• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

2016 KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? TIKLA ÖĞREN

2016 KYK burs başvuru sonuçları açıklandımı?KYK burs başvurusu lisans ve ön lisans programı öğrencileri için tanınan süre tamamlandı. KYK burs başvurunu adaylar internet üzerinden yapıldı. KYK burs başvuru sonuçlarını merakla bekleyen adaylar sürekli olarak gündemi takip etmektedirler.

30 Ekim 2016 Pazar 14:32
2016 KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? TIKLA ÖĞREN

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ülke geneline yapılan bazı sınavlar vardır. Bu sınavlar öğrencilerin lise eğitiminden sonra üniversite eğitimi almalarını sağlar. Üniversite eğitimlerini almaya çalışan öğrenciler ülke genelinde yapılan sınavlara girdikten sonra üniversite okumak için farklı şehirlere giderler. Başka şehirlere gidebilmek kendi imkânları ile okumaya çalışırlar. Bu noktada ancak öğrencilere sunulan birtakım hizmetler de vardır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından vatandaşlara verilen bir hizmet vardır. Bu hizmet burs ve kredi hizmetidir.

 

KYK BURS BAŞVURUSU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

Öğrencilere vermiş olduğu bu hizmet doğrultusunda öğrenciler maddi açıdan böyle bir destek alırlar. Bu maddi destek öğrenciler için de oldukça önemlidir. Çünkü bir yerde kalmak bir apart kiralamak oldukça pahalıdır. Hele ki öğrencilerin kendi imkânları ile bunu yapması oldukça zordur. Maddi açıdan yapılan bu düzenlemelerin sonucunda da yine de maddi yetersizlik meydana gelebilmektedir. Vatandaşlar da bu durum sonucunda ek gelir sağlayabilecek oldukları alanlara müracaat ederler.
Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen KYK bursunun başvurularını gerçekleştirdiğimiz takdirde pratik bir şekilde bizler işlemlerimizi yapabiliriz. 

 


Her yıl burs başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Resmi sayfalara giriş yapabildiğimiz her türlü ortamda bizler KYK burs başvurularımızı gerçekleştirebiliriz. Burs başvurusu yapan adayların büyük bir çoğunluğuna burs çıkarken bazılarına öğrenim kredisi çıkar. Kendi isteklerine göre de burs ya da kredi almaya başlarlar. Kredi çıkan adayların öncelikle yapmaları gereken bazı işlemler vardır. Bunların her iki arasında büyük farklar vardır. Kredi alan öğrenciler eğitim hayatlarının sonucunda aldıkları ücreti geri ödemek zorunda kalırlar. Ancak burs alan öğrencilerin böyle bir sorumluluğu yoktur. Yapacak oldukları burs alımı sonucunda herhangi bir ücreti geri ödememek kaydı ile alırlar. Öğrencilerin her birinin de yapacak olduğu bu başvuru oldukça önemlidir. Elbette her öğrenci eğitimlerinden sonra bir borcun altında olmak istemedikleri için burs başvuru yaparlar.

 


2016- 2017 eğitim öğretim yılı içerisinde henüz burs başvuruları 28 Ekim itibariyle tamamlanacaktır. Lisans öğrencisi adayları başvurularını tamamlasa bile henüz dikey geçiş sınavı ile geçiş yapan öğrencilerin burs başvuruları son bulmamıştır. DGS sınavı ile okul değişikliği yapan öğrencilerin KYK burs başvuruları daha geçtiğimiz gün yani 24 Ekim de başlamıştır. Başvurmak için belirlenen son tarih ise 28 Ekim’ dir. Bu tarihe kadar tüm adaylar artık KYK burs başvurularını tamamlayacaktır. Hemen ardından da kısa bir sürede KYK burs başvuru sonuçlarını açıklanacaktır. Çünkü KYK bursları bu yıl ilk kez kasım ayında tam 400 TL olmak üzere öğrencilere verilecektir. Sonuçlar açıklandığında da KYK resmi sayfasından öğrenciler giriş işlemlerini yaparak burs kazanıp kazanamayacaklarını görebilirler. 

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Samsun'da 1 üsteğmen, 1 astsubay ve eski eşi FETÖ'den gözaltına alındı

Samsun'da 1 üsteğmen, 1 astsubay ve eski eşi FETÖ'den gözaltına alındı Samsun'da Sahra Sıhhiye Eğitim Merkez Komutanlığı'nda görev yaparken ihraç oldukları ileri sürülen 1 üsteğmen, 1 astsubay kıdemli başçavuş ve astsubayın eski eşi FETÖ soruşturmasında ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltına aldı.

CHP'liler Adana Aladağ'da ki yurt yangınına otobüste göbek atarak gitmiş

CHP'liler Adana Aladağ'da ki yurt yangınına otobüste göbek atarak gitmiş CHP'liler Adana Aladağ'da 11 kişinin öldüğü yurt yangınına otobüste göbek atarak gitmiş. CHP'liler Aladağ yurt yangınında ölenlere taziye ziyaretine otobüste göbek atarak gittikleri ortaya çıktı. CHP'lilerin göbekli taziyesi-video

22 maden şirketine iş güvenliği cezası

22 maden şirketine iş güvenliği cezası 22 maden şirketine iş güvenliği cezası! Zonguldak’ta 22 maden şirketine iş güvenliği tedbirine uymadıkları gerekçesiyle para cezası uygulandı.

Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı

Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı. 20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tünelinin ismi milletin önerileriyle belirlenecek. Avrasya Tüneli'ne verilecek isim için Ulaştırma Bakanlığı anket başlattı. Avrasya Tüneline isim önerisi için tıkla ankete katıl.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET