• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA BULUNAN TARİHİ MEZARDAN BAKIN NE ÇIKTI

Samsun'da bulunan tarihi mezardan bakın ne çıktı! Samsun'un Canik ilçesi Toptepe'de bulunan tarihi mezar içerisinde dağınık vaziyette kemik ve odun parçaları bulundu.

30 Ağustos 2016 Salı 14:19
Samsun'da bulunan tarihi mezardan bakın ne çıktı

Samsun'un Canik ilçesi Toptepe Mahallesi'nde 3. Derece Arkeolojik Sit Alanı içerisinde, kepçenin yaptığı çalışma sırasında tarihi mezar bulundu. 

 

Doğal kesme blok taşlardan yığma tekniği ile yapılan mezar odası, yaklaşık 12 metre uzunluğunda bir koridor (dramos) ve 250X280 cm ebatlarında mezar odasından oluşmaktadır. Kare bir kapıdan geçilerek girilen mezar odasında, muhtemelen antik dönemlerde yapılan soygunlar neticesinde herhangi bir buluntuya rastlanılmazken, sadece dağınık vaziyette kemik ve odun parçaları bulundu.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun’da Şeyh Sadi Tekkesi Kuva-i Milliye Ruhu Külliyesinin açılışı yapıldı

Samsun’da Şeyh Sadi Tekkesi Kuva-i Milliye Ruhu Külliyesinin açılışı yapıldı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Şeyh Sadi Tekkesi Kuva-i Milliye Ruhu Külliyesi ile Şehit ve Gazi Anı Evi’nin açılışı yapıldı.

İnşaat kazısında tarihi hamam bulundu

İnşaat kazısında tarihi hamam bulundu Bursa'nın İznik ilçesinde inşaat sondajı yapıldığı sırada Roma Dönemi'ne ait bir evin hamam kalıntıları ortaya çıktı.

Kut-ül Amare Kuşatması nedir? Kut-ül Amare zaferinin yıl dönümü

Kut-ül Amare Kuşatması nedir? Kut-ül Amare zaferinin yıl dönümü Kut-ül Amare Kuşatması nedir? Kut-ül Amare zaferinin yıl dönümü. Kut Bayramı olarak kutlanan Kut-ül Amare Muharebesinde neler oldu. Kut'ül Ammare Muharebesinin bilinmeyenleri..

İşte Atatürk'ü 19 Mayıs 1919'da Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun kaptanı

İşte Atatürk'ü 19 Mayıs 1919'da Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun kaptanı İşte Atatürk'ü 19 Mayıs 1919'da Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun kaptanı. Atatürk'ü Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun kaptanı İsmail Hakkı Durusu kimdir.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET