• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AKINCI ÜSSÜ'NDE YAKALANAN 2'İNCİ SİVİL ÜNLÜ KOLEJİN SAHİBİ ÇIKTI

Akıncı Üssü'nde yakalanan 2'inci sivil ünlü kolejin sahibi çıktı! Cuntacıların hava harekat merkezi olarak kullandığı Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde, 'hava imamı' Adil Öztürk'ün yanısıra önemli bir ismin daha bulunduğu ortaya çıktı.

03 Ağustos 2016 Çarşamba 12:08
Akıncı Üssü'nde yakalanan 2'inci sivil ünlü kolejin sahibi çıktı

Ankara'yı bombalayan uçakların kalktığı Akıncı Üssü'nün özel bir misafiri daha ağırladığı ortaya çıktı. İsyan bastırıldığında FETÖ'nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'le birlikte duvardan atlayıp kaçmaya çalışanlardan biri Anafartalar Koleji'nin sahibi Hakan Çiçek'ti. Başterörist Gülen'in talimatıyla subay çocukları için kripto özel okul kuran Çiçek, hangi hainin 'abisi' olduğunu söylemedi; "Albay Özçetin, sosyal etkinliğe çağırdı, geldim" dedi. Çiçek'in ifadesi, o gece Akıncı'da darbe için buluşan örgüt üyelerinin bahanelerini aratmadı.

 

ÜNLÜ KOLEJİN SAHİBİ DE ORADAYDI

Türkiye'yi kana bulayan FETÖ'cü kalkışmanın yaşandığı gece cuntacıların hava harekat merkezi olarak kullandığı ve komutanların rehin tutulduğu Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde, 'hava imamı' Adil Öztürk'ün yanı sıra önemli bir ismin daha bulunduğu ortaya çıktı. 16 Temmuz sabaha karşı yapılan operasyonla Akıncı Üssü darbecilerden geri alınırken, aralarında sivillerin de bulunduğu çok sayıda şüpheli kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Bunlardan birisinin, FETÖ'cü subay çocukları için 'Kemalist' maskeyle kurulan Anafartalar Koleji'nin sahibi Hakan Çiçek olduğu öğrenildi. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Çiçek'in savcılık ifadesine ulaşıldı.

 

SOSYAL ETKİNLİĞE GİTMİŞ

Darbe girişiminden 3 gün önce Ankara'ya geldiğini anlatan Çiçek, okuldan bir öğrencinin velisi olan Albay Ahmet Özçetin'in kendisini cuma günü saat 20.30 sıralarında 'sosyal etkinlik' için Akıncı Üssü'ne davet ettiğini öne sürdü. Bu davet üzerine üsse gittiğini söyleyen Çiçek, "Bulunduğum yerde Albay Özçetin'le bir iki şahıs daha vardı. Ben gittikten birkaç dakika sonra askeri hareketlilik başladı. Sosyal etkinlik yapılacağını söylemişlerdi ancak ben içeriğinin ne olduğunu bilmiyordum" dedi.

 

"KAÇARKEN YAKALANDIM"

Çiçek, hareketlilik başlayınca çıkamadığını ve sabaha kadar orada kaldığını öne sürerek, "Saat 08.00 sıralarında gün aydınlanınca çitten atlayıp kaçanları gördüm. Ben de beton duvarının üzerindeki tellerden atlayıp köye doğru yürümeye başladım. Ben bu şekilde hava üssünden kaçarken jandarma görevlilerince yakalandım. Kaçanların kimler olduğunu bilmiyorum. Akıncı Üssü'nde rütbeli ya da sivil Ahmet Özçetin dışında kimseyi tanımıyorum" ifadelerini kullandı. Çiçek, velisi olduğunu iddia ettiği Özçetin'in Anafartalar Koleji'nde okuyan çocuğunun ismini ise bilemedi. Çiçek, "Albay Ahmet Özçetin'in oğlunun ismini bilmiyorum. Aslında ismini ve cinsiyetini de bilmiyorum" diye konuştu.

 

TERÖRİST FETULLAH GÜLEN'İ TANIMADI

FETÖ üyesi olmadığını ileri süren Çiçek, "Fetullah Gülen'i tanımam, kitaplarını da okumadım. Amerika'ya 1 ay önce oğlumu götürdüm. Mermer satışlarımının 1 milyon dolarlık kısmı Ameriya'ya yapılmaktadır. Her yıl 2 veya 3 kez Amerika'ya gidip geliyorum. Pensilvanya'ya hiç gitmedim. Gülen ile hiç konuşmadım" şeklinde kendini savundu. Savcının "Darbenin merkezi Akıncı Hava Üssü'ndeki rütbeli askerlerden hangisine FETÖ adına ağabeylik yapıyorsun?" sorusuna Çiçek, "Ben kimsenin, hiçbir subayın abisi değilim. Yapılan bu faaliyeti de kınıyorum. Ben üste akşamdan sabaha kadar dışarıda bir bankın üzerinde bekledim. Neler olduğunu bilmiyorum. Oraya çok defa uçak ve helikopter inip kalktı ancak net sayıyı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

"TORUNLARIMI GÖRMEK İÇİN"

Darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura üyesi Akın Öztürk, ifadesinde cuntacıları darbeden vazgeçirmek için Akıncı Üssü'nde bulunduğunu iddia etti. İstanbul-Moda'da, Hava Kuvvetleri'nin komuta kademesindeki birçok generalin darbeciler tarafından rehin alındığı düğüne, 'İzmir'de noter işleri olduğu için katılamadığını' dile getiren Öztürk, daha sonra 'torunlarını görmek için' doğrudanAnkara'daki Akıncılar'a gittiğini belirtti. Öztürk, darbe girişiminin bastırılması sonrası savcılığın tereddütsüz gözaltına aldırdığı isimlerden biriydi. Öztürk'ün damadı ve eski 141. Filo Komutanı Yarbay Hakan Karakuş ise kendisine Fetullah Gülen tarafından gönderildiği iddia edilen 69 adet 'okunmuş-tılsımlı' 1 dolarlar için "Ben bu dolarları Amerika'ya tatbikata gittiğimde harcamalar sonrasında artan para üstleri şeklinde biriktirdim. Onlar hatıra olsun diye çekmecede duruyordu" demişti.

ZİYARETE GELMİŞ

Tutuklu teröristlerden eski 2. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk, 15 Temmuz'da, görevli bulunduğu İzmir'den haftasonunu kardeşinin evinde geçirmek üzere öğle saatlerinde askeri uçakla Akıncı Üssü'ne geldiğini belirtti. Selçuk, kendisini 'birdenbire olayların içinde bulduğunu' ileri sürdü.

"TARLA BAKIYORDUM"

Darbenin merkez üssü Akıncı'da yakalandıktan sonra Sincan hakimi Köksal Çelik'in skandal kararıyla serbest kalan ve kayıplara karışan ilahiyatçı Adil Öksüz, bölgeye 'tarla bakmak için' geldiğini söylemişti. 'FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı' olduğu kaydedilen Yrd. Doç. Dr. Öksüz, "14 Temmuz'da Sakarya'dan Ankara'ya geldim. Keçiören'de kaldım. Tarla bakmak için 150 TL'ye anlaştığım taksici beni getirip Kazan'a bıraktı" dedi. Ancak Öksüz'ün yalan söylediği çok geçmeden ortaya çıkarıldı. Öksüz'ün ifadesinde belirttiğiKeçiören'deki 2 adresin uzun süredir boş olduğu belirlendi. Ayrıca o gün yakalandığı yereKeçiören'den herhangi bir ticari taksinin de gelmediği anlaşıldı.

Kaynak: Yeni Şafak

DİĞER HABERLER

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET