• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ MEHMET ACET'İN SUNDUĞU BAŞKENT KULİSİ PROGRAMINDA KONUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

02 Ekim 2016 Pazar 17:44
Akif Çağatay Kılıç Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında FETÖ terör örgütü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında yaptığı açıklamada, OHAL kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararnamelerle yapılan işlemlerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. FETÖ terör örgütü ile ilgili mücadelenin sulandırılmaması uyarısında bulunan Bakan Akif Çağatay Kılıç, FETÖ'nün legal görünümlü illegal bir terör örgütü olduğuna dikkat çekti.

 

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programda 15 Temmuz darbe girişimi süreci sonrası yaşananlarla ilgili de konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şu açıklamaları yaptı. 

 

“Projelerimizde Birlikteliği Ve Beraberliği Perçinliyoruz”

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) yapılan işlemlerin titizlikle ele alındığını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, "Mağduriyet iddialarına açıklık getirdi. Mağduriyet İddiaların incelendiğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, "OHAL’in verdiği yetkilerle çıkartılan KHK’larla yapılan işlemler zaten çok ince elenip sık dokunmuş işlemler.  Ara sıra birkaç tanesinde hata olmuş olabilir ama o birkaç eksiklik resmin tamamını kaçırmamıza asla sebep olmayacaktır.  O kararlılıktan bir şey kaybetmeyeceğiz. Sürecin sulandırılmasına asla müsaade etmememiz lazım" dedi.

 

Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 

“Darbeler Dönemi Diye Adlandırabileceğimiz Süreç Artık Türkiye’de Kapandı”

 

Bakan Çağatay Kılıç, 15 temmuz darbe girişimi sonrası yaşanan süreci anlatarak, “15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşamış olduğumuz darbe girişiminden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki çağrı, Sayın Başbakanımızın vatandaşlarımızı bu darbe girişimine, kalkışmaya karşı durmaya davet etmesiyle beraber milletimiz tüm dünyaya bir demokrasi dersi verdi.  Haklarına, hukuklarına nasıl sahip çıkılması gerektiğini açıkça ortaya koydu.  15 Temmuz gecesi başlayıp 16 Temmuz sabahına doğru  sönen bu darbe girişiminin karşısında milletimiz dediğim gibi en büyük duruşu zaten ortaya koymuş oldu” şeklinde konuştu.

 

Hükümetlerin seçimle gelip seçimle gideceğini aktaran Bakan Çağatay Kılıç, ‘’Demokrasilerde seçilen hükümetler,  milli iradeyi temsil edenler,  seçimle gelir, seçimle gider.  FETÖ Terör Örgütü bu darbe girişiminin başını çekti. FETÖ Terör Örgütü burada mensuplarıyla beraber bu kalkışmanın içerisine ana unsur olarak, yönetici unsur olarak bulunarak ve burada başı çekerek TSK’nın içerisinde yuvalanmış olduğu örgütüyle o şanlı, şerefli üniformayı kullanarak, suistimal ederek bir kalkışma girişimine girdi. Fakat milletimizin onların karşısındaki duruşunu ve aslında TSK’nın şerefini ve haysiyetini koruyacak olarak verdiği tepki de tüm milletimiz olarak bunu bertaraf etti’’ diye konuştu.

 

 

FETÖ için, legal görünümlü illegal örgüt ifadesi kullanıldığını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, ‘’Bunlar ülkenin içerisinde yuvalanmış, ülkeye zarar vermek için, milletimize zarar vermek üzere çalışan bir örgüttür diye hep dile getirdik.  Bunların ne olduğunu 15 Temmuz gecesi herkes gördü. Daha önce de dile getirdim adil olacağız çünkü biz adil olmazsak bunların bu yaptıkları bu illegal yapı içerisindeki hareketleri, kanunsuz hareketleri, terör hareketlerinden  o  zaman bizim bir farkımız olması lazım. Biz ne diyoruz adalet üzeri ve bunu yapacağız.  Tabii ki bu noktada adil olarak ve bunun hesabını kitabını iyi yaparak hiçbir şekilde acımadan yolumuzu yürüyeceğiz. Bunu yapıyoruz. Çalışmalar iyi gidiyor.  Bunlarla alakalı olarak bazı itirazlar söz konusu oldu. Adil olmak durumundayız. Ama 15 Temmuz gecesi neler yaşandığını unutmayacağız” açıklamasını yaptı.

 

“RESMİN TAMAMINI KAÇIRMAYACAĞIZ”

 

FETÖ kapsamında yapılan işlemler ile ilgili incelenecek olan itirazlar olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç,  “bakılacak ona göre incelenecek ama tabii bu da çok sık bir inceleme olacak.  Yani zaten buraya gelen durumda OHAL’in verdiği yetkilerle çıkartılan KHK’larla yapılan işlemler zaten çok ince elenip sık dokunmuş işlemler.  Ara sıra birkaç tanesinde hata olmuş olabilir ama şunu söylemiyorum o birkaç tane eksiklik resmin tamamını kaçırmamıza asla sebep olmayacaktır. Hiç kimseyi haksız bir şekilde bir ceza veya başka noktada bir işleme tabii tutmak gibi bir amacımız, niyetimiz, görevimiz de yok.  Elimizdeki verilerin gösterdiğiyle de sonuna kadar hareket edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

“2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇERİSİNDE 221 BİN KARDEŞİMİZİN  YURTLARA YERLEŞMESİNİ YAPTIK”

 

Kredi ve yurtlar kurumundaki son durum hakkında da bilgi veren Bakan Çağatay Kılıç sözlerini söyle sürdürdü;

“Ben 2013’ün sonunda 17-25 Aralık sonrası göreve geldim.  1 Ocak 2014 itibariyle KYK’nın toplam kapasitesi 285 bin civarıydı.  Şu anda kapasitesi 542 bin. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde 221 bin kardeşimizin yurtlara yerleşmesini yaptık.  1 Ocak 2014’teki kapasitenin tamamı kadar neredeyse sadece bu sene yerleştirme yapıldı.  Önümüzdeki dönem içerisinde yatırımlarımız devam edecek.”   

 

-"KYK YURTLARI ŞU AN ÇOK DAHA TERCİH EDİLEN BİR DURUMA GELDİ"

 

KYK yurtlarının çok tercih edilir bir duruma geldiğini de anlatan Bakan Çağatay Kılıç, ‘’Baktığımız zaman arada çok büyük fark var. KYK yurtları şu an çok daha tercih edilen bir duruma geldi. Yurtlarda kalacak öğrenciler için belli kurallar var. O bilinçle yurtlarımıza geliyorlar. Biliyorsunuz yemek konusunda da ciddi bir katkımız var. Bunu daha da genişletmek için çalışmalarımız devam ediyor. Eskiden yüzde 60'larda görünen yerlerde şu an yüzde 98 civarında doluluk var’’ dedi.

 

“PROJELERİMİZDE BİRLİKTELİĞİ VE BERABERLİĞİ PERÇİNLİYORUZ”

 

Gençlik ile ilgili devam eden projeleri de anlatan Bakan Çağatay Kılıç, ‘’bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları var. Özellikle Gençlik kamplarının şu anda ulaştığı sayı 28. Bu gençlik kamplarının 2012 yılındaki sayısı 5’ti. Kamplarımıza farklı illerdeki gençler bir araya gelerek sosyal faaliyetler, sportif faaliyetlerde bulunuyorlar. Gençlik merkezlerimiz de şu anda 225 rakama ulaşmış durumda. Önümüzdeki dönem içerisinde 300’ü aşacağız. Burada bu gençlik merkezlerimizin içerisinde tamamen yine aynı bu faaliyetler çerçevesinde kurslar ve aynı zamanda oradaki eğitim alanındaki çalışmalarda da farklı sosyal faaliyetlerde bir araya gelmelerini sağlıyoruz. Burada sportif faaliyetler de çok ciddi anlamda yer tutuyor. Kulüpler üzerinden onların bir araya gelmesini sağlayarak birbirleriyle paylaşım içerisinde tutuyoruz’’şeklinde konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET