• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YEŞİLIRMAKSPOR 440 TL İLE TÜRKİYE'DE EN İYİ 20 TAKIM ARASINA GİRDİ

Yeşilırmakspor 440 TL ile Türkiye'de en iyi 20 takım arasına girdi. U-13 Türkiye Şampiyonası grup maçına Samsun'un Çarşamba ilçesinde esnaflardan topladıkları 440 TL'lik cep harçlığıyla gittiler. Yeşilırmakspor oyuncuları Türkiye'de en iyi 20 takım arasına kalmayı başardılar.

16 Haziran 2016 Perşembe 15:28
Yeşilırmakspor 440 TL ile Türkiye'de en iyi 20 takım arasına girdi

Önce inandılar, sonra esnaf amcalarından harçlık topladılar ve topladıkları 440 TL ile şampiyonluk için yola çıktılar. Gruplarda parasız kaldılar, kimi zaman poğaca ve meyve suyuyla beslendiler. Sonra bir küçük yürek kendi telefonundan Fuat amcasını aradı yardım için. Fuat amcası da yardım edeceğini söyledi ve hesap numarası istedi. Antrenör Aydın Akay önce küçük sporcuya inanmadı. Telefonu başkan Ömer Öztürk aldı eline ve alo dedi. Telefonun diğer ucunda ki ses Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tı. Başkan şaştı kaldı bu işe. Başkanla konuşan Fuat Köktaş durumun hassasiyetini anladığını söyleyerek otelde kalacak paraları dahi olmayan küçük sporculara yardım elini uzattı. Yeter ki finale çıkalım hocam minibüste dahi yatmaya razıyız diyen küçük cesur yürekler, Fuat amcalarının hesaba yatırdığı para sayesinde bir gece daha otelde kalma fırsatı buldu böylece.  

 

 

ŞAMPİYON SAMSUN SESLERİ
Ve final günü... Yeşilırmakspor'lu küçük bedenler sahaya çıkıyor. Çoğu belki de ilk defa başka bir memlekete gidip oranın havasını çekiyor ciğerlerine. Rakip Gümüşhanespor'u ve 1461 Trabzonspor'u deviren Sivas Belediyespor. Maçın normal süresi 0-0 eşitlikle sona eriyor. Yeşilırmakspor'lu oyuncuların kalp atışları heyecandan giderek daha da artıyor. Gözler penaltılara çevriliyor. Rakip ilk 3 penaltı sonrası 4. penaltı atışını dışarıya vuruyor. Yeşilırmakspor'lu oyuncularda bir yandan sevinç bir yandan hüngür hüngür gözyaşları dökülüyor. Yeşil-Beyazlılar ise 4. penaltıyı gole çeviriyor. Rakibin 5. atışında ise küçük yürek Furkan kalesinde devleşiyor ve gole izin vermiyor. Furkan böylece, hem kendisinin hemde takımının kaderini belirliyor. Ve işte haklı gururu yaşama doyasıya sevinme vakti. Giresun'da Samsun sesleriyle şampiyonluk naraları atıyor küçük bedenler. 

 

 

ESNAF AMCALARA HEDİYE ETTİLER
Peki şimdi sadece bu küçük yürekler mi başardı, Türkiye'de en iyi 20 takım arasına kalmayı. Hayır, tabiki de sadece onlar değil, onlara sahip çıkan Fuat amcalarının da, Çarşamba'da kapı kapı dolaştıkları esnaf abileri, amcaları da bu başarıda pay sahibi oldu. 440 TL ile Giresun'a giden küçük bedenler, kahraman olarak geri döndü. Bakın Başarılı Antrenör Aydın Akay ne diyor, "Biz bu işe yüreğimizi koyduk. Bir şampiyonluk hikayesi yazmak istedik. Grup şampiyonluğumuz sonrası çocuklarımın yüzünde ki o tebessüm o mutluluk herşeye bedeldi. Biz finalde elenseydik eğer bu bazı kesimler tarafından başarısızlıkla yorumlanacaktı.Elenseydik şayet yinede hepsiyle gurur duyardım. Çünkü çoğu yetişkinde olmayan yürek var onlarda. Şimdi çocuklarım bu başarılarını ne işiniz var gitmeyin zaten elenirsiniz diye dalga geçen esnaf amcalarına armağan ediyor"dedi.  

 

Salim Yıldız

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi

Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi Aziz Yıldırım'a, Süleyman Demirel'in zırhlı aracı verildi. Emniyetin tedbirli olması konusunda uyardığı Aziz Yıldırım'a iki yıl önce vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in zırhlı aracı tahsis edildi.

Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı

Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping depremi: Madalyaları geri alındı. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'a doping cezası verdi, madalyalarını geri aldı.

Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok

Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok Helallik isteyen Hakan Şükür'e GS'den cevap: Parana ihtiyacımız yok.Galatasaray, Hakan Şükür'ün aidat ödeme isteğine "Galatasaray'ın senin parana ihtiyacı yok. Helallik istiyorsan, git bir yere bağış yap." karşılığını verdi.

Galatasaray Sicil Kurulu üyesi Mesut Karaarslan, istifa etti

Galatasaray Sicil Kurulu üyesi Mesut Karaarslan, istifa etti Galatasaray Sicil Kurulu üyesi Mesut Karaarslan, istifa etti. Galatasaray Sicil Kurulu üyesi Mesut Karaarslan, FETÖ'cü Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüpten ihraç edilmesinin ardından istifa etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET