• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ERCİŞ VE MİDYAT OLACAK HABERİNE FLAŞ AÇIKLAMA

Erciş ve Midyat olacak haberine flaş açıklama! Numan Kurtulmuş, Erciş ve Midyat'ın il olacağı yönündeki haberlerle ilgili, "Böyle bir konu gündeme gelmedi. Bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz." dedi.

27 Haziran 2016 Pazartesi 13:46

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı basın toplantısında, önemli açıklamalarda bulundu. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Star gazetesinin bugünkü sayısının manşetine taşıdığı 'Midyat ve Erciş il oluyor' başlıklı haberini yalanladı.

KURTULMUŞ'TAN YALANLAMA

Star'ın manşet haberinde, Şırnak ve Hakkari il merkezlerinin, idari olarak Cizre veYüksekova'ya taşınarak isimlerinin değiştirilmesinin yanında, Erciş'in Van'dan, Midyat'ın da Mardin'den ayrılarak il yapılmasının planlandığı yazıldı. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Midyat ve Erciş'in il yapılacağı iddialarını yalanladı.

"BÖYLE BİR KONU GÜNDEME GELMEDİ"

Bakanlar Kurulu'nun ardından gazetecilerin karşısına çıkan Kurtulmuş, Erciş ve Midyat'ın il olacağına yönelik iddialara ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "Böyle bir konu gündeme gelmedi. Bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz. Planlarımızı gazetelerin haberlerine göre yapacak değiliz. Bunlar tartışıldığı zaman gündeme gelir, sizinle paylaşırız."

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, hafif raylı sistem hattının-tramvay Ondokuz Mayıs Üniversitene uzatılması ile ilgili 11 adet tren alımı ve İller Bankasından 75 milyon TL kredi kullanılmasını oy birliği ile kabul etti.

Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı

Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı. Trabzon merkezli yapılan FETÖ operasyonunda Ankara, Bolu, Çanakkale, İzmir ve Artvin illerinde aralarında albay, yüzbaşı, kurmay yarbay ve kurmay albaylarında bulunduğu 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinden Halil Kantarcı ve Osman Yılmaz’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak

Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak. Esnaflara müjde yeni sicil affı geliyor. Kara listede ki esnaflara sicil affı müjdesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET