• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN DARBEYE KARŞI ORTAK BİLDİRİYİ OKUDU

TBMM Meclis Başkanı Kahraman, meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin imzası bulunan ortak bildiriyi okudu.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:30
TBMM Başkanı Kahraman darbeye karşı ortak bildiriyi okudu

TBMM Meclis Başkanı Kahraman, meclis genel kurulunda 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı AK Parti, CHP, HDP ve MHP'nin imzası bulunan ortak bildiriyi okudu.

 

 

TBMM'nin ortak bildirisi

AK Parti, CHP, HDP ve MHP grupları olarak aziz milletimizin kendisine milli iradeye devletimize özelliklede millet iradesinin temsilcisi olan milletvekillerine ve Gazi Meclisine 15 Temmuz gecesi başlatılan 16 Temmuz günü devam eden darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. darbe girişimi engellenmiştir. Aziz millet canı pahasına milli iradeyi korumuştur. TBMM aziz ve kahraman milletin temsilcisi olarak bombaların ve kurşunların altında görevini ifa etmiştir. Unutulmamalıdır ki TBMM Kurtuluş Savaşını yöneten Türkiye'nin demokrasiye geçişini gerçekleştiren bir milleti yoksulluktan çıkarmış bir meclistir. Meclisimiz tek yürek olarak darbeye karşı haysiyetli bir duruş sergilemiştir. Darbecilere karşı gereken cevabı dünyaya vermiştir. Dört parti olarak farklı görüşlerimiz olsada hepimiz milli iradenin yanındayız. Milletin meclisi ve milletvekilleri milletin emanetini yere düşürmemiştir ve düşürmeyecektir. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı

Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı Tufan Akcagöz: Tarikat olsanız paraya boğarlardı! CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz "Tarikat olsanız bin defa yardım ederlerdi. Cemaat olsanız, yardım kampanyası başlatırlardı, paraya boğarlardı. Ama adı Kazım Koyuncu Kültür Merkezi olunca görmezden geliyorlar" dedi.

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok

Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok Binali Yıldırım'dan flaş açıklama: ByLock kullanan bakan da yok, vekil de yok. Başbakan Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da düzenlenen 25. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'da FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş başkanlık açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yapılan sistem tartışmalarını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Türk siyaseti artık bu konuları konuşabilecek tartışabilecek yetkinliğe ulaşmıştır. İnşallah 80 milyon el ele vererek, hiç kimsenin dışlanmadığı, hiç kimsenin ötekileştirmediği geleceğin Türkiye'sini beraber kuracağız" dedi.

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde

CHP heyeti Samsun'un Çarşamba ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çarşamba ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI