• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GOOGLE NEWS KAPANIYOR

Yabancı kaynaklı bir sitenin haberine göre Google, En Çok Okunan Haberler bölümü olan News kategorisini kapatıyor. Google News nedir? Google News'e nasıl girilir. Google News neden kapatılıyor?

21 Kasım 2016 Pazartesi 13:55
Google News kapanıyor

South China Morning Post isimli bir haber sitesinin haberine göre, Google, En Çok Okunan Haberlerin yer aldığı News (Haberler) kategorisini kapatma kararı aldı. News'in kapatılma gerekçesi olarak ise spam haberler gösterildi. Bu kararın alınmasındaki en büyük etken ise Amerika'daki seçimler oldu. Trump'ın oy oranının sahte haberlerle olduğunda fazla gösterilmesi tepkiye yol açtı.

 

Bütün haber sitelerinin girmeye çalıştığı ve hit kaynağı olan Google News'in kapatılacak olması ise çoğu kişi tarafından olumlu karşılanırken, bazıları ise tepki gösterdi. Google'nin news yerine alternatif bir çözüm sunması bekleniyor. Google CEO'su Sundar Pichai, aynı zamanda sahte ve spam haber siteleri yapan kişilere adsense ve arama motorlarında banlayacaklarını duyurdu.

 


www.scmp.com'un o haberi;

Following criticism over fake news on its platform, Google plans to remove its “In the news” section from the top of desktop search results in a matter of weeks, according to a source familiar with the matter. 

It will be replaced by a carousel of “Top stories” similar to what now exists on mobile. This move had been planned for quite some time, the source said.

The removal of the word “news” will, hopefully, help draw a sharper line between Google’s human-vetted Google News product, and its main search product. 

Earlier this week, Google faced scrutiny when one of its top results for “final election count” was fake news. The top result in Google Search’s “In the news” section was a Wordpress blog named “70 News,” which falsely claimed Trump won the popular vote by a margin of almost 700,000. He didn’t.
Here’s what it looked like:

Many thought that Google News, the company’s news section that requires publications to be approved by a committee to get in, had been duped. But actually, it hadn’t.

What had been fooled was Google’s “In the news” module, which sits at the top of news-related search pages, and pulls “newsy” stories from across the web, not just sites that have been approved by Google News’ team. In this case, “70 News” hadn’t been vetted by Google News.

Google’s search results, in contrast to Google News, are not assessed for “truth.” Google’s algorithms still do a good job at sniffing out fake news sites because Google is set up to catch “spam.” But Google’s algorithms will likely never be perfect at telling what information on a website is inaccurate.

Google does want to try to get fake news completely off search as well, however.

“From our perspective, there should just be no situation where fake news gets distributed, so we are all for doing better here,” Google CEO Sundar Pichai said recently.

After the issue of fake news entered the spotlight after the election, Google also announced it would ban fake-news sites from its ad network, choking off their revenue. 

 

GOOGLE NEWS NEDİR?
Google News, Türkiye’de bilinen adıyla Google Haberler dünya çapında 50 binden fazla haber kaynağından, haber başlıklarını toplayan, kaliteli ve seçkin içeriklerin okuyucuya sunulduğu bilgisayar tabanlı bir haber hizmetidir. Google News ile okuyucuların dünya çapında yayınlanan haberlere anlık olarak ulaşmaları sağlanır.

Ayrıca “Google Haberler” sekmesine tıkladığınızda pek çok güncel haberlere ulaşabilmeniz mümkündür. Bu kısımda Türkçe bir şey aradığınıza Türkçe haberler karşınıza çıkacaktır. Aynı şekilde farklı dillerde arama yaptığınızda yine aranan dillerde haberler karşınıza çıkacaktır.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Youtube'a 750 milyon dolarlık reklam boykotu

Youtube'a 750 milyon dolarlık reklam boykotu Youtube'a 750 milyon dolarlık reklam boykotu! Saldırgan video paylaşımlarının yanında gösterileceği endişesi ile 250'den fazla şirket Youtube'daki reklamlarını durdurdu. Boykotun maliyetinin 750 milyon doları bulacağı belirtiliyor.

Google'dan kullanıcılarına büyük sürpriz! Artık ücretsiz sunacak

Google'dan kullanıcılarına büyük sürpriz! Artık ücretsiz sunacak Google'dan kullanıcılarına büyük sürpriz! Artık ücretsiz sunacak. Google artık her hafta bedava bir uygulamayı mağazasından ücretsiz olarak kullanıcılarına sunacak. İşte Google'ın kullanıcıları sevindirecek son hamlesinin tüm detayları...

Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8!

Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8! Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8! iPhone 8 fena geliyor; her geçen gün de yeni görüntüler internete düşüyor. İşte hiç görmediğiniz ve tasarımı epey konuşulacak iPhone 8'in o konsept görüntüsü...

ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi

ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi. Trump yönetimi, 10 uluslararası havalimanından Amerika'ya yapılan uçuşlarda yolcu kabininde elektronik cihaz yasağı getirdi. THY, yasağın İstanbul'da da geçerli olduğunu duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET