• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

DARBE GİRİŞİMİNDE YARALANAN EROL BULUT O ANLARI ANLATTI

FETÖ tarafından 15 Temmuz'da yapılan hain saldırı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde yaralanan Erol Bulut, o gece neler yaşadığını anlattı.

05 Ağustos 2016 Cuma 10:45

Bulut, cuntacı askerlerin PKK'ya atmadıkları bombaları sivil halkın üzerine attıklarını belirterek, “Polislerimize 'kardeşim bizi engellemeyin, biz şehit olmaya geldik' dedik. Artık coşmuştuk. Ne zaman öleceğiz, bugün ölmeliyiz diye düşünüyorduk” dedi. 

FETÖ tarafından 15 Temmuz'da düzenlenen darbe girişimi gecesi İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde yaralanan Erol Bulut (50) o gece yaşadıklarını anlattı. Olay başladığında Kağıthane'de olduğunu söyleyen Bulut, yardım amaçlı önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne daha sonra ise Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önüne gittiğini söyledi. İBB binası önünde çatışma arasında kalarak bacağından yaralanan Bulut, geçirdiği ameliyatın ardından sağlığına kavuşmaya başladı. Tedavi gördüğü hastaneden yarın taburcu olmayı bekleyen Bulut, darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı.

Yüzlerce kahramandan bir tanesi olan Bulut, “Darbe olacağı gün saat akşam 10.00 gibi Kağıthane'deydim. Ben ayrıca AK Parti yönetim kurulu üyesiyim. Bu darbe girişimini duydum. Tabi tüylerim diken diken oldu. Bizim il başkanımız Selim Temurci bey mesaj grubumuzdan 'acilen İl'de buluşalım' yazınca, ben de yakındım hadi gidelim dedim. İle geçtik ve oradan püskürttük. Bunu sağlayan vatandaşların millet olma bilinciydi. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve yakın kurmaylarına, Başbakanımıza, Millet Meclisi Başkanımıza, Adalet Bakanımıza ve diğer vekillerimize hepsine minnettarız. Bize sürü topluluğu olmaktan birey topluluğu, birey topluluğu olmaktan da millet bilincini öğrettiler. Yani şimdiye kadar sağ yanağına bir tane vurmak isteyene birde solu uzatırdık. Artık vurulacak sol yanak olmadığını biz bu darbe girişiminde dünyaya gösterdik” diye konuştu.

“Biz şehit olmaya geldik”
Olay anını anlatan Bulut sözlerine şöyle devam etti: “Dediler ki, teröristler Aksaray'da Emniyet Müdürlüğü'nü basmış. Oraya gittik vatandaş oradan da tankları püskürtmüş. Saraçhane'ye çıktığımızda çok zayiat vermiştik. 11-12 kişi şehidimiz vardı. Saat 02.30'da bizi ön tarafa geçirmediler. Biz de polislerimize 'kardeşim bizi engellemeyin, biz şehit olmaya geldik' dedik. Artık coşmuştuk. 'Ne zaman öleceğiz, bugün ölmeliyiz' diye düşünüyorduk. Sonra ön tarafa geçtik ki o bir avuç alanı hem yukarıdan ateşliyorlar, hem karşıdan karartıyorlar, hem de yukarıya karşı taraftan bombalar atılıyor. Yani şimdiye kadar PKK'ya atmadığı bombaları bu katiller sivil insanların üzerine atıyorlar. Ben biraz da şok oldum. İlk defa silahlı bir çatışmaya giriyorum. Silahım da yanımda yok ama imanım var. Yerde yaralı vardı. Ben dedim ki polise 'kardeşim sen beni koru ben yaralıyı alıp geleyim.' O ara ben ona doğru yönelince o katil komutan önce polise sıktı, sonra polis de ona sıktı. Sonra ben polis korumasının menzilinden çıkınca iki tane de bana sıktı. Bir tanesi sağdan kemiğe girmişti. Bir tanesi de arkadan vurunca polis dedi ki, 'ağabey hedeftesin sakın kalkma, geriye doğru yat' dedi. Yani havuza doğru yat dedi. Havuza indim ama o havuza inerken sanki bir cennetin kapısı açılıyordu. Şimdi ona üzülüyorum. Yani ne çoluk ne çocuk, mal - mülk hiçbir şey kalmıyor. Hani geçmişteki dedelerimiz uçmak diyor ya, sanki uçmaya giderken yolun yarısından döndük.”

“O şehitleri çok kıskanıyorum”
Bulut sözlerini şöyle sürdürdü:
“Doğrusu o şehitleri çok kıskanıyorum. Dolayısıyla Allah inşallah bizlere de şehitlik nasip eder. Sonra beni çekip aldılar suyun içinden. Saat 03.00 sıralarıydı. Aksaray'daki Haseki Hastanesi'ne götürdüler. Çok kan kaybetmiştim, halim yoktu. Şu üzüntüm bana değil aslında. Oradaki insanları görünce kolu-bacağı gitmiş, tankların altında kalmışlar veya ağır makinelilerle parçalananlar, kendi derdimi unuttum. O ara bir beş- on dakika onlara yardım edeyim dedim, beynim öyle diyor ama hiç halim yok. Sonra bana iğne yaptılar. Sonrasını hatırlamıyorum. Beni ameliyata almışlar. Ama hatırladığım bir şey var. Bu millet artık Çanakkale ruhuyla millet olmayı öğrendi. Bugün dünden yani 14'ünden 15'inden daha güçlüyüz. Allah inananlarla beraber. Biz inandık.” 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı! Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki Samsun’un Çarşamba ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, son günlerde gündeme gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin merkeze taşınması tartışmalarına yaptıkları basın açıklaması ile ortak tepki gösterdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir araya geldiği muhtarlara kaçak yapılaşmalara karşı hoşgörülü olunmamasını istedi.

KÖŞE YAZARLARI