• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN MGK KARARLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 saat 40 dakika süren MGK'dan sonra, kurul kararlarını açıklamak üzere kameralar karşısına geçti.

21 Temmuz 2016 Perşembe 11:31

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MGK VE BAKANLAR KURULU TOPLANTILARI SONRASI AÇIKLAMALARI

Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde karşı çıkması karşısında darbecilerin uçakları da, helikopterleri de tankları da işe yaramamıştır.

 

Asker elbisesi giyenlerin hainliklerine karşı duran milletimiz gece boyunca kahramanlık destanı yazmıştır.

 

Milletimiz 1960 ve 80 darbesine karşı koyamamanın acısını yaşamıştır.

 

Bu talih 15 Temmuz 2016'da tersine dönmüştür. Tarihimizde ilk kez bir darbe girişimi milletimiz tarafından başarısızlıa uğramıştır.

 

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Şu an parti ayrımı yapmak durumunda değilim. Cumhurun başı olarak milletimizle iftihar ediyorum.

 

Tüm tehlike ve tehditlere rağmen derhal İstanbul'a gelerek, darbecilerin karşısında dim dik bir duruş sergiledik. Milletimizin dirayeti sayesinde ertesi gün akşam olmadan darbe girişimi tamamen bertaraf edilmiştir.

 

3 AY OHAL İLAN EDİLDİ

Önce MGK'yı topladık, ardından da Bakanlar Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. MGK'daki kapsamlı değerlendirme sonrası, bu terör örgütünün tüm sürakle bertaraf edilmesi için olağanüstü hal ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık.

 

VALİLERİN YETKİLERİ ARTIRILIYOR

Bakanlar Kurulumuz da Türkiye'de 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesine karar verdi. Bu süreçte valilerimizin yetkileri artırılacak.

 

KİM DİKTATÖR KİM DEMOKRAT ORTAYA ÇIKTI

Yaşadığımız darbe girişimi kimlerin canları pahasına demokrasi ve hukuk devletinin yanında, kimlerin de diktatörlük peşinde olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

 

Bu vesileyle sokakları meydanları doldurarak devletinin ve milletinin yanında olduğunu vurgulayan tüm vatandaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

 

Kim olursa olsun, hangi görüşten, partiden olursa olsun tankların önünde dikilen her vatandaşımız benim fikrimce onlar gerçekten imanlarıyla o tankların karşısında durdular ve şehadete koştuklarını haykırdılar.

 

NAMLUNUN KARŞISINDA DİMDİK DURAN MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Namluların karşısında dimdik duran ve beraber yıllarca çalıştığımız arkadaşlarımızı da burada uğurladık. Önüne arkasına bakmadan, paletlerin altına yatan 32 yaşındaki bir hanım kardeşimiz, şehadete yürüyor. Bunlar işte bir bayanı tankla ezecek kadar alçak. Bu denli namussuz, bu denli vahşi.. O hanım kardeşim benim, şehadet şerbetini yudumladı..

 

ONLARCA İNSAN VURULDU, MİLLETİMİZ OLDUĞU YERİ TERK ETMEDİ

Darbeciler durmadı ama milletimiz de durmadı.. Onlarca insan vurulduğu anca bulunduğu yeri terk etmeyen milletimizin her bir ferdi, İstiklal Harbi'ndeki kahramanların torunları olduğunu ispatlamıştır.

 

BU KAHRAMANLIĞI ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ

Helikopter ve uçaklarla ateş edilmesine rağmen, asker kılıklı teröristlerin karşısına dikilen insanların kahramanlığını anlatmak için kelime bulamıyorum.

 

Günlerdir tüm şehirlerimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri isimlerini tarihe altın harflerle yazdıklarını bilmelidir.

 

EKONOMİMİZ SARSILMAYACAK

Ekonominin yurtiçi ve yurtdışı unsurların OHAL'le ilgili en küçük bir tereddütü olmmalı. S&P Türkiye'nin notunu düşürmüş, Türkiye bu kurumun üyesi değil. Siz niye Türkiye'nin ekonomisine not veriyorsunuz ki? İşte bu siyasi bir karardır. S&P bu güne kadar yaptıklarınız tutmadı, bundan sonra da tutmaz.

 

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Bizim yatırımlarımıza nasıl devam ettiğimizi göreceksiniz. Avrasya Tüneli'ni de açacağız, Osmangazi'yi açtığımız gibi. Sizin gücünüz bizim bu yatırımlarımızın yapılmasına da açılmasına da yetmez. Bu değerlendirmeler Türkiye ekonomisinin gerçeklerini yansıtmıyor. Zaten onlar böyle dönemlerde, bu anları beklerler. Yarın bunlar piyasaya bol bol virüs de salabilir. Farklı adımlar da atmaya yönelebilirler. Bu süreçte Türkiye, tasarrufların artırmasına yönelik tedbirler de dahil, her türlü tedbiri alacaktır.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı! Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki Samsun’un Çarşamba ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, son günlerde gündeme gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin merkeze taşınması tartışmalarına yaptıkları basın açıklaması ile ortak tepki gösterdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir araya geldiği muhtarlara kaçak yapılaşmalara karşı hoşgörülü olunmamasını istedi.

KÖŞE YAZARLARI