• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ GECESİ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNİN KOD ADI YILDIRIM HAREKATIYMIŞ

15 Temmuz gecesi darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatı. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminin kod adının Yıldırım Harekatı olduğu ortaya çıktı.

17 Temmuz 2016 Pazar 21:52
15 Temmuz  gecesi askeri darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatıymış

Türkiye'de 15 Temmuz  gecesi yapılan askeri darbe girişimi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 15 Temmuz  gecesi darbecilerin tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi gönderdiği ve askerin yönetime el koyduğu bildirildi.

 

15 Temmuz gecesi darbeci askerler tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi adı altında askerin yönetime el koyduğunu belirten bildiriler gönderdiği gündeme geldi. Söz konusu Sıkıyönetim direktifinde yapılan darbenin kod adının ise Yıldırım Harekatı olduğu belirtildi. Darbecilerin bakanlıklara gönderdiği Sıkıyönetim Direktifinde ise sokağa çıkma yasağının saat 18:00'de başlayacağı ve Sıkıyönetim Mahkemelerinin kurulacağı yazıyor. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET