• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİNALİ YILDIRIM'DAN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI FLAŞ FETHULLAH GÜLEN AÇIKLAMASI

Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması. Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:48
Binali Yıldırım'dan darbe girişimi sonrası flaş Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de darbe girişiminin bastırıldığını açıkladıktan sonra, Fethullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkünde yaptığı açıklamada 15 Temmuz gecesi yaşananların milli iradeye yapılan en büyük darbe girişimi olduğunu belirtti. Türkiye'de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunananların Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan paralel yapı mensuplarının olduğunu belirten Binali Yıldırım, Fethullah Gülen ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Binalı Yıldırım, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Fethullah Gülen ile ilgili gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Yıldırım, açıklamasında Fethullah Gülen'in ismini kullanmamaya özen göstererek, "Bu adamın Türkiye'ye iadesi için talebimiz var. Hiç bir ülkenin bu adamın  arkasında duracağına inanmıyoruz. Bu çete liderinin gereken cezayı olmasını sağlayacağız" dedi.

 

Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında 161 kişinin şehit yaşanan çatışmalarda 1440 yaralı olduğunu belirtti. Darbe girişimi ile ilgili ise Binali Yıldırım 2638 askerin gözaltında olduğunu söyledi
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki

Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hürriyet Gazetesi’nin “Karargah Rahatsız” manşetiyle ilgili değerlendirmede bulunurken, Bizim üzerimizden, şahsımızın üzerinden algı operasyonu çekmeye kalkanlar ancak ve ancak başlarına çorap örer, başka bir şey yapamazlar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri..

Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri.. Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri.. Başbakan Binali Yıldırım, Amasya'da gerçekleştirdiği mitinde 16 Nisan'da yapılacak referandum seçimlerinde sandıkları lime lime dolduracaklarını belirterek, "Hadi heri Hadi heri" dedi..

Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor

Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor. İdil Kültür Merkezine yapılan operasyon sonrası tutuklanan Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Böle Çağlayan Adyisenide yargılanıyor.

Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı

Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı. İstanbul Sancaktepe’de bölge sakinlerinin deyimiyle adeta ‘Bonzai salgını’ yaşanıyor. İlçede, 10 yaşındaki bir çocuğun bonzai içerken yakalanması durumun boyutunu gözler önüne seriyor

KÖŞE YAZARLARI

ANKET