• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN KAMUDA AÇIĞA ALINANLARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:49
Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, FETÖ operasyonları kapsamında kamuda açığa alanınlarla ilgili bir açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, yaptığı açıklamada parti bünyesinde OHAL mağdurları sekreteryası oluşturduklarını belirterek, bu sekreteryanın mağduriyetlerin önüne geçmek için kurulduğunu belirtti.

 

Açıklamasında kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden, Ohal uygulamaları kapsamında kamuda binlerce kişinin açığa alındığını biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkez nezdinde Ohal Mağdurları sekreteryası kurduğumuzu ve Samsun'da da aynı şekilde bir Ohal mağdurları masası oluşturduğumuzu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu sekreteryayı oluşturmaktaki amacımız, bu sürecin, Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin mağduriyetlerine sebebiyet vermesinin önüne geçmekti. Ohal kanunu ile birlikte, hukuka aykırılık iddia edilse de, Mahkeme yolları kapalı olduğu için, açığa alınan kişiler bu kararlara karşı dava açamıyorlar. Dolayısıyla, çaresizlikten, Bimer ve Valiliklerin ilgili birimlerine itirazlar yaptıklarını biliyoruz. Sekreteryamıza da bu tür başvurular olmaktadır. Bize gelen başvuruları hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bu nedenle, kamuda açığa alınan ve Fetö ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fetö'yü devlet kurumlarından temizlerken, masum vatandaşlarımız zarar görmemelidir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır. Devlet, adil olmalıdır. Devlet, kendisine duyulan güveni zedelememelidir" dedi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak

Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak Veysel Eroğlu, Çağatay Kılıç ile birlikte Samsun'da 28 adet tesisin temelini atacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'a yapacakları ziyarette 175 milyon lira yatırım bedelli 28 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Anayasa Değişikliği Teklifi'ne imza attı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Anayasa Değişikliği Teklifi'ne imza attı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Anayasa Değişikliği Teklifi'ne imza attı! AK Parti'nin Anayasa Değişikliği Teklifi Parti grubunda imzaya açıldı. Teklifin önümüzdeki hafta TBMM Genel Kurulu'na getirilmesi bekleniyor. Teklifi imzalayan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, sosyal medya hesabından hayırlı olsun dileklerini iletti.

Samsun'da Oğuzhan Karakuş'tan Caner Göktepe’ye ziyaret

Samsun'da Oğuzhan Karakuş'tan Caner Göktepe’ye ziyaret Samsun İl Lise Öğrenci Meclisi seçimlerinde, İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Atatürk Sağlık Meslek Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Oğuzhan Karakuş, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe’yi ziyaret etti

Tekkeköy Belediyesi'nde ilk meclis

Tekkeköy Belediyesi'nde ilk meclis Tekkeköy Belediyesi'nde ilk meclis! Tekkeköy Belediyesinin yeni hizmet binasındaki ilk meclis toplantısı öncesinde Başkan Togar, Meclis üyelerine yeni hizmet binasındaki birimleri ve çalışma alanlarını tanıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET