• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BAKAN FARUK ÇELİK ŞANLIURFA'DA DEMOKRASİ NÖBETİ TUTANLARA SESLENDİ

Bakan Faruk Çelik Şanlıurfa'da demokrasi nöbeti tutanlara seslendi! Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik gece saat 02.00 sıralarında uçakla Şanlıurfa'ya gelerek demokrasi nöbeti tutanlara' Kim bu bayrak uğruna, kim bu ülkenin birliği uğruna, kim bu memleketin imanı uğruna mücadele ettiyse Allah onlardan razı olsun' dedi

24 Temmuz 2016 Pazar 15:00
Bakan Faruk Çelik Şanlıurfa'da demokrasi nöbeti tutanlara seslendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, gece saat 02.00 sıralarında uçaklaŞanlıurfa'ya gelerek Rabia meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.Şanlıurfa'nın darbecilere karşı ilk andan itibaren duruşunun önemli olduğunu belirtenBakan Çelik, darbe girişiminde bulunanlara ise hayvan demenin hayvanlara hakaret olacağını ifade etti.Bakan Çelik konuşmasında, "Kim bu bayrak uğruna, kim bu ülkenin birliği uğruna, kim bu memleketin imanı uğruna mücadele ettiyse Allah onlardan razı olsun. Ama ihanet şebekeleri, ihanet çeteleri ise ne yazık ki ordumuza sızmış, güvenlik güçlerinin içine sızmış ve ihanetini gerçekleştiriyor. Buradan sesleniyorum, biz bu ihanetçilere Mehmetçik diyebilir miyiz. Diyemeyiz. Peki biz bunlara bu vatanın evladı diyebilir miyiz. Peki biz bunlara insan diyebilir miyiz. O zaman bunlar hayvan. Vallahi değil. Ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanıyım. Eğer bunlara hayvan dersek hayvana büyük bir hakaret olur. Olmaz, böyle bir şey olabilir mi. Kime zararı var hayvanın. Hayvanların faydadan başka neyi var ama bu ahlaksızlar bir gecenin saatinde köprüde yürüyen benim 70 yaşındaki hacı abi, Mehmetçik yapma diyor, al sana bir kurşun. Genç kardeşim yapma diyor, yalvarıyor, elinde hiçbir şey yok, tanklar ezip geçiyor. Bu mu bu vatanın askeri olmak. Bu mu bu vatanın değerleriyle yaşadığını söylemek. İhanetin en büyüğünü maalesef gerçekleştirdiler."Doğudaki terör olaylarında bunların payı nedir, ortaya çıkacak"

Doğuda yaşanan terör olaylarında darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinin parmağının olduğunu ve bunun da zamanla ortaya çıkacağını belirten Bakan Çelik, "Şimdi bak Güneydoğuda, güzel peygamberler şehrindeyiz. Benim aklıma çok şey geliyor. Altı yıldır sizlerle beraberiz. Burada 30 yıldır yaşanan terör olaylarının içinde bu şerefsizlerin payı nedir, Allah'ın izniyle bunlar ortaya çıkacak. Bu milleti Kürt, Türk, Arap, bilmem ne diye bölmeye çalışan, burada olmadık tezgahlar kurup burada milletin devletinden soğumasını sağlayan ve olmadık ihtilaflara vesile olan, bunların payının ne olduğunu Allah'ın izniyle süreç ortaya çıkaracaktır. Hep beraber onları göreceğiz. Rusyaile ilişkilerimiz bozuldu, bunların payı nedir, bunlar ortaya çıkacak. Bunları göreceğiz. Bu şebekeyi siz bu sınırlar içerisinde görürseniz yanılırsınız. Bu şebeke, be çete büyük bir çete. Onun için sağlıklı yere götürmüş orada oturtmuşlar, orada güvenlik altına almışlar. Eğer demokrasi varsa, eğer hak, hukuk varsa, 246 kardeşimizin, şehidimizin bir hakkı söz konusuysa teslim edin. Nasıl adalet bu. Teslim edin, gelsin bakın ne söyleyecek. Hayır, uzaktan kumandalı, burada binlerce insanın zihnine girerek, binlerce kardeşimizin yaralanmasına, yüzlerce kardeşimizin şehit olmasına vesile olmaktadırlar" şeklinde konuşarak FETÖ/PDY terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesini istedi.

DİĞER HABERLER

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET