• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

29 Eylül 2016 Perşembe 19:09
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

 


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li dipolamat  Natalie A. Oldani ile yapılan görüşme sonrası açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani ile yaptıkları görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıkladı. 

 

Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani'nin başka şehirlerde de ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizim gelen misafire gelme deme gibi bir şanzımız yok. Gelene kapımız açık. Biz bu ziyarette ABD'li diplomata düşüncelerimizi aktardık ve kendimize düşen mesajı verdik. Bu mesajlarımızda Büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini bununla birlikte bu ülkede PKK ve DAİŞ terörünün arkasında bir takım büyük devletlerin olduğunu ifade ettik. Terörün arkasında bu devletler var yoksa biz 30 yıldır PKK'nın başını ezerdik. Ancak Türkiye'de bir takım oyunlar oynanıyor ve süper devletlerde bu terör örgütlerinin arkasında duruyor. Teröre destek vermek yerine belinin kırılması gerektiğini ABD'li diplomata söyledik." dedi. 


ABD'li diplomat  Oldani'ye terörün bir insanlık belası olduğunu ifade ettiklerinin de altını çizen Tufan Akcagöz,şunları dile getirdi.

 "Gerçekleşen ziyarette 15 Temmuz süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili mağduriyetlerin olup olmadığı ilgili görüşlerimizi paylaştık. 15 Temmuz'da demokrasiyi koruduğumuzu ifade ederek, Yenikapı ruhundan bahsettik" 

 

ABD'li diplomat Natalie Oldani'nin CHP Samsun İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette, kanun hükmünde kararnameler ile kapatılan okullar, kamu kurumlarında meslekten çıkartılanlar ile FETÖ operasyonlarında yaşanan mağduriyetler olup olmadığı ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de dedikodusu yapılan ekonomik krizin de teğet geçeceğini belirterek, vatandaşlardan yastık altındaki dövizlerini altına yada Türk lirasına dönüştürmesini istedi.

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı. Adana Aladağ ilçesi Sinanpaşa mahallesinde ki kız öğrenci yurdunda çıkan yangında ölen 10 öğrenciyi taşıyan cenaze araçları çamura saplandı.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen 19 Mayıs Üniversitesi(OMÜ) öğretim üyeleri eylem yaparak görevlerine geri iade edilmelerini talep etti.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı. Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaparak göreve iade istedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET