• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması. Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:48
Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de darbe girişiminin bastırıldığını açıkladıktan sonra, Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkünde yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi yaşananların milli iradeye yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunananların Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel yapı mensuplarının olduğunu belirten Binali Yıldırım, Fethullah Gülen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Binalı Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen ile ilgili gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Yıldırım, açıklamasında Fethullah Gülen'in ismini kullanmamaya özen göstererek, "Bu adamın Türkiye'ye iadesi için talebimiz var. Hiç bir ülkenin bu adamın  arkasında duracağına inanmıyoruz. Bu çete liderinin gereken cezayı olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 kişinin şehit yaşanan çatışmalarda 1440 yaralı olduğunu belirtti. Darbe girişimi ile ilgili ise Binali Yıldırım 2638 askerin gözaltında olduğunu söyledi
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi! Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Semiha Şakir Köyü'nde köye inen kurt sürüsüne tek başına karşı koyan çoban köpeği, yakaladığı kurtlardan birini de boğarak telef etti.

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu! Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan’da, 126 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü’nün üzerini buz tabakası kapladı.

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi! Kars Çayı’nda kanadı kırık olarak yaklaşık 10 gündür kurtarılmayı bekleyen yeşil başlı yaban ördeği, kendisi kurtarmak için gelen dalgıcı eksi 20 derece soğukta terletti.

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, hafif raylı sistem hattının-tramvay Ondokuz Mayıs Üniversitene uzatılması ile ilgili 11 adet tren alımı ve İller Bankasından 75 milyon TL kredi kullanılmasını oy birliği ile kabul etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET