• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MARS SİMÜLASYONUNDA KURU İKLİMDE SU ELDE EDİLDİ

Mars simülasyonunda kuru iklimde su elde edildi. NASA’nın destek verdiği Mauna Loa Dağı’nda yürütülen Mars'ta yaşam simülasyon deneyinde kuru iklimde su elde edildi. Mars’a gönderilecek bilim adamlarının gezegende yaşayabilecek..

30 Ağustos 2016 Salı 21:42
Mars simülasyonunda kuru iklimde su elde edildi

Mars simülasyonunda kuru iklimde su elde edildi.  NASA’nın destek verdiği Mauna Loa Dağı’nda yürütülen Mars'ta yaşam  simülasyon deneyinde kuru iklimde su elde edildi. Mars’a gönderilecek bilim adamlarının gezegende yaşayabilecek.. 

 

NASA’nın destek verdiği Mauna Loa Dağı’nda yürütülen simülasyon deneyi Mars’ta yaşanabileceğini ortaya koydu

 

Havaii’de 2 bin 500 metre yükseklikteki Mauna Loa Dağı’nda 1 yıl boyunca Mars’ta yaşam simülasyonuna katılan 6 bilim adamı deneylerini sonlandırdı. Ekibin Fransız üyesi Cyprien Verseux, simülasyonun, Mars’a gönderilecek bilim adamlarının gezegende yaşayabileceğini ortaya koyduğunu belirterek “Kanaatimce yakın gelecekte Mars misyonu gerçekçi. Teknolojik ve psikolojik engellerin aşılabileceğini düşünüyorum” dedi.

 

KURU İKLİMDE SU ELDE ETTİLER

Bilim adamları, kuru iklimde su elde etmeyi de başardı. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Hawaii Üniversitesi’nin yürüttüğü araştırmaya fon sağlamıştı. Tecrit edilmiş ortamda yaşayan bilim insanları, Mars’a yapılacak ilk insanlı yolculuk için çalışmalar yürüttü. Deney, daha önce Rusya’da yapılan ve 520 gün süren simülasyondan sonra ikinci en uzun süreli “Mars’ta yaşam” denemesi oldu.

Kaynak: Habertürk

DİĞER HABERLER

Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8!

Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8! Apple bombayı patlattı! İşte İphone 8! iPhone 8 fena geliyor; her geçen gün de yeni görüntüler internete düşüyor. İşte hiç görmediğiniz ve tasarımı epey konuşulacak iPhone 8'in o konsept görüntüsü...

ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi

ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi ABD elektronik cihaz yasağına Türkiye'yi de ekledi. Trump yönetimi, 10 uluslararası havalimanından Amerika'ya yapılan uçuşlarda yolcu kabininde elektronik cihaz yasağı getirdi. THY, yasağın İstanbul'da da geçerli olduğunu duyurdu.

YouTube sinir bozan ek açıklama özelliğini artık kaldırıyor

YouTube sinir bozan ek açıklama özelliğini artık kaldırıyor YouTube sinir bozan ek açıklama özelliğini artık kaldırıyor. You Tube o özelliğini kaldırıyor. YouTube'de video izlerken karşımıza çıkan ve sinir bozan ek açıklama desteği kalkıyor.

Toshiba Nükleer Enerji işinde zarar etti

Toshiba Nükleer Enerji işinde zarar etti Toshiba Nükleer Enerji işinde zarar etti. Toshiba, milyarlarca dolar zarar yazdığı nükleer enerji işinden çıkmayı planlıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET