• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

29 Eylül 2016 Perşembe 19:09
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

 


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li dipolamat  Natalie A. Oldani ile yapılan görüşme sonrası açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani ile yaptıkları görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıkladı. 

 

Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani'nin başka şehirlerde de ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizim gelen misafire gelme deme gibi bir şanzımız yok. Gelene kapımız açık. Biz bu ziyarette ABD'li diplomata düşüncelerimizi aktardık ve kendimize düşen mesajı verdik. Bu mesajlarımızda Büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini bununla birlikte bu ülkede PKK ve DAİŞ terörünün arkasında bir takım büyük devletlerin olduğunu ifade ettik. Terörün arkasında bu devletler var yoksa biz 30 yıldır PKK'nın başını ezerdik. Ancak Türkiye'de bir takım oyunlar oynanıyor ve süper devletlerde bu terör örgütlerinin arkasında duruyor. Teröre destek vermek yerine belinin kırılması gerektiğini ABD'li diplomata söyledik." dedi. 


ABD'li diplomat  Oldani'ye terörün bir insanlık belası olduğunu ifade ettiklerinin de altını çizen Tufan Akcagöz,şunları dile getirdi.

 "Gerçekleşen ziyarette 15 Temmuz süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili mağduriyetlerin olup olmadığı ilgili görüşlerimizi paylaştık. 15 Temmuz'da demokrasiyi koruduğumuzu ifade ederek, Yenikapı ruhundan bahsettik" 

 

ABD'li diplomat Natalie Oldani'nin CHP Samsun İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette, kanun hükmünde kararnameler ile kapatılan okullar, kamu kurumlarında meslekten çıkartılanlar ile FETÖ operasyonlarında yaşanan mağduriyetler olup olmadığı ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Diyarbakır Hani'de şehit düşen uzman çavuş Adnan Uluışık’ın cenazesi Samsun'a geldi

Diyarbakır Hani'de şehit düşen uzman çavuş Adnan Uluışık’ın cenazesi Samsun'a geldi Diyarbakır Hani'de şehit düşen uzman çavuş Adnan Uluışık’ın cenazesi Samsun'a geldi. Samsun'un Vezirköprü ilçesi doğumlu şehit jandarma uzman çavuş Adnan Uluışık'ın naaşı Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

Beratcan Karakütük'ü öldüren Ersin Kaşıkçı'dan şok itiraf: Annesi öldürmemi istedi

Beratcan Karakütük'ü öldüren Ersin Kaşıkçı'dan şok itiraf: Annesi öldürmemi istedi Beratcan Karakütük'ü öldüren Ersin Kaşıkçı'dan şok itiraf: Annesi öldürmemi istedi. Beratcan Karakütük'ün öldürülmesi olayında yargılanan katil Ersin Kaşıkçı'dan şok itiraflar geldi. Katil duruşmada, anne Türkan Karakütük'ün kendisine Beratcan'ı öldürmesini söylediğini itiraf etti.

SGK 31 ilin müdürünü değiştirdi: SGK'da İl Müdürü değişen iller

SGK 31 ilin müdürünü değiştirdi: SGK'da İl Müdürü değişen iller SGK 31 ilin müdürünü değiştirdi: SGK'da İl Müdürü değişen iller. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) 31 ilin müdürlerini değiştirdiğini duyurdu. SGK'nın müdürlerini değiştirdiği 31 ilin listesi

Samsun'a şehit ateşi düştü: Vezirköprülü uzman çavuş Adnan Uluışık Hani'de şehit oldu

Samsun'a şehit ateşi düştü: Vezirköprülü uzman çavuş Adnan Uluışık Hani'de şehit oldu Samsun'a şehit ateşi düştü: Vezirköprülü uzman çavuş Adnan Uluışık Hani'de şehit oldu. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde şehit olan uzman çavuşun Samsun'daki baba ocağına ateş düştü.

KÖŞE YAZARLARI