• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BAKAN AHMET ARSLAN'DAN SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN AÇIKLAMASI

Samsun'a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan Samsun Valisi İbrahim Şahin açıklaması. Bakan Ahmet Arslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin için, "Samsun'a çok tecrübeli bir Vali gönderdik" dedi.

26 Kasım 2016 Cumartesi 14:04
Bakan Ahmet Arslan'dan Samsun Valisi İbrahim Şahin açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan Samsun Valisi İbrahim Şahin açıklaması. Bakan Ahmet Arslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin için, "Samsun'a çok tecrübeli bir Vali gönderdik" dedi.

 


Samsun'a gelen Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çarşamba Havaalanının pistinde yaşanan çökmeler nedeniyle 3 ay(90) gün kapatılacak olması ile ilgili dün Samsun Valiliği binasında yaptığı açıklama sırasında Samsun Valisi İbrahim Şahin ile ilgili de dikkat çeken bir ifade kullandı.


Bakan Ahmet Arslan, gazeteci Ragıp Göker'in Çarşamba Havaalanına ikinci pistin yapımı ile ilgili sorduğu soruyu cevaplarken, Samsun Valisi İbrahim Şahin için "Hükümetimiz Samsun'a çok tecrübeli bir Vali göndermişler. Herhangi bir  Vali göndermemişler. Samsun önemseniyor, hep önemsenecek. Samsun'a 14 yılda yaptıklarımız ortada" dedi.

 

SAMSUN'A HERHANGİ BİR VALİ GÖNDERMEDİK


Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çarşamba Havaalanına ikinci pist yapımı konusunda gazeteci Ragıp Göker'in sorusuna verdiği yanıtta,  "Herkes almak istediğini alıyor herkes söylemek istediğini söylüyor, herkes gönlündekini  duyduğunu zannediyor.  Biz Samsunla ilgili çok şey yaptık, yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.  Bugün düğmeye bassanız ikinci pistin yapılması üç yıl. Samsun pistinin üç yıl  bekleme şansı yok. AK Partibu milleti şuna alıştırdı. Zor hemen, imkansız biraz zaman alır.  Ama siz mucize üstü mucize bekliyorsanız bunu yapma şansımız yok. Havacılık sektörü o  kadar büyüdü ki. İstanbulda dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Samsun'a da  yapıyoruz. İkinci pist ile ilgili bir takvim ortaya koyduk.  Samsun'un bakanları, milletvekilleri var, genel başkan yardımcısı var. Çok tecrübeli bir  Büyükşehir Belediye Başkanı var. Samsun'a çok tecrübeli bir Vali göndermişler. Herhangi bir  Vali göndermemişler Samsun önemseniyor, hep önemsenecek. Samsun'a 14 yılda  yaptıklarımız ortada Samsun'da ulaştırma projelerinde 3 milyar 600 milyon para harcadık. Biz Samsun'a gelsekte gelmesekte çözüm getiriyoruz. İstanbul'da dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. 200 milyon yolcu taşıyacak bir havalimanı yapıyoruz. Sadece İstanbul'a da yapmıyoruz. Samsun'a da Türkiye'nin her yerine de yapıyoruz. Bugün Gayrettepe'den İstanbul Havalimanı'na gidecek raylı sistemin ihalesi yapıldı. İhale bedeli 999 milyon 769 bin 962 avro. Yani yaklaşık 1 milyar avro. Bugün bağlandı. Bunun Türk lirası karşılığı 3,5 milyar lira. Eskiden 500 milyon buldukları zaman IMF temsilcisinin karşısında el pençe duruyorlardı. Davul zurna çalıyorlardı. Türkiye'ye geldikleri zaman takla atıyorlardı." dedi.

 

 

ÇARŞAMBA HAVALANININ ÜÇ AY KAPALI KALMASI..

 

Çarşamba Havaalanının üç ay kapalı kalacak olması ile ilgili de Bakan Ahmet Arslan, şunları dile getirdi.

"Havalimanımızda bir aksama olmaması adına ihale süreçlerini başlattık. Devlet Hava Meydanlarının yaptığı projeksiyon çerçevesinde normal şartname şartlarında yaparsak, Samsun Havalimanı'nı bir yıl kapatmamız lazım. Yani 2003'te 175 bin kişinin geldiği, bugün 10 kat yolcu artışı olarak yılda 1 milyon 700 bin kişinin kullandığı havalimanını bir yıl kapatmamamız lazım. Ancak bir yıl kapatmak ne bizim ne de Samsun'un istediği bir şeydir. 'Gece gündüz çalışarak en az kapatmayla bunu nasıl çözeriz' diye kafa kafaya verdik. Epeyce çalışma sarf ettik. Hatta 'kapanmadan çözülmesi mümkün müdür?' diye çok çalıştık ama gördük ki kapatmadan çözülmesi mümkün değil. Ancak 3 aylık kapatmayla çözebileceğiz. Böylesi bir onarım bu kadar kısa zaman zarfında ilk defa Samsun'da yapılacak. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de dedikodusu yapılan ekonomik krizin de teğet geçeceğini belirterek, vatandaşlardan yastık altındaki dövizlerini altına yada Türk lirasına dönüştürmesini istedi.

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı. Adana Aladağ ilçesi Sinanpaşa mahallesinde ki kız öğrenci yurdunda çıkan yangında ölen 10 öğrenciyi taşıyan cenaze araçları çamura saplandı.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen 19 Mayıs Üniversitesi(OMÜ) öğretim üyeleri eylem yaparak görevlerine geri iade edilmelerini talep etti.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı. Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaparak göreve iade istedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET