• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN DARBEYE KARŞI ORTAK BİLDİRİYİ OKUDU

TBMM Meclis Başkanı Kahraman, meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin imzası bulunan ortak bildiriyi okudu.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:30
TBMM Başkanı Kahraman darbeye karşı ortak bildiriyi okudu

TBMM Meclis Başkanı Kahraman, meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin imzası bulunan ortak bildiriyi okudu.

 

 

TBMM'nin ortak bildirisi

AK Parti, CHP, HDP ve MHP grupları olarak aziz milletimizin kendisine milli iradeye devletimize özelliklede millet iradesinin temsilcisi olan milletvekillerine ve Gazi Meclisine 15 Temmuz gecesi başlatılan 16 Temmuz günü devam eden darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. darbe girişimi engellenmiştir. Aziz millet canı pahasına milli iradeyi korumuştur. TBMM aziz ve kahraman milletin temsilcisi olarak bombaların ve kurşunların altında görevini ifa etmiştir. Unutulmamalıdır ki TBMM Kurtuluş Savaşını yöneten Türkiye'nin demokrasiye geçişini gerçekleştiren bir milleti yoksulluktan çıkarmış bir meclistir. Meclisimiz tek yürek olarak darbeye karşı haysiyetli bir duruş sergilemiştir. Darbecilere karşı gereken cevabı dünyaya vermiştir. Dört parti olarak farklı görüşlerimiz olsada hepimiz milli iradenin yanındayız. Milletin meclisi ve milletvekilleri milletin emanetini yere düşürmemiştir ve düşürmeyecektir. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti Fuat Köktaş, Samsun Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu

Tufan Akcagöz: Barzani'nin rüyaları gerçek oldu CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, özel uçağıyla ve beraberindeki heyetle birlikte Atatürk Havalimanına indiği esnada, Atatürk Havalimanı’nda bulunan Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerinde Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra, sözde Kürdistan bayrağının da asılmasını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diriliş Ertuğrul mesajı: Devamı gelecek... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisinin devamının geleceğini söyledi.

Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı

Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı Bakan Kılıç referandum kampanya tanıtım toplantısına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı'nın ardından katıldığı canlı yayınlarda değerlendirmelerde bulundu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET