• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ GECESİ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNİN KOD ADI YILDIRIM HAREKATIYMIŞ

15 Temmuz gecesi darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatı. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminin kod adının Yıldırım Harekatı olduğu ortaya çıktı.

17 Temmuz 2016 Pazar 21:52
15 Temmuz  gecesi askeri darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatıymış

Türkiye'de 15 Temmuz  gecesi yapılan askeri darbe girişimi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 15 Temmuz  gecesi darbecilerin tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi gönderdiği ve askerin yönetime el koyduğu bildirildi.

 

15 Temmuz gecesi darbeci askerler tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi adı altında askerin yönetime el koyduğunu belirten bildiriler gönderdiği gündeme geldi. Söz konusu Sıkıyönetim direktifinde yapılan darbenin kod adının ise Yıldırım Harekatı olduğu belirtildi. Darbecilerin bakanlıklara gönderdiği Sıkıyönetim Direktifinde ise sokağa çıkma yasağının saat 18:00'de başlayacağı ve Sıkıyönetim Mahkemelerinin kurulacağı yazıyor. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'den tutuklanan ve serbest bırakılan 21 kişinin isimleri.

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması. 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun FETÖ yapılanması ile ilgili yıllar önce uyarıda bulunduğunu biliyor muydunuz

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha! Diyanet Vakfı'nın İslam Ansiklopedisi'nde, "Birçok İslam âlimi satrancın zihni kuvvetlendirdiğini, insanı sosyalleştirdiğini hatırlatarak satranç oynamanın mübah olduğunu ifade etmiştir" deniliyor

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu. İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Kurucuova Köyü yakınlarında koyun otlatan Akif Geniş, tesadüf eseri 2 bin yıl öncesine ait olduğu düşünülen bir kilisenin ya da hamamın tavanını buldu. Ayasuluk Tepesi olarak bilinen bölgede çocuk yaşlardan bu yana koyun otlattığını belirten Geniş, tepede eski dönemlere ait çok sayıda kalıntıyı gördüğünü söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET