• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

VİTOR PEREİRA GÖNDERİLECEK Mİ: FENERBAHÇE'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe'de gelişmeler son hızıyla devam ediyor. Monaca ile oynanan maçta hüsrana uğrayan Fenerbahçe, teknik direktörü olan Vitor Pereira'yı bütçe nedeniyle gönderemiyor. UEFA ile yapılan anlaşmada gelir-gideri sınırda tutması gereken Fenerbahçeli'ler 4 milyon euroluk maliyette tıkanıyor.

09 Ağustos 2016 Salı 14:34
Vitor Pereira gönderilecek mi: Fenerbahçe'den önemli açıklama

Fenerbahçe, Vitor Pereira konusunda UEFA’ya takıldı.Monaco’ya karşı Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda yaşanan kötü sonuca rağmen Pereira’nın gönderilememesinin sebebi olarak Finansal Fair Play kuralları gösterildi. 


 
Portekizli çalıştırıcının takımın başında devam etmesinin en önemli sebebi 4 milyon euroluk maliyeti. Yıllık 2.7 milyon euro kazanan tecrübeli teknik adamın, yardımcıları da 1.3 milyon euro alıyor.

 

Normal şartlarda sarı-lacivertlilerin Pereira’yı takımdan gönderme gücü bulunuyor. Ancak UEFA ile Finansal Fair Play anlaşmasına imza atılması nedeniyle bu karar hayata geçemiyor. Her sene zararını kademeli olarak azaltmak zorunda olan ve bütçesini aşmaması gereken kulüp, bu nedenle dikkatli davranmak zorunda. 
 


Sınır şartı
 


Bonservis ödeyerek transfer yapabilmek için transfer geliri elde etmek zorunda olan yönetimin dikkat etmesi gereken bir başka konu da personel gideri. 


 
Yapılan anlaşmaya göre personel giderleri/toplam gelirler oranında getirilen sınırlandırmaya uyulmak durumunda. 

 

Sarı-lacivertli kulüpte bütçe şu anda sınırda bulunuyor. Bir denge söz konusu olsa da geçen sezon 30 milyon euro olan zararın bu sezon 20 milyon euroya çekilme mecburiyeti öne çıkıyor. 


 
Ayrıca bazı yöneticilerin devreye girip bu tazminatı üstlenmesi de mümkün değil. UEFA ile yapılan anlaşma buna izin vermiyor. Sadece kulübün gelirlerinden bu maaşların ödenmesi gerekiyor. 

 

Yeni hoca yeni maliyetler
 
Vitor Pereira’nın gönderilmesi halinde bile Fenerbahçe’yi yeni bir maliyet tablosu bekliyor. Pereira sonrası takımın başına kariyerli ve iyi bir teknik adam getirilmesi planlanıyor. Dolayısıyla bu da hesapta olmayan bir maliyet anlamına geliyor. 


 
Ayrıca yeni teknik adamın transfer istekleri de UEFA ile yapılan anlaşmayı zora sokabilir. Bu nedenle ilk etapta Portekizli hocanın istifa etmesi ya da ettirilmesi amaçlanıyor. Böylelikle bütçede bir sıkıntı yaşanmadan mali açıdan bu işin çözülmesi hedefleniyor. 

 

Kaynak: Fanatik

DİĞER HABERLER

Samsun Tekkeköy'de Karadeniz’in ilk iki katlı, çok amaçlı spor kompleksi yapılıyor

Samsun Tekkeköy'de Karadeniz’in ilk iki katlı, çok amaçlı spor kompleksi yapılıyor Samsun Tekkeköy'de Karadeniz’in ilk iki katlı, çok amaçlı spor kompleksi yapılıyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Kutlukent mevkisine çok amaçlı spor kompleksini kazandırmak için temel kazı çalışmalarına başlandığını açıkladı. 

Hidayet Türkoğlu Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu

Hidayet Türkoğlu Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu Hidayet Türkoğlu Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) Olağan Genel Kurulunda TBF'nin yeni başkanı oldu.

Çorum Belediyespor Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maç özeti

Çorum Belediyespor Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maç özeti Çorum Belediyespor Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maç özeti. Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda Trabzonspor, Çorum Belediyespor'u uzatmalara giden maçta 2-1 yenerek gruplara kaldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu oldu Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu oldu! Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık seçiminde Hidayet Türkoğlu, kullanılan 143 oyun 113'ünü alarak yeni başkan oldu.

KÖŞE YAZARLARI