• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması. Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:48
Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de darbe girişiminin bastırıldığını açıkladıktan sonra, Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkünde yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi yaşananların milli iradeye yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunananların Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel yapı mensuplarının olduğunu belirten Binali Yıldırım, Fethullah Gülen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Binalı Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen ile ilgili gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Yıldırım, açıklamasında Fethullah Gülen'in ismini kullanmamaya özen göstererek, "Bu adamın Türkiye'ye iadesi için talebimiz var. Hiç bir ülkenin bu adamın  arkasında duracağına inanmıyoruz. Bu çete liderinin gereken cezayı olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 kişinin şehit yaşanan çatışmalarda 1440 yaralı olduğunu belirtti. Darbe girişimi ile ilgili ise Binali Yıldırım 2638 askerin gözaltında olduğunu söyledi
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Canik Başarı Üniversitesinde ki FETÖ yapılanmasına operasyon: 36 gözaltı

Canik Başarı Üniversitesinde ki FETÖ yapılanmasına operasyon: 36 gözaltı Samsun merkezli 9 şehirde yapılan eş zamanlı operasyonda kapatılan Canik Başarı Üniversitesinde kie FETÖ yapılanması ile ilgili 36 kişi gözaltına alındı.

Samsun'a hava değişimi için gelen asker Yunus Emre Acar tüfekle vurularak öldürüldü

Samsun'a hava değişimi için gelen asker Yunus Emre Acar tüfekle vurularak öldürüldü Samsun'un Çarşamba ilçesi Orta mahallede yaşanan olayda, Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde askerlik yapan Yunus Emre Acar tüfekli saldırıda kafasından vurularak yaşamını yitirdi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin Tokat'ta yapılan OKA toplantısına katıldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Tokat'ta yapılan OKA toplantısına katıldı Samsun Valisi İbrahim Şahin Tokat'ta yapılan OKA toplantısına katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Tokat Turhal Şeker Fabrikası toplantı salonunda düzenlenen (OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ekim ayı toplantısına katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım: Bahçeli ne diyorsa odur

Başbakan Binali Yıldırım: Bahçeli ne diyorsa odur Başbakan Binali Yıldırım: Bahçeli ne diyorsa odur. Başbakan Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli'nin Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarını, "Bahçeli'nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz, ne diyorsa odur" diyerek değerlendirdi.

KÖŞE YAZARLARI