• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

29 Eylül 2016 Perşembe 19:09
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

 


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li dipolamat  Natalie A. Oldani ile yapılan görüşme sonrası açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani ile yaptıkları görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıkladı. 

 

Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani'nin başka şehirlerde de ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizim gelen misafire gelme deme gibi bir şanzımız yok. Gelene kapımız açık. Biz bu ziyarette ABD'li diplomata düşüncelerimizi aktardık ve kendimize düşen mesajı verdik. Bu mesajlarımızda Büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini bununla birlikte bu ülkede PKK ve DAİŞ terörünün arkasında bir takım büyük devletlerin olduğunu ifade ettik. Terörün arkasında bu devletler var yoksa biz 30 yıldır PKK'nın başını ezerdik. Ancak Türkiye'de bir takım oyunlar oynanıyor ve süper devletlerde bu terör örgütlerinin arkasında duruyor. Teröre destek vermek yerine belinin kırılması gerektiğini ABD'li diplomata söyledik." dedi. 


ABD'li diplomat  Oldani'ye terörün bir insanlık belası olduğunu ifade ettiklerinin de altını çizen Tufan Akcagöz,şunları dile getirdi.

 "Gerçekleşen ziyarette 15 Temmuz süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili mağduriyetlerin olup olmadığı ilgili görüşlerimizi paylaştık. 15 Temmuz'da demokrasiyi koruduğumuzu ifade ederek, Yenikapı ruhundan bahsettik" 

 

ABD'li diplomat Natalie Oldani'nin CHP Samsun İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette, kanun hükmünde kararnameler ile kapatılan okullar, kamu kurumlarında meslekten çıkartılanlar ile FETÖ operasyonlarında yaşanan mağduriyetler olup olmadığı ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi. Ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemenin iade kararı üzerine, soruşturma savcılığınca yeniden düzenlendi. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi bu kez kabul ederek, Şansal’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Barbaros Şansal biyografisi.

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. TSK'da başörtüsü yasağı kalktı. Artık kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. Uygulama askeri öğrenciler için de geçerli olacak.

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET