• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ GECESİ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNİN KOD ADI YILDIRIM HAREKATIYMIŞ

15 Temmuz gecesi darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatı. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yapılan askeri darbe girişiminin kod adının Yıldırım Harekatı olduğu ortaya çıktı.

17 Temmuz 2016 Pazar 21:52
15 Temmuz  gecesi askeri darbe girişiminin kod adı Yıldırım Harekatıymış

Türkiye'de 15 Temmuz  gecesi yapılan askeri darbe girişimi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 15 Temmuz  gecesi darbecilerin tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi gönderdiği ve askerin yönetime el koyduğu bildirildi.

 

15 Temmuz gecesi darbeci askerler tüm bakanlıklara Sıkıyönetim Direktifi adı altında askerin yönetime el koyduğunu belirten bildiriler gönderdiği gündeme geldi. Söz konusu Sıkıyönetim direktifinde yapılan darbenin kod adının ise Yıldırım Harekatı olduğu belirtildi. Darbecilerin bakanlıklara gönderdiği Sıkıyönetim Direktifinde ise sokağa çıkma yasağının saat 18:00'de başlayacağı ve Sıkıyönetim Mahkemelerinin kurulacağı yazıyor. 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi! Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Semiha Şakir Köyü'nde köye inen kurt sürüsüne tek başına karşı koyan çoban köpeği, yakaladığı kurtlardan birini de boğarak telef etti.

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu! Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan’da, 126 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü’nün üzerini buz tabakası kapladı.

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi! Kars Çayı’nda kanadı kırık olarak yaklaşık 10 gündür kurtarılmayı bekleyen yeşil başlı yaban ördeği, kendisi kurtarmak için gelen dalgıcı eksi 20 derece soğukta terletti.

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, hafif raylı sistem hattının-tramvay Ondokuz Mayıs Üniversitene uzatılması ile ilgili 11 adet tren alımı ve İller Bankasından 75 milyon TL kredi kullanılmasını oy birliği ile kabul etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET