• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN ATAKUM BELEDİYESİNDE MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN BAYRAM ÇELİK VE ŞENOL KATKAT AÇIKLAMASI

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagö, yeni kanun hükmünde kararname ile Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili açıklama yaptı.

22 Kasım 2016 Salı 18:48
Samsun CHP'den Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat açıklaması

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Kanun Hükmünde Kararname ile Atakum Belediyesinde memuriyetten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenal Katkat ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın FETÖ ile ilgi ve alakalarının bulunmadığını, alınan ihraç kararı karşısında ise şok yaşadıklarını söyledi.

 


AKCAGÖZ: NE FETÖ'SÜ BU ADAMLAR SOLCU

 

Atakum Belediyesinde Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat'ın yıllardan beri solcu kimlikleri ile tanındığına dikkat çeken  Tufan Akcagöz, "Bu insanlar sırf siyasi görüşleri yüzünden meslekten ihraç edildi. Hiç kimse ne Şenol Katkat'ın ne de Bayram Çelik'in FETÖ'cü olduğunu iddia edemez. Bu insanlar solcudur. İl Başkanı ve bir hukukçu olarak onların yanındayım. Böyle bir rezalet olamaz. Bu ayıp derhal temizlenmelidir. Hüseyin Çelik, Atakum Belediyesi'nin CHP Belediye eski Başkanı Metin Burma'nın özel kalem müdürüdür. Şenol Kakta ise Havza ilçesi Ilıca Beldesinde partimizin iki dönem belediye başkan adayı olmuştur.  Bu insanların solculukları tartışılmaz.  FETÖ'cü arıyorlarsa kendi partilerinin içine baksınlar. Hüseyin Çelik ve Şenol Katkat FETÖ'cü oldukları için değil, muhalif ve solcu oldukları için meslekten ihraç edilmiştir. Bu konuda onların hukuki olarak açacakları davalarda yanlarında olacağız. Bizzat ben bir hukukçu olarak onların bu davalarını üstleneceğim" diyerek duruma tepki gösterdi. 

 

 

KEMAL ZEYBEK MECLİSTE KONUŞMA YAPTI


Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'te Atakum Belediyesinde meslekten ihraç edilen Bayram Çelik ve Şenol Katkat ile ilgili mecliste bir konuşma yaptı. 


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Bayram  Çelik ve Şenol Katkat'ın KHK kararnamesi ile meslekten ihraç edilmeleri ile ilgili konuşmasında, "15 Temmuz'da güya darbe girişiminde bulunuldu.  Olağanüstü Hal Yasası ve Kanun Hükmünde Kararnameler hazırlandı.  Bugün de 677 sayılı kanun maddesine göre Samsun'un Atakum Belediyesinde Bayram Çelik ve Şenol Katkat isimli iki arkadaşımız görevinden alındı. Bu arkadaşlarımız yıllardır ne FETO ile ne sağla ne de radikal hiç bir şeyle ilişkisi olmayan insanlardı. Ama bu insanların sol görüşlü olması, idiolojik olarak CHP'li olması FETO olayı ile adlandırılarak görevden alınmasını doğru bulmuyoruz. Biz biliyoruzki Samsun'un tüm ilçelerinde AKP'li belediye başkanlarının çoğunluğunun FETÖ'cü olduğunu. Bunların yılllardır FETÖ ile ilişkiler içerisinde olduklarını, ekonomik yardımlar yaptıklarını biliyoruz" dedi. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü HDP'li vekil Figen Yüksekdağ'a şok! Milletvekilliği düştü. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştüHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü.

Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek

Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek Hasan Tofar: Samsun'un Tekkeköy ilçesi gür bir sesle EVET diyecek. Tekkeköy Belediyesi Kültür Binası Şehit Ömer Halis Demir salonunda Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen eski Genel Başkanı, Ak Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu'nun sunumuyla 15 Temmuz, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve yeni Türkiye konulu konferans düzenlendi.

Samsun'un Kavak ilçesinde büyük buluşma

Samsun'un Kavak ilçesinde büyük buluşma Samsun'un Kavak ilçesinde büyük buluşma. Samsun’un Kavak ilçesinde, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesi AK Parti Kavak İlçe Teşkilatı tarafından ‘büyük buluşma’ gerçekleştirildi.

Tufan Akcagöz, tutuklanan gence sahip çıktı

Tufan Akcagöz, tutuklanan gence sahip çıktı Tufan Akcagöz, tutuklanan gence sahip çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi Samet Burak Sarı'nın tutuklanmasına tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET