• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması. Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:48
Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de darbe girişiminin bastırıldığını açıkladıktan sonra, Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkünde yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi yaşananların milli iradeye yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunananların Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel yapı mensuplarının olduğunu belirten Binali Yıldırım, Fethullah Gülen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Binalı Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen ile ilgili gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Yıldırım, açıklamasında Fethullah Gülen'in ismini kullanmamaya özen göstererek, "Bu adamın Türkiye'ye iadesi için talebimiz var. Hiç bir ülkenin bu adamın  arkasında duracağına inanmıyoruz. Bu çete liderinin gereken cezayı olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 kişinin şehit yaşanan çatışmalarda 1440 yaralı olduğunu belirtti. Darbe girişimi ile ilgili ise Binali Yıldırım 2638 askerin gözaltında olduğunu söyledi
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET