekten ihraç edilmiştir. Bu konuda onların hukuki olarak açacakları davalarda yanlarında olacağız. Bizzat ben bir hukukçu olarak onların bu davalarını üstleneceğim" diyerek duruma tepki gösterdi. 

 

 

KEMAL ZEYBEK MECLİSTE KONUŞMA YAPTI


Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'te Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili mecliste bir konuşma yaptı. 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Bayram  Çelik ve Şenol Katkat'ın KHK kararnamesi ile meslekten ihraç edilmeleri ile ilgili konuşmasında, "15 Temmuz'da güya darbe girişiminde bulunuldu.  Olağanüstü Hal Yasası ve Kanun Hükmünde Kararnameler hazırlandı.  Bugün de 677 sayılı kanun maddesine göre Samsun'un Atakum Belediyesinde Bayram Çelik ve Şenol Katkat isimli iki arkadaşımız görevinden alındı. Bu arkadaşlarımız yıllardır ne FETO ile ne sağla ne de radikal hiç bir şeyle ilişkisi olmayan insanlardı. Ama bu insanların sol görüşlü olması, idiolojik olarak CHP'li olması FETO olayı ile adlandırılarak görevden alınmasını doğru bulmuyoruz. Biz biliyoruzki Samsun'un tüm ilçelerinde AKP'li belediye başkanlarının çoğunluğunun FETÖ'cü olduğunu. Bunların yılllardır FETÖ ile ilişkiler içerisinde olduklarını, ekonomik yardımlar yaptıklarını biliyoruz" dedi. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı

Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı Samsun'un Kavak ilçesinde 2 buçuk yılda 7 park yapıldı. Samsun'un Kavak ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Kavak'a 2,5 yılda 7 park kazandırdıklarını söyledi.

CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı

CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı CHP Samsun Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı andı. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001 tarihinde görev başındayken öldürülen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın ölüm yıl dönümü sebebiyle bir açıklama yaptı.

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar

Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar Tufan Akcagöz: Sandıktan hayır çıkar. CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhuriyet Halk Partisi Emek bürosu bileşenleri ile bir araya geldi

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu. AK Parti, referandum sürecinde 8 maddeyle cumhurbaşkanlığı sistemini anlatacak. Referandum sloganı ise "Türkiye'yi seviyorum, cumhurbaşkanlığı sistemine 'evet' diyorum" olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET