• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

2016 KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? TIKLA ÖĞREN

2016 KYK burs başvuru sonuçları açıklandımı?KYK burs başvurusu lisans ve ön lisans programı öğrencileri için tanınan süre tamamlandı. KYK burs başvurunu adaylar internet üzerinden yapıldı. KYK burs başvuru sonuçlarını merakla bekleyen adaylar sürekli olarak gündemi takip etmektedirler.

30 Ekim 2016 Pazar 14:32
2016 KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? TIKLA ÖĞREN

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ülke geneline yapılan bazı sınavlar vardır. Bu sınavlar öğrencilerin lise eğitiminden sonra üniversite eğitimi almalarını sağlar. Üniversite eğitimlerini almaya çalışan öğrenciler ülke genelinde yapılan sınavlara girdikten sonra üniversite okumak için farklı şehirlere giderler. Başka şehirlere gidebilmek kendi imkânları ile okumaya çalışırlar. Bu noktada ancak öğrencilere sunulan birtakım hizmetler de vardır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından vatandaşlara verilen bir hizmet vardır. Bu hizmet burs ve kredi hizmetidir.

 

KYK BURS BAŞVURUSU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

Öğrencilere vermiş olduğu bu hizmet doğrultusunda öğrenciler maddi açıdan böyle bir destek alırlar. Bu maddi destek öğrenciler için de oldukça önemlidir. Çünkü bir yerde kalmak bir apart kiralamak oldukça pahalıdır. Hele ki öğrencilerin kendi imkânları ile bunu yapması oldukça zordur. Maddi açıdan yapılan bu düzenlemelerin sonucunda da yine de maddi yetersizlik meydana gelebilmektedir. Vatandaşlar da bu durum sonucunda ek gelir sağlayabilecek oldukları alanlara müracaat ederler.
Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen KYK bursunun başvurularını gerçekleştirdiğimiz takdirde pratik bir şekilde bizler işlemlerimizi yapabiliriz. 

 


Her yıl burs başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Resmi sayfalara giriş yapabildiğimiz her türlü ortamda bizler KYK burs başvurularımızı gerçekleştirebiliriz. Burs başvurusu yapan adayların büyük bir çoğunluğuna burs çıkarken bazılarına öğrenim kredisi çıkar. Kendi isteklerine göre de burs ya da kredi almaya başlarlar. Kredi çıkan adayların öncelikle yapmaları gereken bazı işlemler vardır. Bunların her iki arasında büyük farklar vardır. Kredi alan öğrenciler eğitim hayatlarının sonucunda aldıkları ücreti geri ödemek zorunda kalırlar. Ancak burs alan öğrencilerin böyle bir sorumluluğu yoktur. Yapacak oldukları burs alımı sonucunda herhangi bir ücreti geri ödememek kaydı ile alırlar. Öğrencilerin her birinin de yapacak olduğu bu başvuru oldukça önemlidir. Elbette her öğrenci eğitimlerinden sonra bir borcun altında olmak istemedikleri için burs başvuru yaparlar.

 


2016- 2017 eğitim öğretim yılı içerisinde henüz burs başvuruları 28 Ekim itibariyle tamamlanacaktır. Lisans öğrencisi adayları başvurularını tamamlasa bile henüz dikey geçiş sınavı ile geçiş yapan öğrencilerin burs başvuruları son bulmamıştır. DGS sınavı ile okul değişikliği yapan öğrencilerin KYK burs başvuruları daha geçtiğimiz gün yani 24 Ekim de başlamıştır. Başvurmak için belirlenen son tarih ise 28 Ekim’ dir. Bu tarihe kadar tüm adaylar artık KYK burs başvurularını tamamlayacaktır. Hemen ardından da kısa bir sürede KYK burs başvuru sonuçlarını açıklanacaktır. Çünkü KYK bursları bu yıl ilk kez kasım ayında tam 400 TL olmak üzere öğrencilere verilecektir. Sonuçlar açıklandığında da KYK resmi sayfasından öğrenciler giriş işlemlerini yaparak burs kazanıp kazanamayacaklarını görebilirler. 

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi. Ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemenin iade kararı üzerine, soruşturma savcılığınca yeniden düzenlendi. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi bu kez kabul ederek, Şansal’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Barbaros Şansal biyografisi.

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. TSK'da başörtüsü yasağı kalktı. Artık kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. Uygulama askeri öğrenciler için de geçerli olacak.

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET