• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN'DA RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI

Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni katıldı.

05 Temmuz 2016 Salı 15:15
Çağatay Kılıç Samsun'da Ramazan Bayramı bayramlaşma törenine katıldı

Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni katıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Dün Mescid-i Nebevi önünde, Peygamber efendimizin kabrinin hemen başında caniler, katiller, insanlıktan nasibini almamışlar bir intihar saldırısı gerçekleştirerek orayı da kana bulamak istediler. Bu bize İslam dünyasının bir saldırı altında olduğunu gösteriyor" dedi.


Bakan Akif Çağatay Kılıç, memleketi Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katıldı. AK Parti il binasında yapılan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, tüm misafirlere ve protokol üyelerine 'iyi bayramlar' temennisinde bulundu.


Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ramazan ayı öncesinde ve Ramazan ayı içerisinde çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek güzel bir bayram geçirmeyi hak ettiklerini söyledi. Başkan Yılmaz’ın ardından söz alan AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı da Ramazan Bayramı ile alakalı temennilerini ilettiler.“‘Terör’ kelimesiyle ‘İslam’ dininin adını yan yana getirmekten vazgeçin”


Avrupa’ya ve dünyaya terör mesajı veren Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, “Dün Mescid-i Nebevi önünde Peygamber efendimizin kabrinin hemen başında caniler, katiller, insanlıktan nasibini almamışlar bu sefer orada, o huzurda iftar öncesinde bir intihar saldırısı gerçekleştirerek orayı da kana bulamak istediler. Bu bize İslam dünyasının bir saldırı altında olduğunu gösteriyor. İnananlar olarak bizlerin bu canilere karşı en üst seviyede sesimizi yükseltmemiz farzdır. Cumhurbaşkanımız, PKK, IŞİD, EL NUSRA, PYD bunların hepsinin terör örgütü olduğunu yıllar önce söyledi. İnsan katleden ölüm örgütleridir. Katildir bunlar. Bizimle uzaktan yakından alakaları yoktur. Bütün dünyaya buradan sesleniyorum. Artık ‘terör’ kelimesiyle ‘İslam’ dininin adını yan yana getirmekten vazgeçin. Bu İslamafobik yaklaşımı terk edin. Bu hiç kimseye hiçbir şey kazandırmaz. Çünkü bizim dinimiz barış dinidir. Bizim inancımızda 1 insanı öldüren tüm katletmiştir. 1 insana yardım eden de tüm insanlara yardım etmiştir. Dolayısıyla eğer dünya içerisinde bu teröre karşı kazanacaksak ancak beraber kazanabiliriz. Paris’te, Belçika’da, Brüksel’de, Londra’da, Madrid’de, New York’ta, Moskova’da, Japonya’da nerede olursa olsun biz terörün her zaman karşısında olduk. Eğer bugün bu teröristlere gerekli şekilde karşılık vermezseniz, ülkelerinizde faaliyetlere göz yumarsanız, bunlar bir gün gelir sizi de vururlar. Çünkü bunların hiç bir inancı ve kutsalı yok. İnsanı öldürmekten başka bir amacı olmayan bu canilerin, tüm dünyanın karşısında olması gerekiyor” diye konuştu.

“UEFA’nın saygı duruşu için talep beklemesi yanlış”
Avrupa Şampiyonası’nda İstanbul’daki patlamanın ardından saygı duruşunda bulunulmasının doğru olduğunu ifade eden Bakan Akif Çağatay Kılıç, bu kararın talep edilmeden uygulanması gerektiğini vurgulayarak, “2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda İstanbul’daki saldırıdan sonra bir saygı duruşu yapıldı. Doğru olan buydu. Önce tereddütler vardı. Yapalım mı, yapmayalım mı? Sonra bazı sorular çıktı. ‘Talep edildi mi, edilmedi mi’ diye. UEFA yetkililerine, tüm dünyadaki spor camiasına bu tüp olaylarda talep beklemenin yanlış olduğunu hatırlatmak istiyorum. Talep beklenmek diye bir şey olamaz. Dostumuz dediğiniz bir ülkede böyle hunharca bir katliam yapılırsa, hepimiz 1 olacağız ve onun karşında olacağız. Nasıl Paris’teki saldırılarda biz bir olarak karşı duyduysak, ülkemizdeki herhangi bir terör saldırısına da müttefiklerimizden ve bize dost olduklarını söyleyenlerden, bizim yanımızda durmalarını istemek ve beklemek hakkımızdır. İnşallah çok kısa süre içerisinde tüm dünyadan teröristlerin kökü kazınır” şeklinde konuştu.“Bölücülerin, bu ülkenin insanlarına kastedenlerin aramızda yeri yok”


Bölücülerin Türkiye’de yerinin olmadığını sert bir tavırla dile getiren Bakan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim işimiz Türkiye’nin hedeflerine koşarak ulaşması için hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde, Başbakanımızın ortaya koyduğu program çerçevesinde çalışmaktır. Hiç bir vatandaşımıza ve hiç bir ilimize farklı gözle bakmadık. Herkese yardım götürmek için çalışıyoruz. Biz bayrağımızı her toplantıda dalgalandırıyoruz. Biz AK Parti bayrağını da ay-yıldızlı bayrağımızı da her toplantıda dalgalandırıyoruz. Ama belli yerlere gelip de bayrağımızı dalgalandıramayanlar, onlar kendilerine dönüp bir baksınlar. Bölücülerin, bu ülkenin insanlarına kastedenlerin aramızda yeri yok. 2015 yılında HDP vekilleri kaldırın dokunulmazlıklarımızı diyorlardı. Şimdi, gelmeyiz, gitmeyiz, bu yanlış diyorlar.”


Bakan Kılıç, il binasındaki programın ardından diğer ilçelerdeki bayramlaşma törenlerine katılmak amacıyla il merkezinden ayrıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), beklenen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle don uyarısı yaptı.

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası Projesi’nin tamamlandığını açıklayarak "Hazırlanan bu proje bütün sektörlere rehberlik edecek" dedi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alınan ve atanan müftüler

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alınan ve atanan müftüler Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alınan ve atanan müftüler. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. 8 il müftüsü başka görevlere atanmak üzere görevden alınırken, 31 il müftüsünün ataması gerçekleştirildi.

Samsun'da ilaç mümessili Okay Altınışık trafik kazasında hayatını kaybetti

Samsun'da ilaç mümessili Okay Altınışık trafik kazasında hayatını kaybetti Samsun'da ilaç mümessili Okay Altınışık trafik kazasında hayatını kaybetti. Samsun'un Yakakent ilçesinde kullandığı otomobil traktör ile çarpışan ilaç mümessili Okay Altınışık hayatını kaybetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET