• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

BU ŞAKALAR YUVA YIKAR

Bu şakalar yuva yıkar! Antalya'da yaşayan bir çift, 100 metrekare ev içinde çektikleri videolarla yüz binlerce kişiyi güldürüyor. Kocakarı Ansiklopedisi ismi ile yüz binlerce kişinin takip ettiği çift, günlük yaşantılarını, meydan okumalarını ve tüm şakalarını izleyiciyle paylaşıyor.

16 Haziran 2016 Perşembe 11:27

İran'dan gelip Antalya'ya yerleşen ve 5 dil bilen 27 yaşındaki Volkan Alei, 1 yıl önce kabin memurluğu için başladığı eğitimde hayat arkadaşı Melis Alei ile tanıştı. İkilinin arkadaşlıkları 5 ay gibi kısa bir sürede nikah masasında noktalandı. Eğitimlerinin ardından kabin memurluğuna başlayan Alei çifti, neşeli ve şakacı tavırlarıyla dikkat çekmeye başladı. Volkan Alei, kabin şefinin önerisiyle yaptıkları şakaları tüm Türkiye ile paylaşmaya karar verdi. Hayallerinin peşinden gitmek için önce işten ayrılan Alei çifti, bir kamera alıp kendilerini görüntülemeye başladı.

 

Çekimlerini, KocaKarı Ansiklopedisi ismini verdikleri bir kanal vasıtasıyla sosyal paylaşım sitesinden paylaşan çiftin şakaları büyük beğeni topladı. Sempatik çiftin yaptıkları bazı şakalar, izleyenlere 'bu kadar da olmaz' dedirtti.

 

Hayallerine doğru yola çıktığını dile getiren İran asıllı Türk vatandaşı Volkan Alei, "Kabin şefimizin tavsiyesi ile bu işe başladık. Hayalime giden yoldu. Sürekli farklı şehirler ve farklı insanları tanıdık. Bazen evimizin içinde şakalar yaptık. Bunu da izleyicilerle paylaştık. Büyük beğeni aldık" dedi.

 

Dünyada şaka yapan çok sayıda kişinin olduğunu aktaran Volkan Alei, "Dünyada şakaların öncüleri var. Ben bunları hep hayranlıkla izledim. İlk olarak kendi aramızda meydan okumalarla başladık. Ardından şaka yapmayı denedim ama başarısız oldu. Eşim de şakanın başarılı olması için tavsiyede bulundu. Daha sonra çeşitlenerek devam etti" diye konuştu.

 

"100 METREKARELİK EVDE ŞAKA"
86 adet videolarından 70'inin şaka olduğunu anımsatan Volkan Alei, "İki tane de sosyal içerikli videomuz var. Şakalarda özel bir konu belirlemiyoruz. 100 metrekare evin içinde ne yapabiliyorsak o şakayı yapıyoruz. Videolarımızın girişine yaş sınırı koyuyoruz. İçinde küçücük bir argo kelime olsa bile bu işareti koyuyoruz. Şakalarımız gizli kamera olduğu için argoyu engelleyemiyorsunuz. Bazı izleyicilerimiz, 'Üst üste böyle şakaları nasıl yiyorsunuz?' diye soruyorlar. Yaptığımız şakalarda öyle bir hassas noktaya dokunuluyor ki o an şaka olup olmadığını anlayamıyorsunuz. Sadece tepkiye odaklanıyor" dedi.

 

"ALDATMA ŞAKASI BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ"
Şakaları genelde birbirlerine yaptıklarının altını çizen Volkan Alei, "Anneme şaka yaptığım zaman dayak yiyorum. Arada babama yapıyorum. Şuan 180 bin abonemiz var ama izleyici oranımız 3 katından fazladır. Biz Melis'in yaptığı aldatma şakası ile gündeme geldik. Ama insanlar bu noktada kendileri ile çelişiyor. 'Benim karım bana böyle yapsa öldürürüm' gibi. Ama biraz daha düşünüldüğünde sadece şaka yapıldığını anlıyorlar. İlk önce bize karşı bir nefret vardı. Ama zamanla bunu sevgiye çevirebildik. İnsanlar bizim kötü bir şey yapmadığımızı görmeye başladı. Güzel mesajlar vermeye çalışıyoruz. Bizim işimiz sadece komiklik değil" dedi.

 

"ŞAKANIN EVLİLİĞE KATKISI VAR"
Şakalar sayesinde birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı yakaladıklarının altını çizen Alei, "Ortak bir hobimiz var, bazıları iş gözüyle bakıyor. Sürekli beraberiz. Normal evliliklerde, ya çiftler işte ya da biri evde kalıyor. Birbirlerini tanıyamıyorlar. En küçük noktada kavgalar büyüyor. Biz sürekli birlikte olduğumuz için evliğimize de iyi geldi" ifadelerini kullandı.

 

"İZLEYİCİLERİN YÜZDE 40'I AVRUPA'DAN"
Şakalarının yurt dışından da izlendiğini ama en büyük hedef kitlelerinin Türkiye'de olduğunu dile getiren Volkan Alei, "Kocakarı Atlası diye bir kanal açtık. Kıtalar arasında gidip gördüğümüz yerleri paylaşacağız. Şuan Avrupa'da yüzde 40'lık izleyici oranımız var. İnşallah bir gün tüm dünya tarafından tanınacağız" diye konuştu.

 

Volkan Alei, doğallığın kaybedilmemesi adına televizyon programlarına sıcak bakmadıklarını kaydetti.
Melis Alei ise başarısız bir şaka denemesinin ardından bugünlere geldiklerini belirterek, bazı uç şakalar olsa da hepsinin içinde bir mesaj olduğunu kaydetti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı. El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsun'un Çarşamba ilçesi doğumlu uzman çavuş Ramazan Taşkın'ın cenazesine binler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kararı sonrası yaptığı ilk açıklamada "Birileri hala ne yaptınız ki diyor, hamd olsun. Şimdi milletim inşallah gerçek ve nihai kararı verecektir." dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen 5 askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ın cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun çelengi bahçeye atıldı

El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ın cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun çelengi bahçeye atıldı El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ın cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun çelengi bahçeye atıldı. Samsun'un Çarşamba ilçesinde El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ın cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelengi şehit yakınları tarafından boş bir bahçeye atıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET