• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA DENİZ DOLGUSU ÜZERİNE YAPILAN GOLF SAHASI DÜNYADA İLK TÜRKİYE'DE TEK

Samsun'da deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada ilk Türkiye'de tek. Samsun'da Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası, golf sporu tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor.

17 Nisan 2017 Pazartesi 14:00
Samsun'da deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada ilk Türkiye'de tek

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada tek, Türkiye'de ise ilk olma özelliği taşıyor.

 

Samsun'da Batı Park dolgu sahası üzerinde yapılan golf sahası, golf tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor. Samsun'da golf sahasının açılışı 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımı ile yapılmıştı. 15 Temmuz'dan bu yana golf sahasının 250 profesyonel sporcuyu ağırladığı bildirilirken, tesislerde aynı zamanda 85 kişi de golf sporu dersi aldı. 


                                                        
Samsun Golf Sahasının 300 dönümlük bir alana kurulu olduğunu açıklayan yetkililer, "Samsun Golf Sahası özelliği itibari ile deniz dolgusu üzerinde dünyada tek, Türkiye'de ise ilktir. Toplam 9 çukurlu olan golf sahası, uluslararası turnuvalar için 18 çukurlu hale getirilecek. Bunun için saha genişliği 650 dönüme çıkarıldı. Yapılacak çalışmalar sonrası 18 çukurlu golf sahasını da 18 Temmuz 2018 tarihinde hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

 

                                    

                   

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti

Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti Dünya ağır sıklet unvan maçı nefes kesti: Joshua ringde Klitschko'yu nakavt etti. Dünya ağır sıklet unvan maçında Anthony Joshua'nın Ukraynalı Wladimir Klitschko'yu yere yıkan yumruğu 11'inci rauntta geldi.  Anthony Joshua, Klitschko'yu ringde nakavt etti. 

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak Samsunspor'un 33 bin 919 kişilik yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Tekkeköy ilçesinde bitme sürecine giren yeni stadyumu basın mensuplarına tanıttı.

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti

Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti TFF 1'inci Lig'in 30'uncu hafta maçında Samsunspor ile Ümraniyespor 19 Mayıs Stadyumunda karşı karşıya geldi. Samsunspor Ümraniyespor maçı 2-2 berabere bitti.

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı

Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı Samsunspor revire döndü Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcu kadro dışı kaldı. Samsunspor'da kritik Ümraniyespor maçı öncesi 5 futbolcunun sakatlıkları nedeniyle kadro dışı kaldığı açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI