• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması. Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:48
Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de darbe girişiminin bastırıldığını açıkladıktan sonra, Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkünde yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi yaşananların milli iradeye yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunananların Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel yapı mensuplarının olduğunu belirten Binali Yıldırım, Fethullah Gülen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Binalı Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen ile ilgili gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Yıldırım, açıklamasında Fethullah Gülen'in ismini kullanmamaya özen göstererek, "Bu adamın Türkiye'ye iadesi için talebimiz var. Hiç bir ülkenin bu adamın  arkasında duracağına inanmıyoruz. Bu çete liderinin gereken cezayı olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 kişinin şehit yaşanan çatışmalarda 1440 yaralı olduğunu belirtti. Darbe girişimi ile ilgili ise Binali Yıldırım 2638 askerin gözaltında olduğunu söyledi
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Bafra'da evinde mahsur kalan felçli Ayşe Tan'ı itfaiye kurtardı

Samsun Bafra'da evinde mahsur kalan felçli Ayşe Tan'ı itfaiye kurtardı Samsun Bafra'da evinde mahsur kalan felçli Ayşe Tan'ı itfaiye kurtardı. Samsun'un Bafra ilçesi Alpaslan Mahallesi Lale Sokak'ta 5 katlı bir apartmanın 3. katında bulunan evinde mahsur kalan felçli Ayşe Tan isimli kadını itfaiye ekipleri kurtardı.

Samsun Bafra Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin Van'a görevlendirildi

Samsun Bafra Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin Van'a görevlendirildi Samsun Bafra Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin Van'a görevlendirildi. HSYK'nın 19/01/2017 Perşembe günü yayınladığı Adli Yargı Kararnamesi ile Samsun'un Bafra ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Van Cumhuriyet Başsavcılığına görevlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Haddini Bil' diyerek tepki gösterdiği o Kaymakam kim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Haddini Bil' diyerek tepki gösterdiği o Kaymakam kim Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Haddini Bil' diyerek tepki gösterdiği o Kaymakam kim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlar toplantısında "Ey kaymakam sen kendini ne sanıyorsun? Haddini bileceksin. " diyerek tepki gösterdiği Kaymakam'ın kim olduğu merak konusu oldu.

Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu

Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu. Gazeteci Hüsnü Mahalli'ye Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından 2 yıl 4 aydan, 7 yıl 5 aya kadar hapis cezası istendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET