• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, ABD'Lİ DİPLOMAT NATALİE OLDANİ İLE GÖRÜŞTÜ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

29 Eylül 2016 Perşembe 19:09
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie Oldani ile görüştü

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Natalie A. Oldani ile yaptıkları görüşmenin detaylarını açıkladı.

 


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, ABD'li dipolamat  Natalie A. Oldani ile yapılan görüşme sonrası açıklama yaptı.

 

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani ile yaptıkları görüşmede 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili görüşmeler yaptıklarını açıkladı. 

 

Tufan Akcagöz, ABD'li diplomat Oldani'nin başka şehirlerde de ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, "Bizim gelen misafire gelme deme gibi bir şanzımız yok. Gelene kapımız açık. Biz bu ziyarette ABD'li diplomata düşüncelerimizi aktardık ve kendimize düşen mesajı verdik. Bu mesajlarımızda Büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini bununla birlikte bu ülkede PKK ve DAİŞ terörünün arkasında bir takım büyük devletlerin olduğunu ifade ettik. Terörün arkasında bu devletler var yoksa biz 30 yıldır PKK'nın başını ezerdik. Ancak Türkiye'de bir takım oyunlar oynanıyor ve süper devletlerde bu terör örgütlerinin arkasında duruyor. Teröre destek vermek yerine belinin kırılması gerektiğini ABD'li diplomata söyledik." dedi. 


ABD'li diplomat  Oldani'ye terörün bir insanlık belası olduğunu ifade ettiklerinin de altını çizen Tufan Akcagöz,şunları dile getirdi.

 "Gerçekleşen ziyarette 15 Temmuz süreci ve sonrasında yaşananlarla ilgili mağduriyetlerin olup olmadığı ilgili görüşlerimizi paylaştık. 15 Temmuz'da demokrasiyi koruduğumuzu ifade ederek, Yenikapı ruhundan bahsettik" 

 

ABD'li diplomat Natalie Oldani'nin CHP Samsun İl Başkanlığına gerçekleştirdiği ziyarette, kanun hükmünde kararnameler ile kapatılan okullar, kamu kurumlarında meslekten çıkartılanlar ile FETÖ operasyonlarında yaşanan mağduriyetler olup olmadığı ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberleri doğru mu. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportu iptal mi edildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberlerine İçişleri Bakanlığından yalanlama geldi.

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu. Samsun Atatürk Parkında opera sanatçısı Ozan Özcan uğradığı silahlı saldırıda yaralanırken, senarist Arif Nas ise silahlı saldırganlar tarafından darp edildi.

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 683 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurumlarından 124 kişi görevine iade edildi. İşte göreve iade edilenlerin tam listesi...

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak. İstanbul'da çarşamba günü karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağış, perşembe ve cuma günü kar yağışıyla etkisini sürdürecek. Kar yağışı pazar gününe kadar devam edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET