• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ERKURT TUTU, SAMSUNSPOR'UN KAZIM YILMAZ'A OLAN BORCUNU AÇIKLADI

Erkurt Tutu, Samsunspor'un Kazım Yılmaz'a olan borcunu açıkladı. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, eski kulüp başkanı Kazım Yılmaz'a olan borç miktarı ile ilgili flaş açıklamalar yaptı, kulübün içinde bulunduğu ekonomik sorunlar ile ilgili konuştu.

29 Nisan 2017 Cumartesi 19:18
Erkurt Tutu, Samsunspor'un Kazım Yılmaz'a olan borcunu açıkladı

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, eski kulüp başkanı Kazım Yılmaz'a olan borcun 10 milyon TL'sini ödediklerini belirterek, "Ancak arada ki kur farkı yüzünden Kazım Yılmaz'a hala 13 milyon TL borcumuz" dedi.

 

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Samsunspor'un ekonomik sorunları ile ilgili verdiği bilgide Samsunspor Kulübünün mevcut borcunun ne kadar olduğunu açıkladı. 

 


Samsunspor'un 2.5 yıl önce 67 milyon lira ile 69 milyon lira arasında borcunun olduğunu söyleyen Erkurt Tutu, eski kulüp başkanı Kazım Yılmaz'a olan borç ile ilgili de açıklamalar yaptı. Samsunspor Kulübü Başkanlığı 2.5 yıl önce geldiğini ve karşılarına büyük borçların çıktığını vurgulayan Erkurt Tutu,  "Göreve geleli tam 2,5 yıl oldu. Borcun 67 milyon lira ile 69 milyon lira arasında olduğu gerçeği karşımıza çıktı. Rakam hem artan kur hem avukat hem de dava paralarının eklenmesiyle sürekli değişiklik gösteriyordu. Zor bir yükün altına her şeyi göğüsleyerek girdik. Öyle borçlar çıktı ki karşımıza, biz de şaşırdık. YEDAŞ'a elektrik, Gençlik ve Spor Bakanlığına stat kirası borcu çıktı" dedi.


KAZIM YILMAZ'A OLAN BORÇ...


Samsunspor Kulübü eski Başkanı Kazım Yılmaz'a olan borç ile ilgili de bilgi veren Tutu,  "Eski başkan Kazım Yılmaz, görev süresince takıma 13 milyon 500 bin lira borç verdi. Bunun 10 milyon lirasını ödediğimiz halde aradaki kur farkı nedeniyle kendisine hala 13 milyon lira borcumuz var ancak birçok konuyu çözdük. Şu anda TFF 1. Lig standartlarıyla bile borçlarımız ödenebilir hale geldi" diye konuştu.


SAMSUNSPOR'UN BORCU ŞUAN 48 MİLYON


Yaptıkları çalışmalar neticesinde Samsunspor Kulübünün borcunu 48 milyon liraya düşürdüklerini kaydeden Erkurt Tutu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Bu yıl 24 milyon lira ödeme yaptık. Bunun sadece 17 milyon lirası geçmiş döneme ait. Toplamda 28 milyon lira olan eski oyuncu alacaklarını 8 milyon liraya kadar düşürdük. Bu ödemelerde Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin ve diğer destekçilerimizin katkısı çok büyük.  "


TRANSFER TAHTASI KAPANMIŞ OLABİLİR


"Bunun dışında Türkiye Futbol Federasyonuna yaklaşık 3 milyon lira borcumuz var. Bu borç nedeniyle transfer tahtası kapanmış olabilir.  Gelecek sezon başında yaklaşık 3 milyon lira civarında bir dosya önümüze çıkabilir. Bunun kaygısı var ama ortada henüz bir şey yok. Bu da çok büyük bir sorun teşkil etmez. Samsunspor, hocasından alacağı raporla transferler yapacak ve şampiyonluğa oynayacak takım oluşturacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Samsunspor önümüzdeki sezon yeni stadı, güçlü kadrosuyla şampiyonluğa oynayacaktır." 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti. Dünya ağır sıklet unvan maçında Anthony Joshua'nın Ukraynalı Wladimir Klitschko'yu yere yıkan yumruğu 11'inci rauntta geldi.  Anthony Joshua, Klitschko'yu ringde nakavt etti. 

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak Samsunspor'un 33 bin 919 kişilik yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Tekkeköy ilçesinde bitme sürecine giren yeni stadyumu basın mensuplarına tanıttı.

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti TFF 1'inci Lig'in 30'uncu hafta maçında Samsunspor ile Ümraniyespor 19 Mayıs Stadyumunda karşı karşıya geldi. Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti.

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı. Samsunspor'da kritik Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcunun sakatlıkları nedeniyle kadro dışı kaldığı açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI