• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AK PARTİ'YE ÜYELİK TÖRENİNDE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'ye üyelik töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye üye oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti Genel Merkezinde AK Parti'ye 979 gün sonra tekrar üye oldu.

02 Mayıs 2017 Salı 14:10
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'ye üyelik töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'ye tekrör üye olması ile ilgili Ankara'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem nedeniyle ayrıldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama aşkıma bugün yeniden dönüyorum" dedi.

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da AK Parti'ye üye olması ile ilgili düzenlenen törende yaptığı konuşmanın satır başları şöyle.

"27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem nedeniyle ayrıldığı  kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Tam 979 gün sonra bu hasret sona eriyor. Bugün burada bir kez daha selamün aleyküm diyerek heyetinizin içiresine tekrar dahil oluyorum. 16 Nisan anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlarının parti üyeliği yasasının değiştirilmesi ve yasağın kaldırılmasını şuan da değerlendiriyor ve partime tekrar üye oluyorum. Bu ayrılık sadece bir resmi ayrılıktı, aramızdaki mesafe sadece mevzuat ile ilgiliydi. Gönüllere sınır çizmek gönüllere duvar örmek mümkün değil. Hizmetlerimizde ayrımcılık yapmadık, yapmıyoruz ve yapmayacağız. AK Parti'nin başarısını anlamak istemeyenler hep başka yerlere bakıyorlar. Millete baksalar geçtiğimiz 15 yılın başarısını anlayacaklar. Milletimizin Cumhurbaşkanlığı Külliyesine kendi evine sahip çıkması karşısında kendilerine çeki düzen verdiler. Gelmem diyen kim varsa Beştepe'nin yolunu öğrendi. Yasin Börü ve arkadaşları sokaklarda alçakca katledildi. Millitemizden aldığımız güçle ülkemizi siyasi krizden çıkartıp 1 Kasım seçimlerine götürdük. Bu süreçte terör eylemleri arttı. Ceylanpınar'da iki polisimiz evlerinde uyurken katledildi. Bu bizim için bardağı taşıran son damla oldu. Çukur eylemleri dediğimiz olaylar bu dönemde ortaya çıktı.Bu imtihanların hepsinden yüz akıyla çıktık. Siyasi istikrarı tekrar tesis ettik. Türkiye yıllardır ekonomi ve demokrasiyi güçlendirmek için çalışan AK Parti iklimine tekrar kavuştu.FETÖ'nün tasfiyesi ile ilgili ciddi mesafe aldık. 15 Temmuz'da asker elbisesi giymiş FETÖ'cü teröristler ülkemizi işgal etmeye kalkıştı.Milletimizin canı pahasına verdiği bir mücadeleyi, düşünün 29 gün bu millet sabahlara kadar 81 vilayette uyumadı. Gece gündüz demeden bu millet uyumadı. FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadelenin kararlı bir şekilde yürütülmemesi halinde başımıza neler geleceğini 15 Temmuz'da gördük. Takiyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt yoktur. Bizim burada kalkıpta bu ne dedi şu ne dedi buna bakamayız. ülkede hukuk vardır yargı çalışmaktadır. Zaman zaman arkadaşlara söylüyorum önünüze gelip ağlanlar olabilir. Acırsak acınacak hale geliriz bu gerçeği de görmemiz gerek. Uygulananları gördük, yaşananları gördük. Bu millete bu devlete karşı yapılan darbe girişiminin dünyada benzeri yoktur. Pensilvanya'da ki terörist başı 170 ülkeyi yönettiğini söylüyor.Bütün bu soru işaretlerinin cevabını bulmamız gerekiyor. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı Korona Virüs'ten Türkiye ne zaman kurtulur? Korona Virüs tüm dünyada ölümlere neden olurken, Türkiye'de can almaya devam ediyor. Asıl soru ve merak edilen ise Covid-19 (Korona Virüs) Türkiye'den hangi tarihte, ne zaman kurtulacak..

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı.. İbrahim Erkal'ın hayatını kaybettiği yönünde yapılan bilgilendirme sonrası sanatçının hayranları büyük üzüntüye boğuldu.

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi. Samsun'da FETÖ'nün emniyetten sorumlu mahrem imamları olduğu iddia edilen 28 öğretmen Adliye'ye sevk edildi.

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu. Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Çetinkaya eski Belediye Başkanı Hadi Sezer, tahliye oldu.

KÖŞE YAZARLARI