• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ: OLİMPİYATLAR İÇİN 80 ÜLKENİN SPORCULARI SAMSUN'A GELECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 18 Temmuz 2017 tarihinde  başlayacak olan 23. Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları için Samsun'a 80 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcunun geleceğini açıkladı

27 Nisan 2017 Perşembe 22:35
Akif Çağatay Kılıç: Olimpiyatlar için 80 ülkenin sporcuları Samsun'a gelecek

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak olan 23'üncü Dünya İşitme Engelliler Olimpiyatları ile ilgili açıklama yaptı.

 


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatlarının Türkiye için bir referans olacağını söyledi.  


Samsun'da yapılacak olana İşitme Enrgelliler Olimpiyatının dünyanın en büyük 3'üncü organisazyonu olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç, 18 Temmuz 2017 tarihinde  başlayacak olan 23. Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları için Samsun'a 80 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcunun geleceğini belirtti.

 

Türkiye'nin tarihindeki en büyük spor organizasyonu niteliğini taşıyan olimpiyat oyunlarının sadece sportif değil, ekonomik açıdan da Türkiye'ye ve Samsun'a önemli katkı sağlayacağını dile getiren Bakan Akif Çağatay  Kılıç, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"80 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcu, 21 branşta mücadele edecek. 39 spor tesisinde gerçekleştirilecek organizasyonumuz özellikle önümüzdeki yıllarda talip olduğumuz diğer önemli organizasyonlar açısından ülkemizin referansı olacak. Bu nedenle bakanlık olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz, kaçınmayacağız.  Samsun bu zamana kadar önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Yaptığımız tüm organizasyonlardan başarıyla ayrıldık. Göreve geldiğimiz günden bu yana Spor Kenti Samsun sloganını benimsedik. Bu amaç doğrultusunda da Samsun'a önemli spor yatırımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. İnanıyorum ki 23. Dünya İşitme Engelliler Yaz Spor Oyunları için şehrimize gelecek tüm misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız ve onların Samsun'dan güzel anılarla ayrılmalarını sağlayacağız."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti. Dünya ağır sıklet unvan maçında Anthony Joshua'nın Ukraynalı Wladimir Klitschko'yu yere yıkan yumruğu 11'inci rauntta geldi.  Anthony Joshua, Klitschko'yu ringde nakavt etti. 

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak Samsunspor'un 33 bin 919 kişilik yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Tekkeköy ilçesinde bitme sürecine giren yeni stadyumu basın mensuplarına tanıttı.

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti TFF 1'inci Lig'in 30'uncu hafta maçında Samsunspor ile Ümraniyespor 19 Mayıs Stadyumunda karşı karşıya geldi. Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti.

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı. Samsunspor'da kritik Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcunun sakatlıkları nedeniyle kadro dışı kaldığı açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI