• 2,9332 TL

  • 3,3014 TL

  • 115,467 TL

  • 70.937

Öncekiler Sonrakiler

CANİK SPORDA İDDİALI

Genç: "Türkiye ve dünyaya duyuracak çok önemli sporcular Canik'ten çıkacaktır."

11 Şubat 2013 Pazartesi 16:00
Canik sporda iddialı

Yaptıkları eğitim, kültür ve spor yatırımları ile çocukları ve gençleri sokaklardan kurtararak, sağlıklı nesiller yetiştirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karadeniz'in en büyük spor kompleksi olan Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin Canik'i sporda marka haline getirdiğini söyledi. Başkan Genç, "Basketbol takımımız 1. Lig'de, sporcularımız ulusal ve uluslararası başarılar elde ediyor. Canik sporda iddialı hale geldi" dedi.
 
1 YILDA 160 BİN KİŞİ
Aynı anda 750 kişinin spor yapabildiği ve günde 2 bin 500 kişinin yararlandığı Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin son 1 yılda 160 bin vatandaşa kapılarını açtığını ifade eden Başkan Genç, "Gençlerimizi sağlıklı bir geleceğe hazırlamak ve ilçemizde spor bilincini insanlarımıza aşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, ilçemiz, şehrimiz ve bölgemiz için önemli bir spor tesisi haline geldi" diye konuştu.
 
İÇİNDE YOK YOK
Toplam 9 bin 500 metrekare arsa üzerine 4 bin 500 metrekare kapalı alan olarak kurulan Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin ulusal ve uluslararası spor müsabakaları için uygun olduğuna işaret eden Başkan Genç, "İçerisinde bulunan basketbol ve voleybol salonu, fitness salonu, step-aerobik salonu, uzak doğu sporları salonu, boks salonu, masa tenisi salonu, satranç salonu, psikolojik danışmanlık odası, sauna, kafeteryaları, halı sahası ve egzersiz aletleri ile tam bir spor merkezidir" şeklinde konuştu. 
 
GENÇLER İÇİN FIRSAT
Basketbolda Samsun'u temsil ettiklerini vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: "Bayan basketbol Takımımız 1. Lig'de şehrimizin gururudur. Ayrıca Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nden yetişen onlarca gencimiz ulusal ve uluslararası başarılara imza atmaktadır. Bu da bizi gururlandırmaktadır. Bu spor merkezimiz ilçemizde yaşayan çocuk ve gençlerimiz için önemli bir fırsat olmuştur. Bunun yanında Yavuz Selim Halı Saha ve Spor Tesisleri de ilçemiz gençliği için önemlidir. Canik'i sporda daha yukarılara taşımakta kararlıyız. İnanıyorum ki ileride adını Türkiye ve dünyaya duyuracak çok önemli sporcular Canik'ten çıkacaktır."

DİĞER HABERLER

Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais duvara attığı yumruktan sonra ölümden döndü

Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais duvara attığı yumruktan sonra ölümden döndü Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais duvara attığı yumruktan sonra ölümden döndü. Fenerbahçe maçı öncesi beyin kanaması geçiren Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais, o anları anlattı.

Samsunspor, Final’i ziyaret etti

Samsunspor, Final’i ziyaret etti Samsunspor yararına düzenlenen piyango çekilişine verdiği katkılardan dolayı Samsunspor Yöneticisi İbrahim Çevik tarafından Samsun Final Okulları’na teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.

Fenerbahçe'li Gökhan Gönül sakatlığının ardından yeşil sahalara geri dönüyor

Fenerbahçe'li Gökhan Gönül sakatlığının ardından yeşil sahalara geri dönüyor Fenerbahçe'li Gökhan Gönül sakatlığının ardından yeşil sahalara geri dönüyor. Bu sezon Fenerbahçe'de yokluğu en çok hissedilen isim olan Gökhan Gönül sakatlığını atlattı ve takıma geri dönüyor.

Samsun Yıldız Erkekler ve Kızlar Güreş İl Birinciliği seçmeleri Bafra’da başladı

Samsun Yıldız Erkekler ve Kızlar Güreş İl Birinciliği seçmeleri Bafra’da başladı Samsun Yıldız Erkekler ve Kızlar Güreş İl Birinciliği seçmeleri Bafra’da başladı. Bafra Yeni Kapalı Spor Salonu'nda 300'e yakın 2001-2002 ve 2003 doğumlu sporcuların katıldığı turnuvada ilk gün yıldız erkekler serbest stil müsabakaları yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET