• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNG NOTE 7'DEN SONRA İPHONE 7'DE PATLADI

Samsung Note 7'den sonra iPhone 7'de patladı. Apple'ın geçtiğimiz haftalarda resmen tanıttığı iPhone 7'nin patladığı iddia ediliyor. Ünlü sosyal haber sitesi Reddit'te, iPhone 7'nin patladığını gösteren bir fotoğraf yayınlandı.

01 Ekim 2016 Cumartesi 16:05
Samsung Note 7'den sonra iPhone 7'de patladı

Samsung Note 7'den sonra iPhone 7'de patladı. Apple'ın geçtiğimiz haftalarda resmen tanıttığı iPhone 7'nin patladığı iddia ediliyor. Ünlü sosyal haber sitesi Reddit'te, iPhone 7'nin patladığını gösteren bir fotoğraf yayınlandı.

 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son 1 aylık süreçte Galaxy Note 7'nin bataryasındaki sorun ile gündemden düşmedi. Bildiğimiz üzere piyasaya ilk çıkan Note 7'lerin bataryaları hatalı üretildiği için bazı telefonlarda aşırı ısınma meydana geldi ve telefonlar patladı.

 

Samsung'un 2 Ağustos'ta tanıttığı ve aynı ay içinde tüm dünyada satışa sunduğu Galaxy Note 7, deyim yerindeyse piyasayı alt üst etmişti. Ön sipariş rekoru kıran telefon, üst düzey özellikleriyle milyonlarca kişinin ilgi odağı olmayı başarmıştı. Lakin bütün olumlu hava, Note 7'lerde kronik batarya sorunu olduğunun açıklanmasıyla tersine döndü. Dünya çapında 35 adet patlama/yanma vakası yaşandı. 


Güney Koreli teknoloji devi ise başlattığı değişim programıyla telefonları geri çağırdı.Note 7, evi arabayı yakıyor Geride bıraktığımız haftalarda “Note 7 evi arabayı yakıyor" başlıklı bir haber yayınlamıştık. Zira ABD'de yaşayan bir çiftin sahibi olduğu lüks cipin Note 7 yüzünden kül olduğu iddia edilmişti. Söz konusu iddiaya göre Nathan Dornacher, yeni satın aldığı Note 7'yi araçta şarja takılı bir şekilde bırakmış ve sonrasına eve gittiğinde aracının alevler içinde gördüğünü iddia etmişti. 

 


Gel gelelim işin iç yüzü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İtfaiye yetkililerinin açıklamalarına göre, cipin içinde yanmış bir Galaxy Note 7 bulundu. Fakat yetkililer yangının kesinlikle Note 7'den kaynaklandığını söyleyemiyor. Araştırmaların devam ettiği belirtilirken, mekanik bir arıza nedeniyle araçta yangın çıkmış olabileceği tahmin ediliyor. Diğer taraftan Samsung, Note 7'nin batarya sorunuyla kendilerine bir algı operasyonu yapıldığını düşünüyor. 


Zira tüm resmi açıklamalarda 35 hadisenin yaşandığı vurgulanıyor. Fakat dünya çapında yüzlerce Note 7 patlamış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Ayrıca bu olayların özellikle ABD'de yaşanması ve iPhone 7'nin tanıtım tarihiyle yakınlık göstermesi de Güney Koreli yetkilileri şüphelendiriyor. Note 7'ye dair gelişmeler arasında yeni nesil batarya ikonu da yer alıyor. 

 


Bildiğimiz üzere piyasaya çıkan ilk Note 7'ler geri dönüşüm programında geri çağırılmıştı. İşte bataryası yenilenen Note 7'ler için bir güncelleme yayınlanacak ve normalde gri renkte görünen batarya simgesi yeşil renkte görünecek. Böylece telefonunu değiştiren Note 7 sahipleri, gönül rahatlığıyla yeni telefonlarını kullanabilecek.

 

Benzer bir haber de bu kez en büyük rakibi Apple cephesinde yaşandı. Bir Reddit yazarı, kutunun içinde patlayan iPhone 7'nin fotoğrafını yayınladı. Fotoğraf kısa süre içinde büyük ilgi gördü zira ilk kez patlayan bir iPhone 7 görüyoruz.

 

Fotoğrafta iPhone 7'nin net bir şekilde patladığı görülüyor. Hatta cihazın, kutunun içinde patladığı da açıkça belli zira kutunun içindeki ayıraçlar, patlamadan dolayı zarar görmüş. Reddit yazarı KrooptheSnoop olayla ilgili şu ifadeyi kullandı: “Fabrikayla teslimat arasında bir şeyler olmuş olmalı.”


Tabii iPhone 7'ye ne olduğu ve nasıl patladığı henüz bilinmiyor. Apple müşterilerinin çoğu da bunun gerçek olmadığını savunuyor. ABD'li teknoloji devinden konuyla alakalı henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Yeni Şafak

DİĞER HABERLER

Adil Öksüz'ün yakalanması için hackerlar özel tim oluşturdu

Adil Öksüz'ün yakalanması için hackerlar özel tim oluşturdu Adil Öksüz'ün yakalanması için hackerlar özel tim oluşturdu! Fetullahçı Terör Örgütü’nün ’Hava Kuvvetleri imamı’ olan ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan Adil Öksüz’ün yakalanması için Türk hackerlar da devreye girdi.

THY Samsung Galaxy Note 7'nin uçaklara alınmasını yasakladı

THY Samsung Galaxy Note 7'nin uçaklara alınmasını yasakladı THY Samsung Galaxy Note 7'nin uçaklara alınmasını yasakladı! Samsung Galaxy Note 7 piyasaya çıktıktan sonra bataryalarında yaşanan patlamaların gündeme gelmesi üzerine birçok havayolunun uçaklara alınmasını yasaklamasının ardından, THY de yasakladığını resmi internet sitesinden duyurdu.

Hackerler bir oldu Türkiye'ye saldırıyor

Hackerler bir oldu Türkiye'ye saldırıyor Hackerler bir oldu Türkiye'ye saldırıyor! Türkiye fidye yazılım saldırılarında ABD ve Brezilya’dan sonra dünyada üçüncü, online bankacılık saldırılarında ise Avrupa’da ilk sırada yer aldı.

Türkiye'nin Neil Armstrong'u Halil Kayıkçı 2017'de uzaya çıkacak

Türkiye'nin Neil Armstrong'u Halil Kayıkçı 2017'de uzaya çıkacak Türkiye'nin Neil Armstrong'u Halil Kayıkçı 2017'de uzaya çıkacak. NASA’da 1 haftalık zorlu eğitimin ardından uzaya çıkacak ilk Türk olarak anılan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencisi Halil Kayıkçı, uzaya çıkma için gün sayıyor.

KÖŞE YAZARLARI