• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

29 Eylül 2016 Perşembe 19:09
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

 


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li dipolamat  Natalie A. Oldani ile yapılan görüşme sonrası açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani ile yaptıkları görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıkladı. 

 

Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani'nin başka şehirlerde de ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizim gelen misafire gelme deme gibi bir şanzımız yok. Gelene kapımız açık. Biz bu ziyarette ABD'li diplomata düşüncelerimizi aktardık ve kendimize düşen mesajı verdik. Bu mesajlarımızda Büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini bununla birlikte bu ülkede PKK ve DAİŞ terörünün arkasında bir takım büyük devletlerin olduğunu ifade ettik. Terörün arkasında bu devletler var yoksa biz 30 yıldır PKK'nın başını ezerdik. Ancak Türkiye'de bir takım oyunlar oynanıyor ve süper devletlerde bu terör örgütlerinin arkasında duruyor. Teröre destek vermek yerine belinin kırılması gerektiğini ABD'li diplomata söyledik." dedi. 


ABD'li diplomat  Oldani'ye terörün bir insanlık belası olduğunu ifade ettiklerinin de altını çizen Tufan Akcagöz,şunları dile getirdi.

 "Gerçekleşen ziyarette 15 Temmuz süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili mağduriyetlerin olup olmadığı ilgili görüşlerimizi paylaştık. 15 Temmuz'da demokrasiyi koruduğumuzu ifade ederek, Yenikapı ruhundan bahsettik" 

 

ABD'li diplomat Natalie Oldani'nin CHP Samsun İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette, kanun hükmünde kararnameler ile kapatılan okullar, kamu kurumlarında meslekten çıkartılanlar ile FETÖ operasyonlarında yaşanan mağduriyetler olup olmadığı ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı araçlar artık siyah plaka yerine turkuaz renkli plaka kullanmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın (28 Mart 2017 Salı) Samsun'a geliyor. SAMULAŞ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun ziyareti nedeniyle Salı günü tramvayın ücretsiz olacağını duyurdu.

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET