• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

FARADAY FUTURE'IN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ FF91 PİYASAYA NE ZAMAN ÇIKACAK, FİYATI NE KADAR OLACAK

Faraday Future'ın elektrikli otomobili FF91 piyasaya ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak. Faraday Future'ın ilk elektrikli otomobil FF91 CES 2017'de tanıtıldı. Faraday Future FF91 otomobilin teknik özellikleri neler olacak.

04 Ocak 2017 Çarşamba 16:59
Faraday Future'ın elektrikli otomobili FF91 piyasaya ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak

Faraday Future'ın elektrikli otomobili FF91 piyasaya ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak. Faraday Future'ın ilk elektrikli otomobil FF91 CES 2017'de tanıtıldı. Faraday Future  FF91 otomobilin teknik özellikleri neler olacak. 

 

CES 2017'de düzenledikleri etkinlik sırasında şirketin araştırma, geliştirme ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olan Nick Sampson, Faraday Future'un ana yatırımcısı ve LeEco başkanı Jia Yueting'le sahneye çıktı. Sampson, Jia'dan otomatik vale parkı özelliğini göstermesi için bir düğmeye basmasını istedi. Ancak hiçbir şey olmadı. Sampson, daha sonra "Görünüşe göre bu gece biraz tembel geçecek." dedi.

 

Etkinlikten sonra The Verge'e konuşan Sampson, konuyla ilgili "Bu karmaşık bir durum. Teknik zorlukların olduğunu biliyorduk. Bu binanın çatısına kadar bakarsanız, arabanın kendi kendine çalışabilmesi için gereken bazı sinyalleri engelleyen bir sürü yapı var." dedi.

 

Elektrikli motora sahip FF91, tamı tamına 1,050 beygir güce 130 kWh bataryaya sahip (Tesla P100D'den 30 kWh daha yüksek). Bu bataryanın tam dolu şarj ile 600 kilometrenin üzerinde menzil sunacağı ifade ediliyor. 0'dan 100 km/s hıza sadece 2.39 saniyede ulaşan FF91, 1,050 beygir gücünde performans sağlayan elektrikli motoru ile dünyanın en süratli yarış Otomobillerine kafa tutabiliyor.

 

2018 yılında piyasaya sürülmesi hedeflenen aracı almak isteyenler 5 bin dolar depozitoyla ön sipariş verebilecek.

 

Videoda 1:12:30'dan itibaren otomobille ilgili yaşananları izleyebilirsiniz. 

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak

iPhone  telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak. iPhone olmak üzere ithal telefonların fiyatlarında artış bekleniyor. iPhone 7 Plus 128 GB'ın yeni fiyatı ise, 4750 TL seviyesinde olması bekleniyor.

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak. Avrupa'da fidye yazılım ve online bankacılık saldırılarına maruz kalan ülkeler arasında ilk sırada yer alan Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik tehditler artacak.

Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız

Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız. Facebook'ta dolaşan "Resmileşti dikkat" "Yarın teslim tarihi" ortalığı karıştırdı.

Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor

Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor. 17 Ocak'tan itibaren artık Vine uygulaması üzerinden videolara erişmek mümkün olmayacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET