• 2,2337 TL

  • 2,8299 TL

  • 88,4328 TL

  • 79.417

CANİK SPORDA İDDİALI

Canik sporda iddialı
11 Şubat 2013 Pazartesi 16:00

Genç: "Türkiye ve dünyaya duyuracak çok önemli sporcular Canik'ten çıkacaktır."

Yaptıkları eğitim, kültür ve spor yatırımları ile çocukları ve gençleri sokaklardan kurtararak, sağlıklı nesiller yetiştirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karadeniz'in en büyük spor kompleksi olan Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin Canik'i sporda marka haline getirdiğini söyledi. Başkan Genç, "Basketbol takımımız 1. Lig'de, sporcularımız ulusal ve uluslararası başarılar elde ediyor. Canik sporda iddialı hale geldi" dedi.
 
1 YILDA 160 BİN KİŞİ
Aynı anda 750 kişinin spor yapabildiği ve günde 2 bin 500 kişinin yararlandığı Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin son 1 yılda 160 bin vatandaşa kapılarını açtığını ifade eden Başkan Genç, "Gençlerimizi sağlıklı bir geleceğe hazırlamak ve ilçemizde spor bilincini insanlarımıza aşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi, ilçemiz, şehrimiz ve bölgemiz için önemli bir spor tesisi haline geldi" diye konuştu.
 
İÇİNDE YOK YOK
Toplam 9 bin 500 metrekare arsa üzerine 4 bin 500 metrekare kapalı alan olarak kurulan Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nin ulusal ve uluslararası spor müsabakaları için uygun olduğuna işaret eden Başkan Genç, "İçerisinde bulunan basketbol ve voleybol salonu, fitness salonu, step-aerobik salonu, uzak doğu sporları salonu, boks salonu, masa tenisi salonu, satranç salonu, psikolojik danışmanlık odası, sauna, kafeteryaları, halı sahası ve egzersiz aletleri ile tam bir spor merkezidir" şeklinde konuştu. 
 
GENÇLER İÇİN FIRSAT
Basketbolda Samsun'u temsil ettiklerini vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: "Bayan basketbol Takımımız 1. Lig'de şehrimizin gururudur. Ayrıca Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nden yetişen onlarca gencimiz ulusal ve uluslararası başarılara imza atmaktadır. Bu da bizi gururlandırmaktadır. Bu spor merkezimiz ilçemizde yaşayan çocuk ve gençlerimiz için önemli bir fırsat olmuştur. Bunun yanında Yavuz Selim Halı Saha ve Spor Tesisleri de ilçemiz gençliği için önemlidir. Canik'i sporda daha yukarılara taşımakta kararlıyız. İnanıyorum ki ileride adını Türkiye ve dünyaya duyuracak çok önemli sporcular Canik'ten çıkacaktır."

DİĞER HABERLER

TRT Spor Galatasaray-Borussia Dortmund maçını yayınladı

TRT Spor Galatasaray-Borussia Dortmund maçını yayınladı TRT Spor'dan büyük skandal! Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun spor kanalı olan TRT Spor, yayın hakkı D-Smart Spor'da olan Galatasaray-Borussia Dortmund maçını yayınladı.

Bakan Kılıç, e-bilet açıklaması yaptı!

Bakan Kılıç, e-bilet açıklaması yaptı! Bakan Kılıç, e-bilet açıklaması yaptı! Futbol maçlarında e-bilet uygulaması kaldırılıyor mu? E-bilet uygulaması ile ilgili son gelişmeler. Spor Toto Süper Lig'de taraftarlar maçlara e-bilet uygulaması ile girecek.

PTT 1. ligde 6. haftanın toplu sonuçları

PTT 1. ligde 6. haftanın toplu sonuçları PTT 1. ligde 6. hafta sonuçları. PTT 1. ligde mücadele eden takımların aldığı sonuçlar. PTT 1. ligde zirvede hangi takım var. 6. haftanın toplu sonuçları haberimizde

Öldüren gol sevinci!

Öldüren gol sevinci! Hindistan'da yerel ligde oynanan Bethlehem Vengthlang - Chanmari West arasında oynanan mücadelede acı bir olay yaşandı. Bethlehem Vengthlang'in 23 yaşındaki oyuncusu Peter Biaksangzuala attığı gol sonrası hayatını kaybetti.

KÖŞE YAZARLARI