• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

İNSAN VÜCUDUNDA YENİ BİR ORGAN BULUNDU AMA NE İŞE YARADIĞI BİLİNMİYOR

İnsan vücudunda yeni bir organ bulundu ama ne işe yaradığı bilinmiyor. İnsan vücudunda yeni bir organ keşfedildi. İnsan vücudunda bulunan yeni organ ile insan organlarının toplam sayısı 79'a yükseldi. Yeni keşfedilen organın karın boşluğunu kapladığı ve her şeyi bir arada tuttuğu açıklandı.

04 Ocak 2017 Çarşamba 16:25
İnsan vücudunda yeni bir organ bulundu ama ne işe yaradığı bilinmiyor

İnsan vücudunda yeni bir organ bulundu ama ne işe yaradığı bilinmiyor. İnsan vücudunda yeni bir organ keşfedildi.  İnsan vücudunda bulunan yeni organ ile insan organlarının toplam sayısı 79'a yükseldi.  Yeni keşfedilen organın karın boşluğunu kapladığı ve her şeyi bir arada tuttuğu açıklandı. 

 

Yeni bulunan organın, daha önceleri insan vücudundaki parçalanmış yapıların bir arada durması sonucu meydana geldiği düşünülüyordu. Ancak Lancet Gastroenteroloji ve Hepatoloji dergisinde yayınlanan makalede, araştırmacıların mezenterin tek parçadan oluşan bir organ olduğu açıklandı. 

 

NTV'nin haberine göre Mezenter, karın zarının ikiye katlanmışı, karın boşluğunu kaplayan ve her şeyi bir arada tutan yeni bir organ olarak tanımlanıyor. Bu yeni organla, insan organlarının toplam sayısı 79'a yükseldi.

 

Mezenter'i ilk olarak 2012 yılında keşfeden İrlandalı bilim insanı J. Calvin Coffey, bu gelişmeyle birlikte 100 yıllık anatomi bilgisinin de yanlış olduğunun ortaya çıktığını belirtiyor. Coffey, 'Mezenter'in önceki kanının aksine parçalanmış yapıların bir araya gelmesiyle oluşmadığını, tek parça ve sürekli bir yapı olduğunun ispatlandığına dikkat çekiyor. 

 

GEÇTİĞİMİZ YIL ÇALIŞMALAR BAŞLAMIŞTI

 

Bilim insanları 2016 yılında mezenterin varlığı üzerine çalışmalarını yoğunlaştırırken tıp öğrencileri de mezenteri yeni bir organ olarak öğrenmeye başlamıştı.

 

Yeni keşfedilen organın ne işe yaradığı henüz bilinmese de bilim dünyası bunu önemli bir gelişme olarak duyurdu.

 

Yeni organın keşfini önemli bir gelişme olarak değerlendiren Coffey, bir sonraki aşamayı "organın fonksiyonlarını anlamak" olarak tanımlıyor.

 

Coffey, mezenterin fonksiyonlarının çözülmesi halinde anormal fonksiyonların ve hastalıklara dair yeni bilgilerin de keşfedilebileceğini söylüyor.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak

iPhone  telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak. iPhone olmak üzere ithal telefonların fiyatlarında artış bekleniyor. iPhone 7 Plus 128 GB'ın yeni fiyatı ise, 4750 TL seviyesinde olması bekleniyor.

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak. Avrupa'da fidye yazılım ve online bankacılık saldırılarına maruz kalan ülkeler arasında ilk sırada yer alan Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik tehditler artacak.

Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız

Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız Facebook'taki resmileşti paylaşımı tamamen asılsız. Facebook'ta dolaşan "Resmileşti dikkat" "Yarın teslim tarihi" ortalığı karıştırdı.

Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor

Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor Vine, 17 Ocak'tan itibaren kapanıyor. 17 Ocak'tan itibaren artık Vine uygulaması üzerinden videolara erişmek mümkün olmayacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET