• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CHP'DEN KAMUDA AÇIĞA ALINANLARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:49
Samsun CHP'den kamuda açığa alınanlarla ilgili flaş açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, FETÖ operasyonları kapsamında kamuda açığa alanınlarla ilgili bir açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, yaptığı açıklamada parti bünyesinde OHAL mağdurları sekreteryası oluşturduklarını belirterek, bu sekreteryanın mağduriyetlerin önüne geçmek için kurulduğunu belirtti.

 

Açıklamasında kamuda açığa alınan ve FETÖ ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden, Ohal uygulamaları kapsamında kamuda binlerce kişinin açığa alındığını biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkez nezdinde Ohal Mağdurları sekreteryası kurduğumuzu ve Samsun'da da aynı şekilde bir Ohal mağdurları masası oluşturduğumuzu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu sekreteryayı oluşturmaktaki amacımız, bu sürecin, Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin mağduriyetlerine sebebiyet vermesinin önüne geçmekti. Ohal kanunu ile birlikte, hukuka aykırılık iddia edilse de, Mahkeme yolları kapalı olduğu için, açığa alınan kişiler bu kararlara karşı dava açamıyorlar. Dolayısıyla, çaresizlikten, Bimer ve Valiliklerin ilgili birimlerine itirazlar yaptıklarını biliyoruz. Sekreteryamıza da bu tür başvurular olmaktadır. Bize gelen başvuruları hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bu nedenle, kamuda açığa alınan ve Fetö ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fetö'yü devlet kurumlarından temizlerken, masum vatandaşlarımız zarar görmemelidir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır. Devlet, adil olmalıdır. Devlet, kendisine duyulan güveni zedelememelidir" dedi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti

Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti Fuat Köktaş, Berat Albayrak'ı ziyaret etti! AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu

Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu Çiğdem Karaaslan Çevre, Şehir ve Kültür başkanlarıyla Ankara'da buluştu! AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 81 ilin ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları çevre, şehir ve kültür başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI