• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN KAMUDA AÇIĞA ALINANLARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:49
Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, FETÖ operasyonları kapsamında kamuda açığa alanınlarla ilgili bir açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, yaptığı açıklamada parti bünyesinde OHAL mağdurları sekreteryası oluşturduklarını belirterek, bu sekreteryanın mağduriyetlerin önüne geçmek için kurulduğunu belirtti.

 

Açıklamasında kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden, Ohal uygulamaları kapsamında kamuda binlerce kişinin açığa alındığını biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkez nezdinde Ohal Mağdurları sekreteryası kurduğumuzu ve Samsun'da da aynı şekilde bir Ohal mağdurları masası oluşturduğumuzu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu sekreteryayı oluşturmaktaki amacımız, bu sürecin, Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin mağduriyetlerine sebebiyet vermesinin önüne geçmekti. Ohal kanunu ile birlikte, hukuka aykırılık iddia edilse de, Mahkeme yolları kapalı olduğu için, açığa alınan kişiler bu kararlara karşı dava açamıyorlar. Dolayısıyla, çaresizlikten, Bimer ve Valiliklerin ilgili birimlerine itirazlar yaptıklarını biliyoruz. Sekreteryamıza da bu tür başvurular olmaktadır. Bize gelen başvuruları hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bu nedenle, kamuda açığa alınan ve Fetö ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fetö'yü devlet kurumlarından temizlerken, masum vatandaşlarımız zarar görmemelidir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır. Devlet, adil olmalıdır. Devlet, kendisine duyulan güveni zedelememelidir" dedi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı

Fatih Erbakan Samsun'da konuştu: Necmettin Erbakan 30 sene önce uyardı Samsun'da düzenlenen Necmettin Erbakan’ı Anlamak ve Anlatmak adlı konferansta konuşan Fatih Erbakan, babası merhum Necmettin Erbakan'ın 15 Temmuz darbe girişimini 30 sene önce tahmin ettiğini ve herkesi uyardığını açıkladı.

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki

Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki Samsun'da dağıtılan 'Hayır demezseniz ne olacak' broşürlerine MHP'den tepki. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'da evlerin kapısına bırakılan 'Hayır Demezseniz Ne Olacak' yazılı broşürlerle yanlış algı oluşturulmaya çalışıldığını açıkladı.

Fuat Köktaş, Başbakan Yıldırım ile Malta ve Almanya ziyaretlerine katıldı

Fuat Köktaş, Başbakan Yıldırım ile Malta ve Almanya ziyaretlerine katıldı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Malta ve Almanya'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım'ın gerçekleştirdiği programlara katıldı. 

Samsun'un Alaçam ilçesinin tarihi dokusu gün yüzüne çıkıyor

Samsun'un Alaçam ilçesinin tarihi dokusu gün yüzüne çıkıyor Samsun'un Alaçam ilçesinin tarihi dokusu gün yüzüne çıkıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Alaçam'ın tarihi dokusunun gün yüzüne çıkarılması için çalışma başlattıklarını belirterek, ''Alaçam'la ilgili bir hayalimiz var. Alaçam'ın tarihi dokusunu gün yüzüne çıkaracak ve Türkiye'de örnek olacak bir çalışmayı hayata geçirmeyi planlıyoruz'' dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET