• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ AÇILIŞINDA KONUŞTU-İZLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışında konuştu-izle. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışın yaptığı Yavuz Sultan Selim Köprüsünün 31 Ağustos 2016 Çarşamba gecesine kadar ücretsiz olacağını açıkladı.

26 Ağustos 2016 Cuma 20:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışında konuştu-izle

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışında konuştu-izle. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışın yaptığı Yavuz Sultan Selim Köprüsünün 31 Ağustos 2016 Çarşamba gecesine kadar ücretsiz olacağını açıkladı. 

 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet neye layıksa bunların hepsi olacak. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor, icraatla oluyor" dedi. 

 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ve Kuzey Çevre Otoyolu'nun tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek, “Sayın Gül ile birlikte temeli attık. Başbakandım, o zaman Ulaştırma Bakanı, Başbakanımız Binali Yıldırım’dı. O zaman ‘Yaptırmayacağız’ diyenler oldu. Buralara gelip gösteri yapanlar oldu. Allah'a hamdolsun yaptık. Şimdi açılışını milletimizle yapıyoruz. Siz helikopterlerin, F-16’ların önünde duran milletsiniz” dedi.

 

“Kendi alanında dünyada öncü bir köprü”

20 Aralık’ta da Avrasya Tüneli'nin açılışının yapılacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet neye layıksa bunlar olacak. Bu köprü, hem tekerlekli araç geçişini hem raylı sistemi birlikte sağlıyor olması bakımından kendi alanında dünyada öncü bir köprü, böyle bir özelliğe sahip. Şu anda iftiharla gördüğümüz, seyrettiğimiz bu köprü inşallah dünyada birçok şeye, yayınlara, inanıyorum ki öncü olacak. Bununla iftihar edeceğiz. Bunu göreceksiniz, dünya filmleri buralarda çekilecek, göreceksiniz. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz bunlarla anılacağız. Bu yola bunlarla devam edeceğiz şeklinde konuştu.

 

“Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor”

Kanal İstanbul'un da hazırlıklarının bitirilmekte olduğunu açıklayan Erdoğan, "Bu da yetmeyecek. Şimdi Çanakkale'ye de bir gerdanlık lazım. Çanakkale köprüsünün de hazırlıklarını yapıyoruz. Bunlar lafla değil azimle oluyor. 3. havalimanını 2018'de açacağız. İlk etapta 90 milyon bittiğinde 150 milyon yolcu kapasiteli olacak. Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor. İnşallah bütün bunlarla birlikte dünyada Türkiye farklı bir konuma erişecek. Niye hazmedemiyorlar bizi? Niye kıskanıyorlar bizi? İşte bunlardan dolayı. Türkiye tamamlanan, inşası süren, başlanacak olan projelerle hedeflerine adım adım ilerliyor. Ekonomide tüm göstergeler, onca badireye rağmen olumlu yönde seyrediyor, sıkıntılı bir yıl olsa da olumlu yönde seyrediyor" diye konuştu.

 

“Maruz kaldığımız saldırılara rağmen yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz”

“Ülkemizin önünü kesmek için 3 yıldır maruz kaldığımız saldırılara rağmen yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Devlet içinde devlet asla. Böyle hevese kapılanlar, pılısını pırtısını toparlayıp gidiyorlar. Ne dedik? İnlerine gireceğiz dedik. Girdik mi? Girdik. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak için, milletimizin arasına her dönem farklı fitne tohumları ekilmek istenmiştir. Kimi zaman bu Alevi-Sünni fitnesi olmuştur. Kimi zaman Türk-Kürt fitnesi, kimi zaman ilerici-gerici fitnesi, kimi zaman sağcı-solcu fitnesi olmuştur. Kavramlar değişmiştir ama amaç hep aynı olmuştur. Geçmişte bu sebepten çok acılar yaşadık. Kardeşi kardeşe düşman ettiler, bizi birbirimize vurdurdular, ardından ellerini ovuşturdular. Biz her defasında akan gözyaşımızla, kanımızla, daralan yüreğimizle baş başa kaldık."

 

“Bir yanda ruhunu bedenini aklını Pensilvanya’daki şarlatana teslim edenler, bir tarafta da aklını ruhunu bedenini her şeyini Allah’a teslim edenler”

 

“15 Temmuz uzun zamandır, defalarca tekrarlanan bu oyunun bozulduğu tarih olmuştur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz bu oyunun bozulduğu tarih olmuştur. Ne yüce bir milletsiniz ya, ne güçlü bir milletsiniz ya. Bu milletle övünmeyeceğiz de kimle övüneceğiz ya. Ruhunu ve bedenini Pensilvanya’daki şarlatana esir etmiş küçük bir kesim dışında, milletimiz tüm renkleriyle istiklalinin ve istikbalinin yanında yer almıştır. Bir yanda ruhunu bedenini aklını Pensilvanya’daki şarlatana teslim edenler, bir tarafta da aklını ruhunu bedenini her şeyini Allah’a teslim edenler. İşte fark bu. Darbeyi planlayanlar bu girişim başarılı olsa da olmasa da TSK’mız başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin ciddi bir zafiyete düşeceğini sanıyorlardı. Öyle olmadığını görünce PKK’yı ve DAEŞ’i kullanarak gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdiler” şeklinde konuştu.

 

“Birlik manzarasını hedef aldılar”

Türkiye terörle mücadelede geri adım atmayınca, üstelik bir de Cerablus operasyonunu başlatınca yeni oyunlar peşine düşüldüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:


“Dün Artvin'de CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı işte bu çerçevede değerlendirmemiz gerekiyor. Artvin'de Sayın Kılıçdaroğlu nezdinde ülkemizin, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da, Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, Genelkurmay Başkanıyla, CHP ve MHP genel başkanlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, tüm toplum kesimleriyle sergilediği birlik ve beraberlik manzarası hedef alınmıştır. Bunları bu çıldırtmıştır. Bu vesileyle ben bir kez daha Sayın Kılıçdaroğlu'na ve beraberinde bulunan tüm arkadaşlarına şahsım, milletim adına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisine bu terör saldırısı karşısında gösterdiği soğukkanlı ve sağduyulu duruş için de teşekkür ediyorum."

 

"Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum"

Bu sabah Cizre’de gerçekleşen terör saldırısına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Polislerimizi hedef alan bombalı saldırı, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Cizre halkı geçtiğimiz yıl yaşanan hadiselerde bölücü örgütün gerçek yüzünü görüp teröristleri kazdıkları çukurda debelenmeye terk etmiş, devletinin yanında yer almıştı. Bu saldırı Cizre halkından intikam saldırısıdır. Pazar günü Gaziantep'e gidiyorum, başsağlığına gidiyorum, oradaki şehitlerimizi anmaya gidiyorum. Çünkü şunu unutmayın; eğer lider taşın arkasına gizlenirse millet, ordu dağın arkasına gizlenir. Bu bir kelam-ı kibardır. Onun için üzerine üzerine yürüyeceğiz. Bu kadim tarihin en önemli vasfı, birlik ve beraberlikle hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunun, ulaşamayacağımız hiçbir hedefin olmayışıdır. Daha 100 yıl önce Çanakkale Zaferi'ni, ardından İstiklal Harbi'ni millet olarak birliğimiz, beraberliğimiz sayesinde kazandık. 15 Temmuz'da yine milletimizin tek vücut olarak darbecilerin karşısına dikilmesi sayesinde neticeye ulaştık. İnşallah bundan sonra da ihtilafa, tefrikaya düşmeden aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda köprünün 31 Ağustos gecesine kadar ücretsiz olacağını açıkladı. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi?

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi? Sabah saatlerinden itibaren İhlas Haber Ajansı'ndan haber okumak için iha.com.tr'ye girmeye çalışan vatandaşlar sorunla karşılaştı. iha.com.tr neden açılmıyor? Siteye ulaşamayan vatandaşlar iha.com.tr'ye neden ulaşamadığını merak ediyor. iha.com.tr hacklandi mi? 502 Bad Gateway hatası nedir?

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de görüştüğü Bülent Arınç, Suat Kılıç, Zafer Çağlayan, Sadullah Ergin ve Hüseyin Çelik'ten referandumda aktif görev almalarını istedi.

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre Samsun'a bağlı İlkadım, Canik, Atakum, Ayvacık, Havza, 19 Mayıs, Alaçam, Bafra ilçelerinde elektrik kesintileri yapılacak.

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesinin iptal edilmesi sonrası, ihaleye girmek isteyen aileler karara tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET