• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'DA NELER OLUYOR?

Samsunspor'da neler oluyor? Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu, yaptığı basın açıklamasıyla akıllardaki soru işaretini giderdi.

24 Haziran 2016 Cuma 11:17
Samsunspor'da neler oluyor?

Samsunspor Kulüp Başkanı Erkurt Tutu, yönetimiyle birlikte beklenen toplantıyı dün gerçekleştirdi. Samsunspor’un sorunlarını çözebilmek için boş durmadıklarını belirten Başkan Erkurt Tutu, “Bize güvenen ve destek veren herkese şükranlarımızı sunuyorum. Yaklaşık 16 aydır görevdeyiz.  Geçen sene sonunda hepimizin üzüldüğü bir play-off final müsabakası oynayarak Süper Lig’e gitmeyi penaltılarla kaybettik. Sonrasında da 2015-2016 futbol sezonu için göreve devam etmek adına görüşmeler yapıp yeni sezona başladık. Hedefimizi ise Samsun şehrinin belirleyeceğini belirttik. Çünkü çok ciddi bir borç yapımız vardı ve bu borçlar destek olmadan ödenemezdi” dedi. PUAN SİLİNMESİ ETKİLEDİ

Hedeflerinin ligi en iyi yerde tamamlamak ve kulübü ekonomik anlamda doğru noktalara getirmek olduğunu dile getiren Tutu, “Ayrıca altyapıdan yeni oyuncularımızı takımımıza kazandırmak istiyorduk. Sezona çok iyi bir başlangıç yaptık. Daha sonra sebebini çözemediğimiz bir süreç yaşadık. Üst üste kaybettiğimiz puanlardan dolayı hedefimizden koptuk. Sonrasında yeni teknik direktörümüzle bir çıkış yakaladık. Fakat deplasmanda kazanamadığımız için play-off oynayamadık. Puan silme cezası almamız da hedeften uzaklaşmamıza neden oldu. Bu olay takımımızı direk etkiledi” diye konuştu.26 MİLYON BORÇ ÖDEDİK

‘Biz göreve gelirken Samsunspor’un sorunlarını bildiğimizi ve çözümüne katkı yapacağımızı söylemiştik’ diyen Başkan Tutu, “Ancak buraya geldikten sonra gerçekten tahmin bile edemediğimiz borçlar olduğunu gördük. Transfer yasağının çok daha erken Samsunspor’un önüne gelmesi de bizleri olumsuz etkiledi. Artı ikinci transfer döneminde ilk defa başlayan ve yine bizim dönemimize denk gelen devlet borçlarının transfer yasası haline geleceğini de tahmin edemedik. Bu sorunları çözebilmek bizim açımızdan da zor oldu. Ama yine de bu şehirdeki herkes bu takıma sahip çıktı. Bir buçuk sene içinde yaklaşık 26 milyon civarında bir para ödedik. Bu paranın 9 milyonluk kısmı geçmişten gelen borçlara gitti” şeklinde konuştu. 

 PUAN SİLME CEZASI KALKACAK MI?

Son 2 aylık bölümde ciddi anlamda yapılandırılmış borçları ödediklerine dikkat çeken Tutu sözlerine şöyle devam etti: “Kulübümüzü federasyona şikayet eden oyuncularımıza ödemeler yaptık ve serbest kalmalarını önledik. Otel, konaklama gibi prestijimizi bozacak borçları son iki ayda çözdük. Bu tempoda çalışmaya devam edeceğiz. Hepimizin merakla beklediği bir dava var. Şimdi 15 Temmuz tarihinde sonuçlanacak. Bu bizim açımızdan iyi bir gelişme oldu. Biz cezanın kalkacağından umutluyuz. Biz cezamızın yarısını çektik. Bunun için umutluyum. İnşallah 15 Temmuz sürecinde bu seza kalkacak. Bu tabiki yetmiyor. Şuan federasyona 3 buçuk 4 milyon civarında futbolcu borcumuz var. Bu paranın yatırılması gerekiyor. Fakat ben bu şehrin el ele vererek transfer tahtasını açacağına inanıyorum."YENİ SPONSORLAR VAR

Bayramdan sonra kampa gireceğiz. 12 Temmuz’da Kartepe’de kampa gireceğiz. Oteldeki rezervasyonlarımızı  da yaptık. Yeni sponsorluk anlaşmaları da yaptık. İnşallah tüm oyuncularımızla kampa girip en azından ilk yarıyı en iyi şekilde geçirmek için çok çalışacaklarına ben inanıyorum. Ben genç oyuncularımızın buldukları şansı çok iyi değerlendireceklerine inanıyorum. UMAR’A DAVA AÇILACAK MI?

Umar Samsunspor’a çok büyük zarar verdi. Bir futbolcu bir kulübe bu kadar zarar verebilir. Şimdi avukatı, menajeri ve kulübüne borçlar çıktı. Çok ciddi bir büyük para ödeyeceğiz. Umar’ın parasını ödediğimiz için bize kendi imzası olan bir bilge verdiler. Eğer bu belge bizimdir dedikleri taktirde hem belge vermekten, hem de belgeyi inkar edip alacaklı davası açmaktan dolayı suçlu duruma düşecekler. Bizler de CAS kararını bekliyoruz. Daha sonra avukatımızla oturup gerekli kararı alıp uygulayacağız”. 

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Milli Güreşçilere tebrik

Bakan Çağatay Kılıç'tan Milli Güreşçilere tebrik Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Macaristan’da devam eden 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Murat Ertürk ile gümüş madalya kazanan Sedat Özdemir’i tebrik etti.

Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi

Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi. Emniyetin tedbirli olması konusunda uyardığı Aziz Yıldırım'a iki yıl önce vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in zırhlı aracı tahsis edildi.

Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı

Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping cezası verdi, madalyalarını geri aldı.

Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok

Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok.Galatasaray, Hakan Şükür'ün aidat ödeme isteğine "Galatasaray'ın senin parana ihtiyacı yok. Helallik istiyorsan, git bir yere bağış yap." karşılığını verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET