• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

WHATSAPP HESAP BİLGİLERİMİ PAYLAŞ UYGULAMASINI NASIL KAPATIRIM

WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım. WhatsApp'ın hesap bilgilerini Facebook'a paylaşan uygulaması nedir ne işe yarar. WhatsApp'ta hesap bilgilerini koruma almanın yöntemi.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 02:51
WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım

WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım. WhatsApp'ın hesap bilgilerini Facebook'a paylaşan uygulaması nedir ne işe yarar.  WhatsApp'ta hesap bilgilerini koruma almanın yöntemi.

 

2014 yılında dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldı.

 

O dönemden bu yana sürekli olarak Facebook Messenger ve WhatsApp’ın birleşeceği söylentileri gündeme geliyordu. Ancak Facebook bunun yerine Messenger platformunu büyütmeye devam etti. İkili şimdi neredeyse ilk defa birlikte çalışacak.

 

 

WhatsApp’ın resmi internet sitesinde yer alan “WhatsApp Yasal Bilgiler” sayfasında bir güncellemeye gidildi. Gizlilik Politikasında yapılan güncelleme, WhatsApp kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağını açık bir şekilde yazıyor. İlgili değişikliği aşağıda bulabilirsiniz.

 

Gizlilik Politikamız, servislerimizi ve önerilerimizi geliştirmek için birlikte nasıl çalıştığımızı anlatıyor. Örneğin; istenmeyen mesajlarla (spam) uygulamalar arası mücadele etmek, ürün önerileri yapmak, Facebook’taki reklam ve ilgili teklifleri göstermek gibi.

 

WhatsApp’ta paylaştığınız hiçbir şey, mesajlarınız, fotoğraflarınız ve hesap bilginiz dahil olmak üzere Facebook’ta veya herhangi bir diğer uygulamamızda başkalarının görmesi için paylaşılmayacaktır. Ayrıca, bu diğer uygulamalarda yayınladığınız hiçbir bilgi de başkalarının görmesi için WhatsApp’ta paylaşılmayacaktır.

 

Bu güncelleme ile, WhatsApp bazı kullanıcı bilgilerinin reklam ve spam mesajları önlemek amacıyla Facebook ile paylaşılacağını açık bir şekilde yazıyor.

 

Ancak üçüncü kişilerin verilere ulaşamayacağının da garantisini veriyor. Reklam ve spam konusunda kriter telefon numarası olacak.

 

Örneğin kullanıcı bir işletmenin e-posta listesine kaydoldu. İlgili şirket Facebook’a reklam verdiğinde, WhatsApp numarası ve şirkete kayıt olurken kullanılan telefon numarası aynıysa, kullanıcıya Facebook içerisinde ilgili işletmenin reklamı gösterilecek. Bu yeni reklam programının ülkemizde de kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil.

 

Yani WhatsApp size kısaca şunu söylüyor: “Ben sizin hesap bilgilerinizi ve sohbetlerinizi Facebook ile paylaşacağım. Böylece karşınıza sizi ilgilendiren ve ilgi duyduğunuz reklamlar getirilecek.”

Tabi bu uygulamanın sadece reklamla kalacağı da aşikar. Paylaşılacak platformun Facebook olması ise son derece doğal. Bildiğimiz üzere yaklaşık 2,5 sene önce Facebook, WhatsApp'ı toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Gel gelelim bu bilgileri istersek paylaşmayabiliyoruz. Bunun için yapmak gereken çok basit bir işlem var:

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerimi paylaşma

En altta bulunan kısımda hesap bilgilerimi paylaş bölümündeki onay kaldırıyoruz. Böylece istediğimiz takdirde hesap bilgilerimiz ve sohbetlerimiz Facebook ile paylaşılmıyor.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Çocukları intihara sürükleyen uçan mavi balinaya polis darbesi

Çocukları intihara sürükleyen uçan mavi balinaya polis darbesi Çocukları intihara sürükleyen uçan mavi balinaya polis darbesi! Ukrayna'da "ölüm grubu", "mavi balina" sosyal medya hesaplarında çocukları intihara teşvik ettiklerinden şüphelenilen iki kişinin gözaltına alındığını açıklandı.

Whatsapp hikaye özelliği nedir: Whatsapp'a hikaye özelliği geldi

Whatsapp hikaye özelliği nedir: Whatsapp'a hikaye özelliği geldi Whatsapp hikaye özelliği nedir: Whatsapp'a hikaye özelliği geldi. Whatsapp hikaye özelliği ne işe yarayacak. Whatsapp hikaye özelliği güncellemesi geldi. Whatsapp hikaye özelliği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Dünya'ya benzeyen 7 yeni gezegen keşfedildi

Dünya'ya benzeyen 7 yeni gezegen keşfedildi Dünya'ya benzeyen 7 yeni gezegen keşfedildi. NASA yetkilileri, bir grup uzay bilimci ekibin dünyaya 40 ışık yılı mesafede bir yıldızın yörüngesinde 7 gezegenin bulunduğunu açıkladı.

WhatsApp'a yeni durum güncellemesi geldi: WhatsApp yeni özellik ne

WhatsApp'a yeni durum güncellemesi geldi: WhatsApp yeni özellik ne WhatsApp'a yeni durum güncellemesi geldi: WhatsApp yeni özellik ne. WhatsApp durumlarında bundan böyle Snapchat'te olduğu gibi 24 saatte silinen fotoğraf, video ve GIF'ler yer alacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET