• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN KAMUDA AÇIĞA ALINANLARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:49
Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, FETÖ operasyonları kapsamında kamuda açığa alanınlarla ilgili bir açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, yaptığı açıklamada parti bünyesinde OHAL mağdurları sekreteryası oluşturduklarını belirterek, bu sekreteryanın mağduriyetlerin önüne geçmek için kurulduğunu belirtti.

 

Açıklamasında kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden, Ohal uygulamaları kapsamında kamuda binlerce kişinin açığa alındığını biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkez nezdinde Ohal Mağdurları sekreteryası kurduğumuzu ve Samsun'da da aynı şekilde bir Ohal mağdurları masası oluşturduğumuzu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu sekreteryayı oluşturmaktaki amacımız, bu sürecin, Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin mağduriyetlerine sebebiyet vermesinin önüne geçmekti. Ohal kanunu ile birlikte, hukuka aykırılık iddia edilse de, Mahkeme yolları kapalı olduğu için, açığa alınan kişiler bu kararlara karşı dava açamıyorlar. Dolayısıyla, çaresizlikten, Bimer ve Valiliklerin ilgili birimlerine itirazlar yaptıklarını biliyoruz. Sekreteryamıza da bu tür başvurular olmaktadır. Bize gelen başvuruları hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bu nedenle, kamuda açığa alınan ve Fetö ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fetö'yü devlet kurumlarından temizlerken, masum vatandaşlarımız zarar görmemelidir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır. Devlet, adil olmalıdır. Devlet, kendisine duyulan güveni zedelememelidir" dedi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı

Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı Erhan Usta’dan Samsun’a ve Samsunspor’a taziye mesajı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda anayasa görüşmeleri devam ederken söz alan Usta 20 Ocak 1989 tarihinde Havza yakınlarında kaza yaparak hayatını kaybeden Samsunspor’lu futbolcuları gündeme getirdi.

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız

AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız AK Parti İl Başkanı Göksel: 20 Ocak 1989’u unutmadık, unutmayacağız. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirenler için bir mesaj yayımladı

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti

Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti Taner Tekin: 20 Ocak 1989 Türk spor tarihine kara bir sayfa olarak geçti. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının yıl dönümü nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli

Tufan Akcagöz: Psikolojik danışmanlar dertli Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat ve çeşitli üniversitelerin danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun oldukları halde atanamayan PDR ( Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik )  öğretmenleri, CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz'ü makamında ziyaret etti. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET