• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DURSUN ÇİÇEK, SAMSUN KENT HABER'E KONUŞTU: FETÖ KAKALAK GİBİ..

Dursun Çiçek, Samsun Kent Haber'e konuştu: FETÖ kakalak gibi.. CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ ile ilgili bilinmeyenleri Samsun Kent Haber'e anlattı.

11 Ekim 2016 Salı 16:49
Dursun Çiçek, Samsun Kent Haber'e konuştu: FETÖ kakalak gibi..

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Samsun'a yaptığı ziyarette Samsun Kent Haber internet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk ile de görüştü.

 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Samsun Kent Haber'i ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin büyük bir tehlikeyi atlattığını söyledi. 


Dursun Çiçek, 15 Temmuz'da Türkiye'nin iç savaş tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirterek, "Bir iki saat daha gecikilseydi kandırılan asker ve kışlalardan çıkan asker sayısı artabilirdi" dedi. 

 

 

EMİR KOMUTA ZİNCİRİNİN DIŞINDA HAREKET ETTİLER

 

Dış güçlerin Irak ve Suriye'nin ardından Türkiye'yi de karıştırmak istediklerini vurgulayan Dursun Çiçek, 15 Temmuz darbe girişiminin emir komuta zinciri dahilinde gerçekleştirilmediğini ve bu nedenle başarısız olduğunu ifade etti. 


Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'ün 15 Temmuz darbe kalkışması ve FETÖ yapılanması ile ilgili sorularını yanıtlayan Dursun Çiçek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu yapı ile mücadele ettiğini ancak siyaset mekanizmasının bunu engellediğine dikkat çekti. 15 Temmuz'dan dersler çıkarılması gerektiğini ve FETÖ gibi cemaatler ile terör örgütlerinin devletin içinde yapılanmasına izin verilmemesi gerektiğini vurgulayan CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın da (MİT) 15 Temmuz gecesi darbe girişiminden haberinin olmadığını söyledi.

 

 

 

 

 

15 TEMMUZ'DA İÇ SAVAŞ TEHLİKESİNİ ATLATTIK

 

MİT Başkanı Hakan Fidan'ın o gece Milli İstihbarat Teşkilatına yönelik yapılacağı ihbar edilen terörist saldırı girişimi ile ilgili Genelkurmay Başkanlığına gittiğini ifade eden Dursun Çiçek, "MİT Başkanının darbe girişimi olacağından haberi yoktu. MİT Başkanı hakan Fidan, o gece Genelkurmay Başkanlığına MİT'e yapılacağı ihbar edilen terörist saldırı ile ilgili gitti. Yüksek Askeri Şura(YAŞ) kararları çıkacaktı bu nedenle paniklediler ve emir komuta zincirinin dışında bir harekete kalkıştılar.  15 Temmuz'da büyük bir tehlikeyi atlattık, iç savaş tehlikesini atlattık.  Bir iki saat daha gecikilseydi, kandırdıkları asker sayısı artardı. Darbecilerle darbeci olmayan askerler birbirine girerlerdi. Irak, Suriye derken sıra Türkiye'ye geldi. Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyorlar " dedi.

 

 

 

MİT'İN DARBE GİRİŞİMİ OLACAĞINDAN HABERİ YOKTU


15 Temmuz  darbe girişimini kırılma noktasının Ordu Komutanının canlı yayınlara çıkarak bu girişimin emir komuta ilişkisi içerisinde olmadığını söylemesinin olduğunu kaydeden CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek,  " Darbeci askerler ilk başta verilen görevleri yaptılar. Ama hava kuvvetleri havaalanını kapatınca planları çöktü. Türkiye'nin başka havaalanlarına iniş yaptılar. Bu devirde darbecilerin en çok zorlandığı şey iletişimi kesmek.Hak etmeden sınavları geçtiler, soruları çaldılar. Dolasıyla planları  zayıf oldu. Meclis bombalanır mı. Acele ile bu girişime kalkıştılar. Ortada bilinçsiz bir hareket var.  Askerin askerle karşı karşıya geldiği tek yer özel kuvvetler.  Asker halk karşı  karşıya geldi. Asker korktuğu için silahını teslim etmek istemediği için zaiyatlar yaşandı.  Bu  olup bitenlerden MİT'in haberinin olmaması çok garip.  MİT Başkanı ihbarı MİT'e terörist  saldırı olacak yönünde ve bu nedenle Genelkurmay'a gidiyor. Cumhurbaşkanı ve  Başbakana haber vermiyor. MİT'in darbe girişiminden haberi yok. MİT'e saldırı olacağı  yönünde bilgi var. Gece alınan önlemlerin hepsi terörist saldırıya yönelikti. YAŞ kararları çıkacaktı tam o anda emir komuta bizde diyorlar.  Yani darbe beklentisi yoktu. Emir komuta zinciri dahilinde bir girişim osaydı başarı oranı yüzde 90 olurdu. Ama bu emir  komuta zincirinin dışında oldu.  Böyle bir darbe girişimi beklenmiyordu. Beklense idi  gerekli tedbirler alınırdı. Darbede alınanlara bakıyorsunuz yüzde 70'i denizci. Bu operasyonun arkasında Amerikanın olduğu belli." diye konuştu.

 

 

FETÖ KAKALAK GİBİ..

 

FETÖ örgütünün 40 yılda ABD'nin desteğini alarak bu noktaya geldiğine dikkati çeken Dursun Çiçek, daha sonra şunları dile getirdi.
"Asker bununla mücadele etmek istedikçe kafasına vuruldu. Askeri istihbarat siyaset eliyle susturuldu. Bunlardan ders çıkarılmalı. Bir daha böyle cemaatlerin yasa dışı örgütlerin devletin içinde örgütlenmesine müsade edilmemeli. Onun için bunlar açık yargılansın diyoruz.  Karanlık ilişkileri bütün millet görsün.   Çip yerleştirilmiş robotlar bunlar.  Kakalak gibi bunlar."
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET