• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BOĞAZI KEMERLE SIKILAN GENELKURMAY BAŞKANI HULUSİ AKAR, DARBECİLERE SONUNA KADAR DİRENDİ

Boğazı kemerle sıkılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, darbecilere sonuna kadar direndi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 15 Temmuz gecesi kafasına silah dayandığı ortaya çıktı.

17 Temmuz 2016 Pazar 19:37
Boğazı kemerle sıkılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, darbecilere sonuna kadar direndi

Boğazı kemerle sıkılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, darbecilere sonuna kadar direndi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın 15 Temmuz gecesi kafasına silah dayandığı ortaya çıktı.

 

Darbeci askerler, 15 Temmuz gecesinde Genelkurmay Başkanı'na zorla darbe bildirisi imzalatmak istedi.

 

FETÖ'nün darbeci askerlerinin 15 Temmuz gecesinde yaptıklarının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

 

SİLAH DAYAYIP BİLDİRİ İMZALATMAK İSTEDİLER

 

NTV'nin haberine göre; 15 Temmuz gecesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın kafasına silah dayandı ve Akar'a darbe bildirisi imzalatmak istediler.

 

BOĞAZI KEMERLE SIKILDI

 

Boğazı kemerle sıkılan Hulusi Akar, darbecilere sonuna kadar direndi.

 

YEMEK VE SU VERMEDİLER

Akar, yanındaki komutanlarla birlikte helikopterle Akıncı Üssü’ne götürüldü. Burada ayrı ayrı odalarda tutulan Akar ve arkadaşlarına su ve yemek verilmedi. Tuvalet ihtiyaçlarının karşılanmasında bile sıkıntılar yaşandı. Bu konuda tartışmalar yaşandı.

 

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DE DARBECİ

Orgeneral Akar’ın özel kalem müdürü de cuntacılar arasındaydı

 

ÖLÜM TEHDİDİ

Hulusi Akar'a "Bildiriyi imzalarsanız hayati tehlikeniz olmaz" denildi.

 

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'den tutuklanan ve serbest bırakılan 21 kişinin isimleri.

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması. 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun FETÖ yapılanması ile ilgili yıllar önce uyarıda bulunduğunu biliyor muydunuz

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha! Diyanet Vakfı'nın İslam Ansiklopedisi'nde, "Birçok İslam âlimi satrancın zihni kuvvetlendirdiğini, insanı sosyalleştirdiğini hatırlatarak satranç oynamanın mübah olduğunu ifade etmiştir" deniliyor

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu. İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Kurucuova Köyü yakınlarında koyun otlatan Akif Geniş, tesadüf eseri 2 bin yıl öncesine ait olduğu düşünülen bir kilisenin ya da hamamın tavanını buldu. Ayasuluk Tepesi olarak bilinen bölgede çocuk yaşlardan bu yana koyun otlattığını belirten Geniş, tepede eski dönemlere ait çok sayıda kalıntıyı gördüğünü söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET