• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN SALIPAZARI BARAJI İHALEYE ÇIKIYOR

Samsun'un Salıpazarı Belediye ilçe Başkanı Halil Akgül, "Salıpazarı içme ve sulama barajı nihayet ihaleye çıkıyor. 12 Aralık’ta ihalesi yapılacak olan Baraj inşaatının başlaması ile Salıpazarı değişime ve gelişime devam edecektir.” dedi.

01 Aralık 2016 Perşembe 13:27
Samsun Salıpazarı barajı ihaleye çıkıyor

Salıpazarı Ak Parti 51. İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel’in de katıldığı Danışma Kurulu toplantısına Başkan Yardımcısı Selim Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, Belediye Başkanı Halil Akgül, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

 

Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda açılış konuşmasını İlçe Başkanı Yaman yaptı. Yaman ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

BARAJ İHALEYE ÇIKIYOR.

Belediye Başkanı Halil Akgül’de “Son yıllarda Salıpazarı ilçemizde devletimizin büyük yatırımları oldu. Bunların en önemlilerinden biri olan Salıpazarı-Çarşamba Karayolu bitti. Bir diğeri ise her yağmurda yüreğimizi ağzımıza getiren sel ve taşkın sular. Artık tarihe karıştı. DSİ tarafından yapılan set duvar ve köprü yenileme çalışmaları devam ediyor. Alt yapı ve kanalizasyon sorunu İller Bankası ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlanmak üzere. Eğitim konusu üzerinde durduğumuz ve büyük önem verdiğimiz bir konu. Bizim göreve gelişimizle birlikte eğitimde önemli adımlar atıldı. Okullaşma oranı, yurt ve barınma sorunları ve derslik problemleri büyük ölçüde çözüldü. Anadolu Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi, Kapalı spor salonu tamamlanarak hizmete sunuldu. Yıllardır yapılacak, yapılmayacak denen Salıpazarı içme ve sulama barajı nihayet ihaleye çıkıyor. 12 Aralık’ta ihalesi yapılacak olan Baraj inşaatının başlaması ile Salıpazarı değişime ve gelişime devam edecektir.” dedi.

 

MİLLETİMİZE SORACAĞIZ.

İlçe Danışma Kurulu toplantısına katlan İl Başkanı Muharrem Göksel ise Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemine vurgu yaptı. Göksel, “Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi ülkemiz için şarttır. Bunu da 15 Temmuz’da vatanına ve bayrağına sahip çıkan milletimize sormak gereklidir. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır. Bu da ülkemizin daha hızlı büyüyeceği anlamına gelmektedir” dedi.

 

ÖNCELİĞİMİZ BAŞKANLIK

Bu süreçte teşkilatlara büyük görevler düşmektedir diyen Başkan Göksel “Önceliğimiz Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi. Genel Merkezimiz olası bir referandum için İlçe ve İl Kongrelerini Nisan sonuna bırakmıştır. Teşkilatlarımız halkla iç içe olmalı ve süreci halkımıza iyi anlatmalıdır. dedi.

 

KUMPAS KURUYORLAR.

Avrupa Parlamentosunun (AP)  Türkiye ile üyelik müzakerelerinin “dondurulması” kararını da değerlendiren Göksel “Avrupa Birliği kumpas kuruyor.”dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek

Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek Meral Akşener 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek. Eski İçişleri Bakanı ve MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, referandum çalışmaları kapsamında 30 Mart Perşembe günü (Yarın) Samsun'a gelecek

Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir

Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir Tufan Akcagöz: Hayır seçeneği, Demokrasiye sahip çıkma refleksidir. Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Balkan Türkleri Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret etti.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ayvacıklı vatandaşları mitinge davet etti. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 28 Mart Salı günü Saat 15:00'te Samsun Cumhuriyet Meydanı'na gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Evet Mitingi'ne Ayvacıklıları davet etti. 

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor

Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor Hasan Togar: Türkiye artık hak ettiği yerlere ulaşıyor. "Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistem ile birlikte Türkiye’nin önündeki tüm engellerin kalkacağını ve ekonomik kalkınmanın kat kat artacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Güçlü Türkiye’nin önündeki engellerin kalmasına ve halkımızın sandıkla buluşarak ‘EVET’ demesine sayılı günler kaldı. Artık Ülkemiz üzerindeki kara bulutlar dağılacak’’ dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET