• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

WHATSAPP HESAP BİLGİLERİMİ PAYLAŞ UYGULAMASINI NASIL KAPATIRIM

WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım. WhatsApp'ın hesap bilgilerini Facebook'a paylaşan uygulaması nedir ne işe yarar. WhatsApp'ta hesap bilgilerini koruma almanın yöntemi.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 02:51
WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım

WhatsApp Hesap Bilgilerimi paylaş uygulamasını nasıl kapatırım. WhatsApp'ın hesap bilgilerini Facebook'a paylaşan uygulaması nedir ne işe yarar.  WhatsApp'ta hesap bilgilerini koruma almanın yöntemi.

 

2014 yılında dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldı.

 

O dönemden bu yana sürekli olarak Facebook Messenger ve WhatsApp’ın birleşeceği söylentileri gündeme geliyordu. Ancak Facebook bunun yerine Messenger platformunu büyütmeye devam etti. İkili şimdi neredeyse ilk defa birlikte çalışacak.

 

 

WhatsApp’ın resmi internet sitesinde yer alan “WhatsApp Yasal Bilgiler” sayfasında bir güncellemeye gidildi. Gizlilik Politikasında yapılan güncelleme, WhatsApp kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağını açık bir şekilde yazıyor. İlgili değişikliği aşağıda bulabilirsiniz.

 

Gizlilik Politikamız, servislerimizi ve önerilerimizi geliştirmek için birlikte nasıl çalıştığımızı anlatıyor. Örneğin; istenmeyen mesajlarla (spam) uygulamalar arası mücadele etmek, ürün önerileri yapmak, Facebook’taki reklam ve ilgili teklifleri göstermek gibi.

 

WhatsApp’ta paylaştığınız hiçbir şey, mesajlarınız, fotoğraflarınız ve hesap bilginiz dahil olmak üzere Facebook’ta veya herhangi bir diğer uygulamamızda başkalarının görmesi için paylaşılmayacaktır. Ayrıca, bu diğer uygulamalarda yayınladığınız hiçbir bilgi de başkalarının görmesi için WhatsApp’ta paylaşılmayacaktır.

 

Bu güncelleme ile, WhatsApp bazı kullanıcı bilgilerinin reklam ve spam mesajları önlemek amacıyla Facebook ile paylaşılacağını açık bir şekilde yazıyor.

 

Ancak üçüncü kişilerin verilere ulaşamayacağının da garantisini veriyor. Reklam ve spam konusunda kriter telefon numarası olacak.

 

Örneğin kullanıcı bir işletmenin e-posta listesine kaydoldu. İlgili şirket Facebook’a reklam verdiğinde, WhatsApp numarası ve şirkete kayıt olurken kullanılan telefon numarası aynıysa, kullanıcıya Facebook içerisinde ilgili işletmenin reklamı gösterilecek. Bu yeni reklam programının ülkemizde de kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil.

 

Yani WhatsApp size kısaca şunu söylüyor: “Ben sizin hesap bilgilerinizi ve sohbetlerinizi Facebook ile paylaşacağım. Böylece karşınıza sizi ilgilendiren ve ilgi duyduğunuz reklamlar getirilecek.”

Tabi bu uygulamanın sadece reklamla kalacağı da aşikar. Paylaşılacak platformun Facebook olması ise son derece doğal. Bildiğimiz üzere yaklaşık 2,5 sene önce Facebook, WhatsApp'ı toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Gel gelelim bu bilgileri istersek paylaşmayabiliyoruz. Bunun için yapmak gereken çok basit bir işlem var:

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerimi paylaşma

En altta bulunan kısımda hesap bilgilerimi paylaş bölümündeki onay kaldırıyoruz. Böylece istediğimiz takdirde hesap bilgilerimiz ve sohbetlerimiz Facebook ile paylaşılmıyor.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

iPhone fiyatlarına zam yaptı: Zamlı fiyatları böbrek sattırır

iPhone fiyatlarına zam yaptı: Zamlı fiyatları böbrek sattırır iPhone fiyatlarına zam yaptı: Zamlı fiyatları böbrek sattırır. Dolardaki artışla iPhone'ların fiyatları bugün itibariyle zamlandı. Yeni yapılan zamlarla en pahalı iPhone'un fiyatı 5 bin 500 TL'ye dayandı.

iPhone Mesajlar uygulamasını kilitleyen emoji mesajından kurtulmanın yöntemi

iPhone Mesajlar uygulamasını kilitleyen emoji mesajından kurtulmanın yöntemi iPhone Mesajlar uygulamasını kilitleyen emoji mesajından kurtulmanın yöntemi. Bu mesaj iPhone'ların çökmesine neden oluyor. İPhone telefonları kilitleyen ve dokunmatik ekranı kullanılamaz hale getiren emoji mesajından kurtulmanın yöntemi.

iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak

iPhone  telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak iPhone telefonlara zam: iPhone 7 Plus 2017 yeni zamlı fiyatı ne olacak. iPhone olmak üzere ithal telefonların fiyatlarında artış bekleniyor. iPhone 7 Plus 128 GB'ın yeni fiyatı ise, 4750 TL seviyesinde olması bekleniyor.

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak

Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik siber tehditler artacak. Avrupa'da fidye yazılım ve online bankacılık saldırılarına maruz kalan ülkeler arasında ilk sırada yer alan Türkiye'de, bu yıl ekonomi ve bankacılık sektörüne yönelik tehditler artacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET